Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: *** (2)

ulubione
 • Arthrotec
  Gość
  Treść zablokowana przez moderatora
 • Arthrotec

  To jest Twoje Dziecko! Serce dziecka zaczyna bić już w 21. dniu życia od poczęcia.

  Naprawdę nie ma nigdy tak ciężkiej i beznadziejnej sytuacji, która mogłaby usprawiedliwiać zabicie swojego dziecka. Każdym trudnościom można stawić czoła. Także problemy finansowe, czy nieprzyjemności od ludzi - tych najbliższych i dalszych, to wszystko zupełnie nic nie znaczy, gdy chodzi o życie własnego dziecka. Z tym wszystkim można sobie poradzić.

  Tutaj jest bezpłatny numer stworzony właśnie dla kobiet, które potrzebują wsparcia dla siebie i swojego nienarodzonego dziecka:

  800 112 800

  (jest on bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19.00-7.00, a w pozostałe dni przez całą dobę). Jest wiele domów samotnych matek, a także funduszy dla kobiet wychowujących dzieci! Też jest możliwość oddania dziecka, bez żadnych konsekwencji, do adopcji - wtedy też żadnej kobiety nigdy nie będzie dręczyć myśl, sumienie, że zabiła swoje dziecko.


  Tutaj dla przykładu podaję jeden z funduszy: FUNDUSZ WSPARCIA RODZINY, którego celem jest wsparcie finansowe kobiet w ciąży znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej:
  pro-life.pl/?a=pages&id=225

  Łączna pomoc w wysokości 17 000 zł
  (5 tysięcy zł w czasie trwania ciąży, a następnie przez dwa lata co miesiąc po 500 zł).
  W wyjątkowych sytuacjach będzie jeszcze wydatkowana pomoc w jeszcze w innych okresach.
  Możesz również osobiście skontaktować się w sprawie pomocy z Funduszu wsparcia rodziny, na wspomnianej stronie w panelu u góry strony jest zakładka "KONTAKT" i jest podany telefon, adres e-mail, także adres zwykły: ul. Krowoderska 24/6, 31-142 Kraków
  tel./fax (12) 421-08-43
  e-mail: biuro@pro-life.pl
  (Sekretariat redakcji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.)

  ---

  Połączenie komórki jajowej i plemnika, czyli gamety matczynej i ojcowskiej daje początek odrębnemu życiu - poczęty zostaje nowy Człowiek, którego rozwój dokonuje się w czasie życia ludzkiego, według jego własnego rytmu, od początku do późnej starości czerpiąc z otoczenia wodę, tlen i proste związki organiczne.

  Nie da się w tym rozwoju wyróżnić naukowo jego przedludzkiej i ludzkiej fazy.

  A wszystkie cechy dziecka, takie jak płeć, kolor oczu, włosów i skóry, tendencja do wysokiego lub niskiego wzrostu, skłonność do pewnych chorób zostają określone już w momencie poczęcia. Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka nie jest sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym.

  Tak samo, z chwilą połączenia się jąder komórkowych jaja i plemnika w zygotę, zaczęło się moje życie, ale także każdego innego człowieka; etap rozwoju zarodkowego, potem płodowego, potem etap rozwoju niemowlęcego, potem wieku dojrzewania itd. Każdy z tych etapów jest okresem rozwoju człowieka, którego nikt nie ma prawa zabić - nikt nie miał prawa zabić mnie, na żadnym wcześniejszym etapie mojego rozwoju, tak samo jak nikt nie ma prawa zabić mnie, czy Ciebie, teraz!

  Człowiek na samym początku swojego życia jest zupełnie bezbronny, rozpoczyna swoje życie jako pojedyncza komórka o średnicy około 0,1 mm, nawet po 9 miesiącach, po urodzeniu się wciąż nie jest nawet na tyle rozwinięty, żeby móc rozumieć co się z nim dzieje, czy choćby zapamiętać to, co się z nim wtedy działo. Zresztą nawet nikt nie może pamiętać wydarzeń z pierwszego roku po urodzeniu...

  ---

  Tutaj podaję link do strony:
  www.ehd.org/virtual-human-embryo/stage.php?stage=20
  projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia USA, gdzie można zobaczyć, że:

  UDAŁO SIĘ SFILMOWAĆ MIKRO-KAMERĄ,
  JAK 7 TYGODNIOWE DZIECKO
  NA ZARODKOWYM ETAPIE ROZWOJU,
  W ŁONIE MATKI, MIAŁO AKURAT C Z K A W K Ę !!!!!!!!!

  Na samym początku filmu, przez pierwszych 11 sek jest pokazany model dziecka w tym wieku, natomiast NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY zaczyna się od 12 sekundy.
  C Z K A W K Ę widać między 23sek a 25sek nagrania. Wcześniej jeszcze widać główkę dziecka, twarz dziecka, rączki, i to jak 7 tygodniowe dziecko na etapie rozwoju zarodkowego w łonie matki rusza nóżkami.

  ---

  Na stronie www.ehd.org/see-baby.php
  znajduje się krótki filmik - prezentacja "See Baby" - "Zobacz Dziecko", wykonana przez zespół amerykańskiego projektu zarejestrowania najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka, w całości finansowanego z funduszy Narodowego Instytutu Zdrowia USA.

  Na prezentacji widać zdjęcie dziecka na etapie rozwoju zarodkowego, będącego w wieku 7 i pół tygodnia od poczęcia.

  Później widać NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY 7-tygodniowego dziecka na etapie rozwoju zarodkowego i WIDAĆ JAK DZIECKU BIJE SERDUSZKO.

  W 27sek filmiku widać nagranie z bliska, BIJĄCEGO SERCA dziecka na etapie rozwoju zarodkowego w wieku 5 tygodni i 6 dni od poczęcia.


  SERCE DZIECKA ZACZYNA BIĆ JUŻ W 21. DNIU ŻYCIA OD POCZĘCIA

  ---

  Zabicie własnego dziecka jest taką decyzją, której nigdy nie można już cofnąć, nie można przywrócić życia dziecku. Jest wiele kobiet, które żałują zabicia swojego dziecka.

  Jako pojedynczy przykład wspomnę o Karin Struck: jedna z najbardziej znanych współczesnych pisarek niemieckich, zaliczana do twórców pokolenia '68, która zrozumiała, że zabiła swoje dziecko i napisała o tym książkę "Widzę moje dziecko we śnie", napisała ją z potrzeby wypowiedzenia wszystkiego, miała przeświadczenie, że wreszcie powie ludziom prawdę o tym, co dzieje się po aborcji. W jednym z wywiadów powiedziała, że jej znajoma, która też abortowała swoje dziecko twierdzi, że nic się przecież nie stało, że nie wpłynęło to na nią w ogóle, a Karin Struck tak to skomentowała: "czuję, że kiedy kobieta tak odpowiada, to maskuje głęboką ranę. Podobnie jest w wypadku dzieci, które były bite w dzieciństwie. Jako dorośli mówią, że nijak to na nich nie wpłynęło. Jest to właściwie standardowa odpowiedź".

  Ostatnia edycja:
Reklama
Zobacz inne dyskusje