Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Bardzo wazne !!! (2)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    05.01.2006 12:59:00

Pani doktor zwracam sie do Pani jako do specjalisty i mam nadzieje ze moze Pani mi udzieli odpowiedzi na frustrujace mnie pytanie.

Otóż ponad pół roku temu poroniłam i od jakis 3 m-cy staramy sie z mezem ponownie o dzidzię i jak na razie nic...

Zrobilam sobie juz dosc spora ilosc badan i zastanawiają mnie dwa wyniki. W 3 dniu cyklu Estradiol (E2) wynosił 34.2 pg/ml . Wiem ze mieszcze sie w normie,ale czy nie wydaje sie pani ze ten dosc niski poziom estradiolu moze utrudniac mi zajscie w ciaze? O czym swiadczyc moze niski poziom estradiolu?

Drugi wynik dotyczy poziomu LH (tez w 3 dniu cyklu): wynosił on 3.15 mIU/ml / norma: 1.1 - 11.6/ a w tym samym czasie FSH było 5.56 mIU/ml. Czytalam pani artykul na temat LH i FSH i jak sama pani widzi stosunek LH do FSH jest mniejszy niz 0.6. O czym to dokladnie swiadczy? Chialam tu dodac ze mam podwyzszona prolaktyne (po Metacroplamidzie po 1h jej poziom wzrasta mi 8 razy).

Serdecznie dziekuje za udzielenie mi odpowiedzi

Pozdrawiam

[addsig]

Ostatnia edycja: 05.01.2006 12:59:00

Miluś

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    05.01.2006 14:45:00

Estradiol nie jest zbyt niski. Jest początek cyklu, dopiero zaczyna się proces dojrzewania pęcherzyków, a to one produkują estradiol. Niski poziom jest prawidłowy, niepokojący byłby wynik zbyt wysoki. Niewydolność przysadki to nie tylko niski stosunek stężeń gonadotropin ale także ich bardzo niskie poziomy. Sam stosunek o niczym nie świadczy. Znaczenie kliniczne (tzn leczenie poprawia płodność i reguluje cykle) ma tylko poziom podstawowy prolaktyny. Pozdrawiam [addsig]

Ostatnia edycja: 05.01.2006 14:45:00

Ilona Królak

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• ciapciuszek
    Witam, zdaje sobie sprawę z tego że takich tematów dużo ale w...
  • x_x123
    Witam, chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ ma tabletka Escapelle na...
  • misia1230
    Witam. Mam pewien problem, od jakis 3 tyg miewam okropny ból w podbrzuszu a...
  • Magda111lena
    WitamJestem z watku 'Dzidzie marzec 2014'. Stwierdzilam ze fajnie byloby polaczyc watki roznych...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MON076215_kobieta_sukienka_ciaza_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzym grozi stres w ciąży?
    Silne, negatywne przeżycia emocjonalne u kobiet w ciąży oraz ich...
    Twoja sugestia