Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Bardzo wysoki poziom Ca 125 (137)

• 29-07-2013 15:38:15

Witam na forum. W pt odebrałam wynik marker Ca-125 i wyszedł bardzo wysoki wynik bo aż 205 . W lutym miałam 83 robiony podczas okresu i torbieli.
    Nie wiem co może być przyczyną. Na usg lekarz nic nie zobaczył na jajnikach poza małym pęcherzykiem 10 mm. Opiszę trochę co było wcześniej. W styczniu robiłam kontrolne usg i okazało się że miałam 2-komorową torbiel ok. 40 x 35 mm, zalecono zrobić marker i wyszedł wtedy 83. Mialam mieć do obserwacji. Po 2 tyg. zmalała na 10 x5 mm więc już nie powtarzałam markeru bo uznałam że skoro się wchłania to nic groźnego. Powtórzyłam teraz przez przypadek kolejny raz marker - byłam na wizycie u ginekologa żeby dostać skierowanie na badania na menopauzę. Mam 42 lata, dwa lata temu urodziłam synka przez cc, miałam stymulacje hormonalną żeby zajść w ciążę bo miałam z tym problemy. FSH wyszło mi 46 co oznacza, że weszłam lub już przechodzę menopauzę. Tym się nie martwię bo i tak już nie planowałam więcej dzieci w moim wieku, ale ten wynik Ca 125 mnie powalił. Byłam pewna, że wyjdzie w normie a tu taki szok !!! Dodam jeszcze, że po urodzeniu synka mam niergularne miesiączki, często co 3 m-ce, są bolesne i obfite, takie ze skrzepami, trwaja ok. 6-7 dni. Czy to może wskazywać na endometriozę również?
    Czy któraś z Was też tak miała, że na usg nie było widać ognisk endometriozy, jajniki były w porządku a Ca 125 było powyżej normy ? Co się później okazywało?
    Lekarze też podejrzewają endometriozę, ale jak ją stwierdzić? Doradźcie coś proszę ... jestem załamana na maksa.

• 10-12-2013 23:27:02

Witam podczas rutynowej corocznej kontroli u ginekologa okazało się że mam 10 cm torbiel na jajniku zalecił badanie Ca 125 które wyszło na poziomie 215!!!!! gdy poszłam do niego z tym wynikiem odrazu dostałam skierowanie do centrum onkologii w bydgoszczy na zabieg. Bardzo się boje że to rak nie potrafie się skupić na miczym cały czas ryczę. Jutro jadę do Bydgoszczy aż się boję co usłyszę.

• 12-06-2014 22:58:17
    anetka798 2011-03-01 10:28:48
    Ja mam CA 125 153,6U/ml. Ale jeszcze nie rak.czekam na dniach na operację guzków z obu jajników.
  • 14-06-2014 14:40:48
    Gość 2009-10-30 18:53:08
    U mnie też wykryto torbiel o wielkości 10 cm na 10. Dziś odebrałam wynik badania Ca-125 i wyszło mi 18,9 U/ml. Też nie wiem czy to dobrze czy źle? W poniedziałek mam iść z wynikiem do lekarza i podejmie wtedy decyzję co dalej. Mówił, że raczej trzeba usunąć, chyba że uda się jeszcze poprzez laparoskopie. W środę byłam u pewnej kobietki (bioenergoterapeutki), która pomogła wielu osobom w taki przypadkach jak i my, ale również w wielu innych. To ona powiedziała mi co mi dolega dokładnie. A mianowicie stwierdziła, że jest to endometrium i wykryła również już zmiany w lewej piersi... Zaleciła kuracje ziołami i od wczoraj ją rozpoczęłam. Kazała zrobić mammografie, ale podobno po badaniu ma mnie boleć pierś przez pół roku! Więc może lepiej zrobić usg? Orientujecie się coś w tym temacie? Mówiła, że operacja nic nie da bo i tak mi się to odnowi... a wszystko przez tabletki anty, które brałam przez ok. 5 lat. Więc pierwsze co to odstawiam tabletki. Mam wielką nadzieję, że się uda i ona mi pomorze... Zobaczę również co mi lekarz powie. Za miesiąc jadę do niej na kolejną wizytę i zobaczymy. Napisze Wam jakie nastąpiły efekty... Pozdrawiam
    Witam. Kiedy przeczytałam Twój wpis to pierwsze co sprawdziłam to datę wpisu, myślałam że to co najmniej 100 lat temu. Jak można tak myśleć w XXI wieku. Koniecznie słuchaj lekarza, skonsultuj jeśli chcesz z innym lekarzem, możesz pytać wielu lekarzy, ale zioła -nie teraz. Pozdrawiam z wynikiem 19.48.
  • 22-08-2014 13:07:12

