Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Arthrotec (9)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    09-05-2010 01:55:59

Mam nadzieje, że jeszcze ktoś to czyta. Mam ważne pytanie. Czy po poronieniu przy pomocy Arthrotecu można z łatwością zajść w ciąże? Po jakim okresie czasu najwcześniej?

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    10-05-2010 19:09:20

Witaj,
    tabletki te nie sa antykoncepcyjne, lecz poronne - wiec to wszystko zalezy od ogranizmu, jak sie zregeneruje.
    Natomiast osoby ktore mysla ze wezme tabletke poronie, i bedzie ok, to zle mysla. Po takim poronieniu konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty ktory okresli czy wszystko jest w porzadku, i czy nie widzi przeciwwskazan do kolejnej ciazy.
    Czy łatwo mozna zajsc w ciaze, to ciezko powiedziec. Ostatnio uczestniczylam w wykladach na temat wlasnie aborcji metoda farmakologiczna, i lekarze, coraz czesciej zaznaczaja fakt, ze uzycie chociaz raz leku poronnego, moze doprowadzic do nietrzymania ciazy. Czyli organizm, moze sam reagowac w sposob poronny. Sa to jak narazie opinie lekarzy, i ich badania na ten temat. Lecz nie mozna okreslic latwosci zajscia w ciaze, tymbardziej gdy kobieta nie uda sie do specjalisty po zazyciu takich tabletek. Czasami po poronieniu potrzebna jest rewizja macicy, gdyz sie nie wyczyscila dokladnie, i niestety to jest okropne przezycie dla kobiety. Dlatego nie warto zazywac tych lekow, tymbardziej, ze 60% specjalistow twierdzilo, ze ten lek nie dziala tak jak powinien. Po nim jest potrzebna ingerencja lekarza mimo wszystko.
    Po kazdym poronieniu lekarz decyduje o dlugosci abstynencji seksualnej, a takze o mozliwosci starania sie o dziecko! Jest to zazwyczaj czas od 2 do 6 miesiecy

A. Koch

• Początkująca
    18-10-2010 23:37:09

Mam pytanie.... trudno mi o tym pisać no ale cóż
    w kwietniu zażyłam ta tabletkę po czy chodziłam do lekarza, byłam na czyszczeniu i miało było ze mną wszystko dobrze. Teraz po znowu zaszłam w ciąże ale chcę ją donosić, chodzę do lekarza i wszystko jest na razie dobrze ale dowiedziałam się, że po zażyciu takich tabletek musi być przerwa przynajmniej pół roku do kolejnego zajścia w ciążę....Niestety dowiedziałam się za późno bo jestem w 7 tyg... czy może się coś stać mojemu dzidziusiowi?
    Bardzo proszę kogoś o podpowiedz.

• 23-11-2011 22:41:48
    małgorzata90 2010-05-09 01:55:59 Mam nadzieje, że jeszcze ktoś to czyta. Mam ważne pytanie. Czy po poronieniu przy pomocy Arthrotecu można z łatwością zajść w ciąże? Po jakim okresie czasu najwcześniej?
  • 24-11-2011 07:25:14

Do cholery Arthrotec to nie sa tabletki wczesnoporonne !!! to lek na stawy. Poczytajcie troche o tym srodku, poczytajcie ile dzieci ktorych nie udalo sie usunac za pomoca tej tabletki nie ma poprawnie wyksztalconych kosci !!!!!! nie dosc ze robicie cos tak glupiego to jeszcze nie pofatygujecie sie i nie poczytacie co za swinstwo bierzecie. Masakra !!!!!

• 24-11-2011 11:20:21

to się właśnie nazywa odpowiedzialność w słowniku lekkomyślnych panienek. Udają wielce dorosłe, pchają się do łóżka każdemu, a potem żądają szacunku i przerażona, że w ciąży są. Gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała.

• 24-11-2011 13:12:28

Tak,zgodnie z zalecenieniem producenta Arthrotec jest lekiem na stawy a Cytotec lekiem na wrzody żołądka z tym że oba te leki zawierają substancją czynną mizoprostol przy pomocy której zagranicą usuwa się ciąże a w Polsce niekiedy czyści macice po naturalnym poronieniu. Z tym że sam mizoprostol często nie wystarczy, to tylko 80% szans na poronienie, większą pewność daje połączenie mizoprostolu i ru486.
    Jeśli macica po aborcji prawidłowo się oczyści i wrócą miesiączki to można spokojnie zajść w ciążę. Nie widzę powodu dla którego miałoby się z tym wstrzymywać pół roku,organizm znacznie szybciej usunie lek z organizmu.

• Początkująca
    24-11-2011 14:03:06

Leku ?? lek sluzy do leczenia a nie zabijania...... za granica sa specjalne tabletki wczesnoporonne i nie uzywa sie polaczen lekow na rozne schorzenia.....
    Uwazam ze dozylismy czasow kiedy antykoncecja i wiedza o seksie zaszly tak daleko i sa tak dostepne ze kazda dziewczyna idac do lozka powinna liczyc sie z tym co moze sie wydarzyc jesli nie pomysli wczesniej. Niestety podejrzewam ze jesli proba nie uda sie i dziecko urodzi sie z wada to trafi do osrodka opieki lub domu dziecko. Bo skoro nie chce dziecka to chorego tym bardziej......pozniej te dzieci cierpia za swoje matki ktore nie potrafily kupic prezerwatywy lub wziasc tabletki.......nie ma usprawiedliwienia, nie dzis nie w naszych czasach. A jak stac cie bylo na lekkomyslnosc i ryzyko zajscia w ciaze ktorej nie chcesz to teraz pozycz kase i jedz do niemiec czy holandii na aborcje, chociaz mniejsze zlo wyrzadzisz temu dziecku........

• 25-11-2011 01:46:11
    Treść zablokowana przez moderatora

Zobacz inne dyskusje

• Witam!Od ponad miesiąca biorę antybiotyk na trądzik Damelium, przy czym przez...
  • LenkKarolina
    Witam. Mam 19 lat. Od około 5 lat mam problemy z miesiączkowaniem.Dokładniej...
  • Witam czy jest jakaś.osoba, która zastosowała arthrotec forte i nie...
  • izunia2351
    Witam, przez ostanie 3 lata nie miałam miesiączki i od stycznia zaczęłam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/shwell200010_1_kobieta_wlosy_kapiel_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesMięśniak macicy - często...
    Wskazuje się, iż najczęściej pojawiają się u kobiet (20%- 40%)...
    Twoja sugestia