Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: ALLO MLR - wynik O,O%... (13)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    21-01-2008 22:16:00

mam 25 lat, niedawno pierwszy raz poroniłam. Zrobiłam szereg badań, m.in. allo mlr.Wynik jw. lekarz ginekolog zaproponował zastrzyki z surowicy męża przed zajciem w ciąże lub zaraz po. Jaka jest ich skuteczność, czy któryś ze sposobów daje gwarancje donoszenia ciąży i czy można zastosować obydwa zarazem???Dziękuję!!
    [addsig]

Ostatnia edycja: 21-01-2008 22:16:00

Carpe diem...

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    13-07-2008 22:08:00

godynma_25 witaj ... znalazłam Twoj post w archiwum ... jeśli nadal jestes zainteresowana tematem odpisz tu na wątku ... mam to samo co Ty i terminy szczepień ... jeśli chcesz pogadamy ... [addsig]

Ostatnia edycja: 13-07-2008 22:08:00

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. Image

• Początkująca
    14-07-2008 10:18:00

hej!! mam to \"szczęście\" że ponownie jestem w ciąży(dziś zaczął się 17 tydz.) i udało się ją utrzymać bez szczepień \"przed\" za to ze szczepieniem \"po\" Kaprogestem(skoncentrowany progesteron) co trzeci dzień od momentu kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży(jakiś2-3 tydz po zapłodnieniu).+ Duphaston 3x2 tabl(do 14 tyg). Jak pewnie wiesz szczepienia \"przed\" są dość kosztowne a i tak nie dają gwarancji powodzenia, dlatego lekarz polecił mi po prostu poczekać pół roku po poronieniu i próbować i natychmiast jak tylko zajdę zgłosić się do niego.Zaufałam i się opłaciło a na szczepionki wydałam może 20 zł w sumie(3zł za 5 szczepionek - jutro biorę ostatnią.Pupa trochę boli ale warto Wlewy czy szczepienia \"przed\" zaleca się osobom po 2,3 poronieniu dopiero no chyba że ktoś ma to MLR bardzo dużo na \"-\".Wiem że to trudna decyzja bo żadna z nas nie chciałaby przeżywać tego koszmaru jeszcze raz ale-tak jak masz w przypisie - trzeba próbować!!!Nie napisałaś nic czy robiłaś inne badania i czy ich wyniki nie wskazywały innej przyczyny poronienia.Jak będziesz chciała wiedzieć coś więcej to pisz śmiało, chętnie odpowiem!!A tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia(***)[addsig]

Ostatnia edycja: 14-07-2008 10:18:00

Carpe diem...

• Wtajemniczona
    14-07-2008 11:27:00

Witaj godynma_25

Faktycznie masz szczęscie i to prawdziwe

Ja mam "szczescie" bo jestem po 3 poronieniach i ciąży pozamacicznej ...

Zdecydowałam się na te szczepienia choć wiem, ze nie dają gwarancji, mało tego MLR podczas szczepien niekiedy spada z zera na minus. Ale mimo to zaryzykuję wysupłam te 600 zł na jedną szczepionkę(a biorę 3) potem w ciąży też się doszczepię jak trzeba. Na wlewy się już nie decyduję bo to koszt ok 6 tysięcy. Jeśli MLR nie podkoczy to spróbuję bez szczepien, a fakt, ze Tobie się udało, bardzo jest budujący. Pozostałe badania u mnie były ok. Teraz czekam jeszcze na wyniki innych przeciwciał, które sobie dorobiłam, bo gin zlecił i mam nadzieję, że ich nie będzie i się zakwalifikuję ... bardzo się cieszę, ze się odezwałas i choć moja przyszłość nie jest tak różowa, ale wiem, że bez nadziei i próbowania nie otworzą się przede mną zadne nowe prespektywy - zwłaszcza na macierzynstwo. [addsig]

Ostatnia edycja: 14-07-2008 11:27:00

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. Image

• Wtajemniczona
    14-07-2008 11:42:00

Zadzwoniłam do laboratorium i właśnie się dowiedziałam, że p. przeciwplemnikowe ujemne, p.przeciwjądrowe ujemnie,a przeciw antygenom łożyska jeszcze się robią ... czyli jeśli te byłyby ok to pierwsze szczepienie 4 sierpnia ...

