Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Bakterioza :( (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    12-07-2013 10:12:22

Lekarz po zrobieniu cytologii wykrył bakteriozę w pochwie. Przepisal mi Arilin Rapid, Gynalgin i Fluomizin do stosowania kolejno po zakończeniu danego opakowania. Lekarz stwierdził, ze nie mam sie czym przejmowac bo zdarza sie to tak samo jak zapalenie gardła. Powiedział również, ze mój narzeczony nie musi stosować żadnych leków, ponieważ bakterioza dotyczy tylko mojego organizmu. Czy faktycznie tak jest? Mam pewne wątpliwosc co do tego ze względu na to, że mimo wszystko wypisal mi dosc sporo tych leków i czy aby napewno żadne bakterie nie przejda na narzeczonego?

• Reklama

• Ekspert na forum
    12-07-2013 14:14:07

Witam
    Przede wszystkim uważam, że przed aplikacją leków powinnas mieć wykonany wymaz bakteriologiczny z pochwy z tzw antybiogramem, po którym bedzie wiadomo jaka bakteria wywołuje stan zapalny i na jakie leki jest wrażliwa. Takie leczenie "w ciemno" może przynieść więcej szkody niż pożytku. Proponuję zaopatrzyć się przede wszystkim w probiotyki, globulki z pałeczkami kwasu mlekowego i przed wprowadzeniem agresywnego leczenia wzbogacić florę bakteryjną pochwy właśnie w te pałeczki, stojące na straży równowagi biocenozy pochwy.

B. SUROWIEC - POŁOŻNA

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• agnieszka1701
    Okres mialam 26 pazdziernika, i do tej pory nie mam nastepnego. Spoznia mi sie 20 dni. Test...
  • agnieszka1701
    Okres mialam 26 pazdziernika, i do tej pory nie mam nastepnego. Spoznia mi sie 20 dni. Test...
  • Chudzielec
    na kilka dni przed okresem współżyłam z chłopakiem. Dziś...
  • bryszka
    golenie myszki czaad
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/HMN05023_nogi_spa_masaz_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesSkurcze łydek w ciąży
    Kurcze mięśni łydek powodujące nadmierne ich napięcie oraz...
    Twoja sugestia