nie rozumiem po co ginekolodzy zlecaja to badanie w trakcie okresu skoro w tedy jest nie miaro dajne??!!!!?!!!??

• 22-08-2014 13:09:05
    Gość 2014-08-22 13:07:12
    nie rozumiem po co ginekolodzy zlecaja to badanie w trakcie okresu skoro w tedy jest nie miaro dajne??!!!!?!!!??

mógłby to ktos sensownie wytłumaczyć?
  • 09-09-2014 18:48:00

c

Gość 2014-06-14 14:40:48
    Gość 2009-10-30 18:53:08
    U mnie też wykryto torbiel o wielkości 10 cm na 10. Dziś odebrałam wynik badania Ca-125 i wyszło mi 18,9 U/ml. Też nie wiem czy to dobrze czy źle? W poniedziałek mam iść z wynikiem do lekarza i podejmie wtedy decyzję co dalej. Mówił, że raczej trzeba usunąć, chyba że uda się jeszcze poprzez laparoskopie. W środę byłam u pewnej kobietki (bioenergoterapeutki), która pomogła wielu osobom w taki przypadkach jak i my, ale również w wielu innych. To ona powiedziała mi co mi dolega dokładnie. A mianowicie stwierdziła, że jest to endometrium i wykryła również już zmiany w lewej piersi... Zaleciła kuracje ziołami i od wczoraj ją rozpoczęłam. Kazała zrobić mammografie, ale podobno po badaniu ma mnie boleć pierś przez pół roku! Więc może lepiej zrobić usg? Orientujecie się coś w tym temacie? Mówiła, że operacja nic nie da bo i tak mi się to odnowi... a wszystko przez tabletki anty, które brałam przez ok. 5 lat. Więc pierwsze co to odstawiam tabletki. Mam wielką nadzieję, że się uda i ona mi pomorze... Zobaczę również co mi lekarz powie. Za miesiąc jadę do niej na kolejną wizytę i zobaczymy. Napisze Wam jakie nastąpiły efekty... Pozdrawiam
    Witam. Kiedy przeczytałam Twój wpis to pierwsze co sprawdziłam to datę wpisu, myślałam że to co najmniej 100 lat temu. Jak można tak myśleć w XXI wieku. Koniecznie słuchaj lekarza, skonsultuj jeśli chcesz z innym lekarzem, możesz pytać wielu lekarzy, ale zioła -nie teraz. Pozdrawiam z wynikiem 19.48.

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: Witam.
    Mam pewien problem. W miesiącu wrześniu okres spóźnił mi się 2...
  • Od jakiegoś czasu leczę się na grzybicę pochwy, wcześniej miałam...
  • suddenn
    Witam. Mój cykl miesiączkowy trwa 32-33 dni (ostatnio, bo miesiączkuje dopiero...
  • Witam.Kilka tygodniu temu miałam pierwsze objawy grzybicy(swędzenie, pieczenie,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/12220075_kobieta_mezczyzna_antykoncepcja_prezerwatywa_stosunek_zabezpieczenie_sex_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzym jest choroba weneryczna?
    Choroby weneryczne przenoszone są podczas stosunku płciowego...
    Twoja sugestia