Zaloguj
Reklama

Cesarskie cięcie – powrót do formy

Autor/autorzy opracowania:

Kategorie ICD:


Cesarskie cięcie – powrót do formy
Fot. ojoimages
(4)

Książka Chrissie Gallagher- Mundy to kompendium wiedzy dla matek, które są po zabiegu cesarskiego cięcia lub wiedzą, że czeka je poród właśnie w takiej formie. Dla każdej kobiety, to czy będzie miała cesarskie cięcie czy też nie podczas porodu jest bardzo istotne. Często kobiety nie mają takiej informacji, gdyż rodzą metodą naturalną i w pewnym momencie okazuje się, że jednak trzeba odstawić na bok siły natury ponieważ lekarze odbiorą poród za pomocą cesarki.

Daliśmy książkę do przeczytania pewnej mamie, która jest po cesarskim cięciu i będzie mogła ocenić merytorykę książki w stosunku do siebie samej. Oto co powiedziała nam Magdalena:

" Przyznam, że nie miałam okazji wcześniej tak dokładnie zapoznać się z informacją na temat cięcia cesarskiego. Miałam podstawowe informacje z Internetu na ten temat.

Po lekturze książki moja wiedza została uzupełniona i muszę przyznać, że tak naprawdę dopiero teraz wiem wszystko o cesarskim cięciu. Jestem już po porodzie. Dlatego mogłam przestudiować kolejno wykonywane czynności,  czy wyglądały  w moim przypadku prawidłowo. Co najbardziej mnie ucieszyło, dowiedziałam się jak mogę wrócić do formy po ciąży.

Organizm kobiety zmienia się w 100 % i niestety rozciąga. Fałda skóry na brzuchu jest utrapieniem każdej z nowo upieczonych mam. Zaczęłam czytać lekturę i wiele mi pomogły ćwiczenia, widzę jak powoli zmienia się moje ciało i jak wiele pracy przede mną. Bardzo podoba mi się w książce to, że jest napisana prostym językiem. Uwierzcie, po porodzie jest się zmęczonym długo i prosty przekaz jest jak najbardziej na tak.

Dodatkowo są ilustracje, które pomagają mi wykonywać ćwiczenia. Książka to takie małe kompendium ogromu wiedzy o tym, jak mama może wrócić do formy i czuć się znowu kobietą, bez kompleksów. Polecam ją serdecznie zarówno kobietom po cesarce jak i wszystkim, które przygotowują się do porodu."

                                                            Magdalena, lat 30

    

Redakcja również z Magdaleną dołącza się do zachęcenia do zakupu książki w Wydawnictwie Mamania. O tym jak ważny jest poród w życiu kobiety każda z nas wie. Cięcie cesarskie, mimo, iż wydaje się bardzo prostym zabiegiem, to ma na pewno wpływ na organizm kobiety i nie można do niego podejść lekceważąco. Każda zdobyta wiedza przez nas jest kluczem do sukcesu.  

O tym jak wrócić do formy po cesarce i jak czuć się w pełni mamą oraz atrakcyjną kobietą pisze właśnie Chrissie. Zachęcam wszystkie mamy (aktualne i przyszłe) do zakupu książki, bo naprawdę warto, a wypowiedź Magdaleny jest tego dowodem.

(4)
Reklama
Komentarze