Ostatnia edycja: 14-07-2008 11:42:00

• Początkująca
    14-07-2008 13:47:00

14-07-2008 o 11:27, polenka :

Witaj godynma_25

Faktycznie masz szczęscie i to prawdziwe

Ja mam "szczescie" bo jestem po 3 poronieniach i ciąży pozamacicznej ...

Zdecydowałam się na te szczepienia choć wiem, ze nie dają gwarancji, mało tego MLR podczas szczepien niekiedy spada z zera na minus. Ale mimo to zaryzykuję wysupłam te 600 zł na jedną szczepionkę(a biorę 3) potem w ciąży też się doszczepię jak trzeba. Na wlewy się już nie decyduję bo to koszt ok 6 tysięcy. Jeśli MLR nie podkoczy to spróbuję bez szczepien, a fakt, ze Tobie się udało, bardzo jest budujący. Pozostałe badania u mnie były ok. Teraz czekam jeszcze na wyniki innych przeciwciał, które sobie dorobiłam, bo gin zlecił i mam nadzieję, że ich nie będzie i się zakwalifikuję ... bardzo się cieszę, ze się odezwałas i choć moja przyszłość nie jest tak różowa, ale wiem, że bez nadziei i próbowania nie otworzą się przede mną zadne nowe prespektywy - zwłaszcza na macierzynstwo.

no to rzeczywiście nie zazdroszczę Po takich przejściach sama chyba zdecydowałabym się na te szczepienia.. Ale troche mnie dziwi fakt że reszte badań masz ok a i tak się nie udaje...??Czyżby te przeciwciała były aż taką przeszkodą?? nie wiem...Po którym poronieniu je zrobiłaś??Mi wyszły 0.0% i powiedział że to ani źle ani dobrze

Ja sama odrazu chciałam znać przyczyne już po pierwszym wiec doktor wysłał mnie(choć stwierdził że jestem jeszcze młoda i wszystko przede mną na m.in. takie badania:

-w kierunku Chlamydia TRACHOMATIS

-w kierunku MYCOPLASMA I UREAPLASMA

-SEMINOGRAM dla męża

-test CYTOTOKSYCZNY

-OBECNOŚĆ przeciwciał blokujących ALLO-MLR i choć miał wątpliwości co do wyniku seminogramu to skoncentrował sie tylko na przeciwciałach MLR.

Nie wiem jak udało mi się przetrwać te pierwsze 3 miesiace obecnej ciąży - od początku drżałam na samą myśl o kolejnym niepowodzeniu,wszczynałam alarmy nawet z bałahych(dla innych,nie dla mnie) powodów a mój mąż stwierdził że jak "wyjdę" z tej ciąży to mi tak tyłek strzaska...

"Grunt to pozytywnie myśleć i sie nie denerwować bo to w niczym nie pomaga a może tylko zaszkodzić" - łatwo powiedzieć,trudniej zrobić ale chyba coś w tym jest Wiem że nadal muszę uważać bo to jeszcze nie koniec ale mam nadzieję że najgorsze mam już za sobą i Życzę żeby Tobie też się udało - ze szczepieniami czy bez!! i napisz koniecznie kiedy już będą efekty w postaci "małego" polenka !! Powodzenia!![addsig]
    Ostatnia edycja: 14-07-2008 13:47:00

Carpe diem...

• Wtajemniczona
    14-07-2008 22:22:00

Hejka

Bo z tymi badaniami to jest tak, że gro lekarzy nie uznaje ze jak MlR wynosi 0% to jest to problem ... ale mnie gin powiedział, ze nie mam tych przeciwciał osłaniających zarodek i dlatego moje ciąze konczyły się niepowodzeniem ... robiłam też badania tarczycowe:LH, FSH i prolaktynę i jak do tej pory problem tylko z tym ... od stwierdzenia braku tych pzreciwciał nie staralismy się, a więc takie szersze badania pzreprowadziłam dopiero po ostatniej cp - póltora roku temu ... niestety gin powiedział, ze to moze byc niejedyny problem, ale znaleźć przyczynę w immunologii to jak szukać igły w stogu siana ... człowiek zrobi sto badań a zadecyduje nieodkryty drobiazg ...

