Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: aborcja (15)

ulubione
  • aborcja
    Gość

Jestem 10dni po aborcji farmakologicznej. Wszystko przebiegało "dobrze" jak powinno. Były mocne krwawienia brak bólu brzucha i innych dolegliwości. Teraz występuje tylko plamienie ale dziś zauważyłam że jest to brązowa wydzielina. Brązowa lub brązowo czerwona o dziwnym jakby metalicznym zapachu... Nie mam gorączki i żadnych bólów. Czy ktoś też tak miał? Czy to może byc zakażenie czy po prostu macica się obkurcza i oczyszcza?

• aborcja
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • aborcja
    Gość
  • Reklama
  • aborcja
    Gość

Niestety ciężko się tam zarejestrować. A właściwie to chyba graniczy z cudem.

• aborcja
    Gość

Nie ciężko, tylko na mail nie przychodzi link aktywacyjny, trzeba się logować bez niego - do skutku. Administratorka ręcznie zatwierdza profile, to potrwa najwyżej parę dni.

• aborcja
    Gość

Azymut na pomoc, daj te zdjecia, juz znowu sa te z aborcja, a w Polsce aborcja nielegalna, prosze Ciebie azymut pospiesz sie,ja sama nie dam rady walczyc z ta naganiaczka, ona czerpie zyski i nagania na wow, za euro, tam ma jakis procent od sprowadzania dziewczyn do usuwania ciazy.

• aborcja

Ej, zastanawiam się szczerze powiedziawszy, czy któryś ze wspaniałych, wypowiadających się obrońców życia robi coś oprócz gnębienia tych kobiet, które potrzebują pomocy? Ratujcie te dzieci, które zostały urodzone przez nieodpowiedzialne matki, a nie katujecie dziewczynę. Moraliści za dychę... A może ona ma 15 lat i potrzebuje z kimś pogadać, a co ma zrobić w łeb sobie palnąć. W tych czasach wszyscy dobrze wiemy jak wygląda płód, kiedy bije mu już serduszko, itp. A adopcja?? Moi sąsiedzi adoptowali dzieciaka i uwierzcie mi, nie wiem, kto miał czelność podjąć tak nieodpowiedzialną decyzję. Ani materialnie, ani mentalnie nie są oni w stanie wychować dzieciaka... Przypomina to jakiś lincz rodem z krajów islamskich. Życzę wam powrotu do zdrowia, zwłaszcza Piotrowi, który z uporem prawdziwego maniaka przy każdym takim wątku stara się nawklejać jak najwięcej zdjęć płodów, itp. I myślisz, że co to zmieni? Idź zrób demonstrację, zostań psychologiem i załóż jakieś centrum wsparcia dla takich dziewczyn, działaj świadomie, bo powszechna wśród Polaków umiejętność jedynie osądzania bez zrozumienia przyczyny doprowadza wiele osób na skraj załamania i spycha na margines. A teraz masz, poużywaj sobie: ja też usunęłam ciążę przy pomocy ***, a mam już dwójkę dzieci. I krzyczcie sobie, że jak ja teraz dzieciom w oczy spojrzę, że powinnam zmądrzeć, skoro już zaliczyłam dwie ciąże, itp. Wiecie co wam powiem? Dzieciom patrzę w oczy z ulgą, bo zarabiam 1000 zł na miesiąc, a mój mąż 2000. Nie mamy własnego mieszkania, 1500 pochłania najem, 500 przedszkole i żyjmy sobie za 1000 na miesiąc. Teraz wiem, że przynajmniej będziemy w stanie utrzymać BARDZO skromną stopę życiową i nie popadniemy w ubóstwo. Wiem, że nadal będzie mnie stać na nową książkę raz w miesiącu dla dzieci i od czasu do czasu lody. Moja psychika nie pozostała z tego powodu nienaruszona, ale przynajmniej będziemy z mężem w stanie dalej żyć jakoś w tym chorym kraju. A teraz dalej, rzucajcie kamieniami!!!

• aborcja
    Gość

Piotrze prosze o wklejanie artykulu ze zdjeciami, wiem, ze wiele dziewczat one szokuja i wycofaja sie z aborcji, wszak jest nielegalna w Polsce.

Warunki bytu nie moga usprawiedliwiac dokonywania nielegalnego zabiegu, w dodatku srodkiem leczacym reumatyzm, nie istotne czym uszkadzaja zarodek, istotne, ze dzialaja niemoralnie, wbrew polskiemu prawodawstwu.

Sa srodki antykoncepcyjne, lecz dostepnosc leku na reumatyzm sprawia, ze nie troszcza sie kobiety o srodki anty.
    Dziekuje Piotrze za pokazywanie tych zdjec, one trafia do wielu kobiet, zastanowia sie, pomysla, wycofaja sie z zamiaru usuniecia ciazy, a o to nam chodzi, chocby dla jednej osoby, warto.

• aborcja
    Gość

A skąd stwierdzenie "w dodatku lekiem leczącym reumatyzm"? A jakie ma to znaczenie czym to jest zrobione? Fakt jest faktem. A czy sytuacja materialna nie ma znaczenia? O jejciu, masz dzieci? Wiesz jakie to koszty? My nie mamy rodziny, która jest w stanie nam pomóc, więc robimy co możemy. A że antykoncepcja jest dostępna? Fajnie, zwłaszcza jak nikt nie chce z Tobą podpisać umowy o pracę, a na zapłacenie prywatnej wizyty Cię nie stać. Żeby było śmieszniej, mam uczulenie na lateks, więc ta opcja odpada. Ja nie potępiam w 100% waszych starań, ale nie wystarczy pokazać dziewczynie zdjęć i zniechęcić jej do samego zabiegu. Trzeba pomóc jej przebrnąć przez takową sytuację i wesprzeć podczas często samotnej ciąży i takiegoż macierzyństwa. A nazywanie jakiejś dziewczyny morderczynią za dychę jest zwyczajnie niepoprawne. Skoro nic już dla niej nie możecie zrobić, bo już jest po fakcie, to dajcie jej spokój. Ona i tak na pewno nie skacze z tego powodu z radości, tak samo jak ja. Jednak nie mogę sobie pozwolić na wyrzuty sumienia i zadręczanie się, bo muszę dalej żyć i walczyć w takich realiach. W krajach, gdzie aborcja jest legalna dziewczyny mają pomoc psychologa, który pomaga im dostrzec inne opcje, u nas jest tylko zgraja linczowników, którzy skłaniają kobiety do milczenia i robienia tego w absolutnej tajemnicy. Więc nawet nie wiadomo dokładnie komu pomagać. Ja kłócić się z nikim tutaj nie chcę, tylko zrozumcie, że większość z nich na pewno nie zasługuje na potępienie, a raczej na współczucie, bo nie znam przypadku, gdzie coś takiego nie pozostawiło skazy w człowieku, rany, która się nie zabliźni... Zwłaszcza, że rzadko mogą one podzielić się tym z najbliższymi, np. z rodzicami. A to trawi człowieka od wewnątrz.

• aborcja
Zobacz inne dyskusje