Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Bardzo wysoki poziom Ca 125 (140)

• 09-06-2010 16:22:28

jesli mam wynik ca125 - 5,4 U/ml co to oznacza?

• 14-09-2010 22:56:02

Witam!
    mam torbiel na lewym jajniku na 6cm,bole brzucha okropne,podczas miesiaczki niedowytrzymania!!!
    ca125 wyszlo mi 98,4
    czy to oznacza raka?

• 01-02-2011 15:02:01

mój guz ma średnicę 13 cm, tak centymetrów!!przez rok mi tak urósł, bo kiedy rok temu byłam u giekologa to było wszystko ok, rzekomo......dziwne..przygotowuję się do operacji-muszą usunąć mi jajnik, bo nic już z niego nie będzie robię sobie teraz różne badania potrzebne przed operacja i dziś odebrałam wynik CA-125 wynosi on 141,80- jakieś pytania?? potem musimy szybko starać się o dzidziusia, bo istnieje prawdopodobieństwo że z drugim jajnikiem będzie tak samo... świat mi się zawalił bo dziecko to moje marzenie! i tak żyję w nieświadomości i czekam na tą operację a do tego dochodzi znów kwestia czy to nie nowotwór...PORAŻKA ZWARIOWAĆ MOŻNA JAK SIE JEST W TAKIEJ NIEPEWNOŚCI!!!dopiero na stole operacyjnym tak naprawdę wszystko się okaże......

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    01-03-2011 10:28:48

właśnie wybrał wynik ca 125 i jest 47, błagam o pomoc czy to jest niepokojący wynik, mam torbiel na jajniku 4 cm, nikt w rodzinie bie chorował na raka.prosze o odpowiedz

• 11-05-2011 17:17:52

Witam wszystkie dziewczyny, które mają problem z CA 125. Ja miałam wynik 117 i troche sie zdenerwowalam potem powtórzyłam wynik i było 67 teraz zrobiłam kolejny raz i jest 22,8
    Moj pierwszy wynik byl wysoki poniewaz: bylam w trakcie okresu i strasznie przeziebiona (zapalenie zatok)
    drugi wynik 67 prawdopodobnie byl podwyższony gdyż bylam jeszcze troche przeziebiona.

Pisze to dlatego zeby jezeli którejs z Was wyjdzie wysoki wynik zwroccie uwage ze nie tylko CA125 jest bialeki C reaktywny (bialkeim fazy ostrej) i wiele czynników moze miec wplyw na wynik. W zadnym razie nie bagatelizowac ale tez nie panikowac

pozdrawiam

• Reklama

• 18-06-2011 19:12:49

Witam.
    Moja torbiel na jajników ma ok 12 cm jest kilku komorowa. 30 maja zrobiłam badnie ca 125 przed zabiegiem wyniósł 37,33 lekarz mówił że to naturalne. jednak dzień /9 czerwca/ przed zabiegiem powtórzono badnie w szpitalu wyniósł 2518. lekarz powtórzył nastepnego dnia badanie i wynik zmniejszył się do 1852. odwołanom zabieg i skierowano do dalszej konsultacji do Warszawy. Lekarze nie wiedzą skąd takie duże zmiany. Dla samej siebie powótrzyłam badanie w dniu 16 czerwca i odziwo ponownie zmniejszył się do 890,10. Czy możliwa jest pomyłka w laboratorium, czy inne czynniki mają wpływ na tak częste zmiany, np. środek cyklu przeziębienie, atak woreczka, przeziębienie?

• 03-07-2011 14:57:03

Witam, chciałabym uspokoić wszystkie kobiety który są przerażone podwyższonym wskaznikiem ca 125.. sama niedawno odebrałam wynik który wynosił 2100 (!) a norma to w koncu 35 więc 60 razy przkroczony NA SZCZESCIE nie byl to rak ale dwie torbiele i endometrioza. Wiem, ze zadna choroba nie jest dobra ale byla to dla mnie duza ulga poniewaz lepsze to niz rak w koncu)))
    POZDRAWIAM i glowa do gory!

• 24-08-2011 19:26:55

marker CA 125 nie świadczy tylko o raku jajnika ale także rak sutka,trzustki,płuc i przewodu pokarmowego

• 01-09-2011 15:54:22
    Gość 2011-08-24 19:26:55 marker CA 125 nie świadczy tylko o raku jajnika ale także rak sutka,trzustki,płuc i przewodu pokarmowego

Za taką wypowiedź można Cię roztrzelać !
    Straszysz kobiety.
    Podwyższone Ca 125 MOZE być związane z zupełnie innymi przyczynami NIE koniecznie zwiastuje raka .
    W necie jest WIKIPEDIA i na tych stronach należy szukać naukowych, pełnych i rzeczowych informacji.
    Forum ma służyć wymianie doświadczeń, udzielaniu rad i wzajemnemu wspieraniu się .
    Kiepska informacja jest gorsza niż zła.
    Poniżej link i opis z wikipediii:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/CA-125
    Poziom CA-125 może być podwyższony w przebiegu określonych chorób nowotworowych – przede wszystkim raka jajnika[1], ale także raka endometrium, jajowodu, płuc, sutka i przewodu pokarmowego.

Podwyższenie poziomu CA-125 w osoczu towarzyszy również innym schorzeniom ginekologicznym, takim jak:

endometrioza[2][3]
    ciąża pozamaciczna
    mięśniaki macicy
    stany zapalne w miednicy mniejszej

oraz stanom fizjologicznym:
    menstruacja
    poza tym stwierdza się go także w szeregu schorzeń i stanów nieginekologicznych, m.in.:

zapalenie osierdzia
    niewydolność serca
    choroby wątroby
    zapalenie płuc
    zapalenie trzustki
    marskość wątroby
    Pozdrawiam wszystkie Panie z Ca 125 >35 U/ml
    Małgorzata
  • 01-09-2011 20:56:09

ta osoba ktora pisala ze to rak jest zle poinformowana bo ja tez mialam podwyzszone ca 125 i tez sie bardzo zmartwilam lecz moj lekarz mi uswidomil ze sa rozne przyczyny tego np.stany zapalne i nie tylko,dzis po dwoch miesiacach badanie powtorzylam marker spada,czekam z niecierpliwoscia na opinie lekarz, jeszcze dodam ze mialam torbielka na jajniku i w tym czasie bralam leki

Zobacz inne dyskusje

• Odebralam dzis wyniki poziomu hormonów we krwi:Fsh 4.54Lh 2.30Prolaktyna 12.37mam 18...
  • Wątek: miesiączka
    Witam. Współżyłam jakieś 2-3 tyg temu pare razy i spóźnia...
  • Wątek: uplawy
    rano i wieczorem mam brązowe upławy w ciągu dnia są raczej białe lub...
  • Witam, mam 32 lata,2 lata temu przeszłam operacje usuniecia macicy z powodu miesniakow od...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1821105_kobieta_smutek_rozstanie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesUpławy
    Za upławy uważa się nieprawidłową wydzielinę z pochwy,...
    Twoja sugestia