"-w kierunku Chlamydia TRACHOMATIS

-w kierunku MYCOPLASMA I UREAPLASMA" tych dwóch nie robiłam.Jakoś do tej pory nie zlecono mi ... czytałam, ze chlamydia moze byc przyczyną zrostów w jajowodach ...

Natomiast ... seminogram wyszedł ok i test cytotoksyczny również - tzn, że mogę szczepić się limfocytami męza i nie muszę szukaćdawcy ... zeby nie było watpliwości robiliśmy też chromatynę plemnikową(360zł) a więc badano plemniki na poziomie genetycznym ... i tu równiez wzorowo ... wygląda na to, ze tylko to MLR stoi na przeszkodzie jak do tej pory ...

Powiedz u kogo prowadzisz ciązę i gdzie się leczyłas? Ja jeżdżę do Krakowa ... i czekam na te szczepienia, bo liczę na jakis cud ... a nie wiem czy wiesz, ze te szczepienia działają ok pół roku więc to będzie istna walka z czasem ... jak zajśc w ciąze na zawołanie ... ech ...

Ostatnia edycja: 14-07-2008 22:22:00

• Początkująca
    08-06-2009 19:46:00

Witam wszystkie dziewczęta. Jestem po 2 poronieniach i aby się to nie powtórzyło trzeci raz zrobiłam wszystkie możliwe badania. Test cytotoksyczny wyszedł dobrze, antykoagulant toczniowy też, miałam też badania na przeciwciała antykardiolipinowe. Jedyne, co wyszło nie tak, to brak przeciwciał ALLO-MLR. Obecnie znowu zaszłam w ciążę. Zamiast się relaksować w tym stanie to ja się denerwuję. Mój lekarz powiedział, że brak tych przeciwciał nie jest aż takim problemem. Oczywiście przepisał mi leki: Duphaston i Luteinę (tę ostatnią w postaci tabletek dopochwowych). Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Chciałabym wiedzieć, że w takim przypadku też można donosić ciążę. Czy komuś się to udało stosując jedynie Duphaston i Luteinę? Jeśli któraś z was brała Duphaston to w jakich dawkach? Pozdrawiam wszystkie forumowiczki.

Ostatnia edycja: 08-06-2009 19:46:00

Renata1608

• Początkująca
    28-08-2012 23:00:24

Witam,
    dziś wysżły mi badania allo mlr - przeciwciała blokujące neiobecne - hamowanie 0,0%. Jestem w 5 tc. Czykomuś udąło się utrzymać ciążę przy takich wynikach? Zazywam 3 razy dziennie Duphaston, do tego Tokovit - E + acerolle 2x dziennie. Czy komuś się udało? Do tego TSH wyszło za wysokie, ale już troszke spadło po 2 tygodnaich zażywania leku. Zamiast się cieszyć to ogromnie się martwię. To moja 2-ga ciażą. Pierwszą straciłam. Proszę doradźcie coś.

• Początkująca
    24-08-2014 21:39:07

Witam, czy któraś z Was sprawdza jeszcze to forum, Mam MRL0% i chciałam zapytać, czy któreś z Was mimo braku szczepiń udało się donosić ciąże?

Pozdrawiam serdecznie

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• bobasowooo
    Cześć dziewczyny, mam pytanko, ponieważ może któras z was miała...
  • Agic
    Dzień dobry, bardzo proszę o poradę. Czy badanie poziomu hormonów takich...
  • kamilap95
    Witam. Miesiaczka spoznila mi sie az 9 dni. Przez pierwsze trzy dni odczuwalam bol pochwy a...
  • lenkaxx
    Wątek: POMOCY!
    Jestem 2,5 miesiąca po porodzie. Wczoraj uprawiałam seks z moim chłopakiem....
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0059489_wykres_tabletki_kubek_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesImmunoterapia zakażeń w ginekologii i...
    Człowiek od momentu narodzenia żyje w bliskim związku z bardzo...
    Twoja sugestia