Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: *** *** pilne (4)

ulubione
 • ARTHROTEC FORTE pilne
  Gość
  Treść zablokowana przez moderatora
 • Reklama
 • ARTHROTEC FORTE pilne
  Gość
  Treść zablokowana przez moderatora
 • ARTHROTEC FORTE pilne
  Gość

  Połączenie komórki jajowej i plemnika, czyli gamety matczynej i ojcowskiej daje początek odrębnemu życiu - poczęty zostaje nowy człowiek, którego rozwój dokonuje się w czasie życia ludzkiego, według jego własnego rytmu, od początku do późnej starości czerpiąc z otoczenia wodę, tlen i proste związki organiczne.

  Nie da się w tym rozwoju wyróżnić naukowo jego przedludzkiej i ludzkiej fazy.

  A wszystkie cechy dziecka, takie jak płeć, kolor oczu, włosów i skóry, tendencja do wysokiego lub niskiego wzrostu, skłonność do pewnych chorób zostają określone już w momencie poczęcia. Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka nie jest sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym.  Serce dziecka zaczyna bić już w 21. dniu życia od poczęcia!


  W 4-tygodniu dziecko mierzy już ponad pół centymetra. Istnieją już pierwotne nerki, wątroba, przewód pokarmowy, naczynia krwionośne, są zawiązki górnych kończyn.


  W 41. dniu pojawiają się ruchy kształtujących się rączek i nóżek.


  W 6-tygodniu rejestruje się już fale elektromagnetyczne wysyłane przez mózg dziecka. Funkcjonują już nerki, płuca, wątroba.
  Wykształcają się usta, a okolica warg staje się wrażliwa na dotyk, a jej podrażnienie powoduje obrót ciała.


  7 tygodni od poczęcia - to wtedy udało się sfilmować w łonie matki za pomocą mikro-kamery z własnym źródłem światła, jak dziecko w wieku 7 tygodni od poczęcia miało akurat CZKAWKĘ!
  Filmik można obejrzeć na stronie
  www.ehd.org/virtual-human-embryo/stage.php?stage=20

  Na samym początku filmu, przez pierwszych 11 sek jest pokazany model dziecka w tym wieku, natomiast nagranie z mikro-kamery zaczyna się od 12 sekundy. Czkawkę widać między 23sek a 25sek nagrania. Wcześniej jeszcze widać główkę dziecka, twarz dziecka, rączki, i to jak dziecko rusza nóżkami.


  W 9-tygodniu dziecko odczuwa ból już niemal całą powierzchnią ciała. Reaguje na ból jak dorosły człowiek - odsuwa się od źródeł bólu, przesuwa w tył, gwałtownie rusza rękami i nogami, wykrzywia twarz.


  W 10-tygodniu działają już wszystkie organy. Ukształtowały się nóżki i rączki. Na palcach rąk wykształciły się linie papilarne. Dziecko reaguje na bodźce zewnętrzne, odczuwa ból. Dalszy rozwój polega jedynie na doskonaleniu pracy istniejących już narządów i wzroście człowieka.


  W 3. miesiącu dziecko ćwiczy swoje ruchy, poruszając się w macicy. Występuje już odruch ziewania, przeciągania. Dziecko zaczyna ćwiczyć mięśnie potrzebne mu po urodzeniu do oddychania, pobierania pokarmu i wydawania głosu, nabierając i wypierając z płuc wody płodowe - czasem połyka je.

 • Reklama
 • ARTHROTEC FORTE pilne
  Gość

  Kilka ważnych informacji, które są przydatne:

  Tutaj jest bezpłatny numer (to jest numer telefonu znajdującego się w Polsce) stworzony właśnie dla kobiet, które potrzebują wsparcia dla siebie i swojego nienarodzonego dziecka:

  800 112 800

  (jest on bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19.00-7.00, a w pozostałe dni przez całą dobę). Jest wiele domów samotnych matek, a także funduszy dla kobiet wychowujących dzieci! Też jest możliwość oddania dziecka, bez żadnych konsekwencji, do adopcji - wtedy też żadnej kobiety nigdy nie będzie dręczyć myśl, sumienie, że zabiła swoje dziecko.

  Tutaj dla przykładu podaję jeden z funduszy: FUNDUSZ WSPARCIA RODZINY, którego celem jest wsparcie finansowe kobiet w ciąży znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej:
  pro-life.pl/?a=pages&id=225


  Łączna pomoc w wysokości 17 000 zł
  (5 tysięcy zł w czasie trwania ciąży, a następnie przez dwa lata co miesiąc po 500 zł).
  W wyjątkowych sytuacjach będzie jeszcze wydatkowana pomoc w jeszcze w innych okresach.
  Możesz również osobiście skontaktować się w sprawie pomocy z Funduszu wsparcia rodziny, na wspomnianej stronie w panelu u góry strony jest zakładka "KONTAKT" i jest podany telefon, adres e-mail, także adres zwykły: ul. Krowoderska 24/6, 31-142 Kraków
  tel./fax (12) 421-08-43
  e-mail: biuro@pro-life.pl
  (Sekretariat redakcji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.)


  A w poniższym linku jest spis jeszcze wielu innych telefonów, które mogą się przydać - po to właśnie zostały stworzone!
  pro-life.pl/?a=pages&id=148  A tutaj podaję jeszcze jeden numer telefonu:
  Jasnogórski Telefon Zaufania:
  (34) 365-22-55

  codziennie w godz. 20.00-24.00
  Dyżurują osoby świecie (różnych specjalności - psycholog, pedagog, prawnik, teolog…) oraz duchowne (w każdy poniedziałek dyżurują kapłani)

Reklama
Zobacz inne dyskusje