Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: *** (16)

ulubione
  • arthrotec
    Gość

brałam *** pierwszy raz 4 tab. i nic się nie działo, na 2 razem też nie, dopiero po 3 dawce zaczęłam krwawić dużymi skrzepami, tylko nie mam żadnych bóli. Jestem ok 12 tyg. więc nie wiem czy to tak powinno być. bardzo proszę o sensowne odpowiedzi. Dziękuję

• arthrotec
    Gość

Wszystko wskazuje na to że poronienie jest w toku, na razie nie masz się czym martwić. Kiedy będzie się zbliżał punk kulminacyjny będziesz mieć bolesne skurcze i będziesz wydalać z siebie duże ilości krwi, a pośród skrzepów wydalisz jajo płodowe wielkości jaja kurzego. Także nie ma w Twoim przypadku niejasnych sytuacji, będziesz mogła zobaczyć czy się udało czy nie. Jesteś w dość zaawansowanej ciąży jak na tego typu działania, a im wyższa ciąża tym spada skuteczność leku. Przeciętnie szacuje się że ta skuteczność wynosi 80 %.

• arthrotec
    Gość

Ja również po 3 dawce zaczęłam krwawić, ale lekko. Dodam że jestem w 4 tygodniu. Czy brać kolejną dawke 4 tabletek czy już nie? Czy tak samo jak w sytuacji poprzedniczki zaczęło się poronienie i już tabletek brać nie musze? Proszę o odpowiedź

• Reklama
  • arthrotec
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • arthrotec
    Gość

Jesteś raczej w 6 tygodniu ciąży, bo ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jednak czy byłby to 4 czy 6 tydzień nadal to mała ciąża, a krwawienie jest kwestią indywidualną. Jeśli Twoje krwawienie przypomina bardziej plamienie i nie rozkręci się w przeciągu najbliższych kilku dni to możesz spróbować ponownie. Tylko nie przesadź z dawkami, założycielka wątku w 12 tc musi zobaczyć zarodek i wtedy będzie na 100% pewna że się udało, Ty niczego nie zobaczysz bo jest za wcześnie !

• arthrotec
    Gość

w końcu zaczęłam krwawić i trwało to z niecałe dwa dni Dziś juz tylko jest plamienie... Czyli się udało? Nie miałam takich dużych bóli jak inne kobiety wypowiadające się na forum nie było też mdłości czy wymiotów... Ból był do wytrzymania tak jak przy normalnej miesiączce..

• arthrotec
    Gość
  • arthrotec
    Gość

Słuchaj, nikt tu na forum nie ma usg w oczach. Na to pytanie może Ci odpowiedzieć jedynie ginekolog. Twoje krwawienie rzeczywiście było bardzo skąpe, standardem jest przynajmniej tydzień krwawienia ( zarówno tego w trakcie poronienia jak i już po nim ) no ale 4 tygodniowa ciąża jest na tyle mała że być może te 2 dni wystarczyły. ( O ile oczywiście liczyłaś te 4 tygodnie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki ).

• arthrotec
    Gość
  • arthrotec
    Gość
Zobacz inne dyskusje