Serwisy Medforum
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Bardzo wysoki poziom Ca 125 (153)

• Bardzo wysoki poziom Ca 125

jesli mam wynik ca125 - 5,4 U/ml co to oznacza?

Witam!
    mam torbiel na lewym jajniku na 6cm,bole brzucha okropne,podczas miesiaczki niedowytrzymania!!!
    ca125 wyszlo mi 98,4
    czy to oznacza raka?

mój guz ma średnicę 13 cm, tak centymetrów!!przez rok mi tak urósł, bo kiedy rok temu byłam u giekologa to było wszystko ok, rzekomo......dziwne..przygotowuję się do operacji-muszą usunąć mi jajnik, bo nic już z niego nie będzie robię sobie teraz różne badania potrzebne przed operacja i dziś odebrałam wynik CA-125 wynosi on 141,80- jakieś pytania?? potem musimy szybko starać się o dzidziusia, bo istnieje prawdopodobieństwo że z drugim jajnikiem będzie tak samo... świat mi się zawalił bo dziecko to moje marzenie! i tak żyję w nieświadomości i czekam na tą operację a do tego dochodzi znów kwestia czy to nie nowotwór...PORAŻKA ZWARIOWAĆ MOŻNA JAK SIE JEST W TAKIEJ NIEPEWNOŚCI!!!dopiero na stole operacyjnym tak naprawdę wszystko się okaże......

Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów

właśnie wybrał wynik ca 125 i jest 47, błagam o pomoc czy to jest niepokojący wynik, mam torbiel na jajniku 4 cm, nikt w rodzinie bie chorował na raka.prosze o odpowiedz

Witam wszystkie dziewczyny, które mają problem z CA 125. Ja miałam wynik 117 i troche sie zdenerwowalam potem powtórzyłam wynik i było 67 teraz zrobiłam kolejny raz i jest 22,8
    Moj pierwszy wynik byl wysoki poniewaz: bylam w trakcie okresu i strasznie przeziebiona (zapalenie zatok)
    drugi wynik 67 prawdopodobnie byl podwyższony gdyż bylam jeszcze troche przeziebiona.

Pisze to dlatego zeby jezeli którejs z Was wyjdzie wysoki wynik zwroccie uwage ze nie tylko CA125 jest bialeki C reaktywny (bialkeim fazy ostrej) i wiele czynników moze miec wplyw na wynik. W zadnym razie nie bagatelizowac ale tez nie panikowac

pozdrawiam

• Reklama

Witam.
    Moja torbiel na jajników ma ok 12 cm jest kilku komorowa. 30 maja zrobiłam badnie ca 125 przed zabiegiem wyniósł 37,33 lekarz mówił że to naturalne. jednak dzień /9 czerwca/ przed zabiegiem powtórzono badnie w szpitalu wyniósł 2518. lekarz powtórzył nastepnego dnia badanie i wynik zmniejszył się do 1852. odwołanom zabieg i skierowano do dalszej konsultacji do Warszawy. Lekarze nie wiedzą skąd takie duże zmiany. Dla samej siebie powótrzyłam badanie w dniu 16 czerwca i odziwo ponownie zmniejszył się do 890,10. Czy możliwa jest pomyłka w laboratorium, czy inne czynniki mają wpływ na tak częste zmiany, np. środek cyklu przeziębienie, atak woreczka, przeziębienie?

Witam, chciałabym uspokoić wszystkie kobiety który są przerażone podwyższonym wskaznikiem ca 125.. sama niedawno odebrałam wynik który wynosił 2100 (!) a norma to w koncu 35 więc 60 razy przkroczony NA SZCZESCIE nie byl to rak ale dwie torbiele i endometrioza. Wiem, ze zadna choroba nie jest dobra ale byla to dla mnie duza ulga poniewaz lepsze to niz rak w koncu)))
    POZDRAWIAM i glowa do gory!

marker CA 125 nie świadczy tylko o raku jajnika ale także rak sutka,trzustki,płuc i przewodu pokarmowego

Gość 2011-08-24 19:26:55 marker CA 125 nie świadczy tylko o raku jajnika ale także rak sutka,trzustki,płuc i przewodu pokarmowego

Za taką wypowiedź można Cię roztrzelać !
    Straszysz kobiety.
    Podwyższone Ca 125 MOZE być związane z zupełnie innymi przyczynami NIE koniecznie zwiastuje raka .
    W necie jest WIKIPEDIA i na tych stronach należy szukać naukowych, pełnych i rzeczowych informacji.
    Forum ma służyć wymianie doświadczeń, udzielaniu rad i wzajemnemu wspieraniu się .
    Kiepska informacja jest gorsza niż zła.
    Poniżej link i opis z wikipediii:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/CA-125
    Poziom CA-125 może być podwyższony w przebiegu określonych chorób nowotworowych – przede wszystkim raka jajnika[1], ale także raka endometrium, jajowodu, płuc, sutka i przewodu pokarmowego.

Podwyższenie poziomu CA-125 w osoczu towarzyszy również innym schorzeniom ginekologicznym, takim jak:

endometrioza[2][3]
    ciąża pozamaciczna
    mięśniaki macicy
    stany zapalne w miednicy mniejszej

oraz stanom fizjologicznym:
    menstruacja
    poza tym stwierdza się go także w szeregu schorzeń i stanów nieginekologicznych, m.in.:

zapalenie osierdzia
    niewydolność serca
    choroby wątroby
    zapalenie płuc
    zapalenie trzustki
    marskość wątroby
    Pozdrawiam wszystkie Panie z Ca 125 >35 U/ml
    Małgorzata

ta osoba ktora pisala ze to rak jest zle poinformowana bo ja tez mialam podwyzszone ca 125 i tez sie bardzo zmartwilam lecz moj lekarz mi uswidomil ze sa rozne przyczyny tego np.stany zapalne i nie tylko,dzis po dwoch miesiacach badanie powtorzylam marker spada,czekam z niecierpliwoscia na opinie lekarz, jeszcze dodam ze mialam torbielka na jajniku i w tym czasie bralam leki

Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje