Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: blada, druga kreska na tescie (118)

• 31.05.2006 11:55:00

Mam problem.Miesiac temu stwierdzilismy z mezem, ze postaramy sie o dzidziusia..to byl bardzo wyczerpujacy miesiac Miesiaczka spoznia mi sie, pobolewa mnie brzuch od jakiegos tygodnia ( opoznienie wynosi na razie tylko 3 dni) i jest to bol tai sam, jak w trakcie okresu. Postanowilismy zrobic test- najpierw jeden, rano, zaraz po wstaniu- pojawila sie na nim druga kreska, ale bardzo jasna( nie ulega jednak watpliwosci, ze jest).Dla potwierdzenia nastepnego dnia powtorzylismy test, tylko, ze byl on innej firmy i pojawila sie druga kreska- jeszcze jasniejsza od poprzedniej. Zastanawiamy sie, czy takie jasne kreski moga swiadczyc o ciazy...aha..jestem tez strasznie ospala- nie moge sie rano podniesc i padam juz o 21..

Ostatnia edycja: 31.05.2006 11:55:00
  • Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    31.05.2006 13:36:00

Obstawiam ciążę!!!!!Idż do lekarza i wtedy wszystkiego sie dowiesz!Powodzenia

Ostatnia edycja: 31.05.2006 13:36:00
    ImageImage
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    31.05.2006 16:16:00

druga słaba kreseczka na teście oznacza brak ciąży! to że się opóźnia okres tylko 3 dni to zapewne efekt twojej psychiki która jest nastawiona na "dzidziusia", niewiem dlaczego wszystkie dziewczyny lub kobiety pragnące dziecka są w gorącej wodzie kąpane i od razu najlepiej dzień po stosunku chciałyby już wykonywać testy i utwierdzać się w przekonaniu że już są w ciąży? dziewczyno spokojnie! okres ma prawo się spóźnić do 14 dni! nie myśl tak intensywnie o dziecku (to dopiero pierwsza próba!!!!!!!) bo rozregulujesz sobie okres! psychika potrafi nawet zdziałać takie cuda jak "urojona ciąża" proponuję odczekać jeszcze 1,5 tygodnia bo najpewniejsze testy wychodzą ok. 2 tygodnie po przewidywanym okresie, warto dłużej poczekać i mieć 100% pewności niż na siłę robić testy za szybko i być rozczarowaną że nic nie wyszło .... (jeśli ci się udało to będziesz naprawdę fuksiarą )

Ostatnia edycja: 31.05.2006 16:16:00

iwona00

• 31.05.2006 16:32:00

A ja mysle zupelnie inaczej ze wcale druga blada kreska nie wskazuje na brak ciazy!!!!! Chodzi tylko o to jakich testow uzylas do sprawdzenia czy jestes w ciazy - jezeli chcesz juz teraz wiedziec musisz uzyc tzw wczesnych testow, sa one o zwikszonej czulosci czyli wykrywaja nawet niska obecnosc hormonu - gonadotr.kosm. (czasami te testy juz wykrywaja &quotbecnosc ciazy" w dniu spodziewanej miesiaczki). Jednak tez nie zawsze, poniewaz wykrywalna ilosc hormonu w moczu jest odpowiednio rozlozona w czasie po zaplodnieniu a musisz pamietac ze nawet u bardzo zrdrowych kobiet czasami owulacja sie przesunie i nie zawsze ok polowy cyklu mozna zajsc w ciaze a np dopiero pozniej. Dlatego proponuje poczekaj jeszcze tydzien i zrob kolejny test albo udaj sie do laboratorium i tam oznacz hormon z krwi - jest to pewniejsza metoda- Glowa do gory i pamietaj gdyby nie teraz sie nie udalo to kiedys na pewno sie uda. Powodzenia !!!!

Ostatnia edycja: 31.05.2006 16:32:00
  • 01.06.2006 10:49:00

do iwa00

Nie wiem skad u Ciebie taka agresja..ja zadalam tylko pytanie. Moje mysli nie sa zdominowane przez fakt, ze chce miec dziecko..Nie kochalismy sie tez z mezem, po to, by je posiadac..po prostu stwierdzilismy, ze nie bedziemy uwazac..nie jestem kompana w goracej wodzie, jesli nie wyszlo, to trudno-swiat sie nie wali. O fakcie, ze miesiaczka moze sie spozniac nawet dwa tygodnie wiem doskonale, dlatego zaznaczylam, ze to DOPIERO 3 dni po terminie. Testu nie wykonalam dzien po stosunku tylko w 34 i 35 dniu cyklu..jesli zas chodzi o rozregulowanie, to mam okres jak w zegarku- o tej samej godzinie w 33 dzien. To tyle chcialam powiedziec i bardzo byl prosila nie opieprzac nastepnym razem czlowieka, ktory sie po prostu pyta tych, co moze byli w podobnej sytuacji..

Ostatnia edycja: 01.06.2006 10:49:00
  • 01.06.2006 17:59:00

pierwsze objawy ciąży pojawiają się ok. tygodnia po planowanym okresie tzn. bóle w dole brzucha a wcześniej też można zauważyć (i nie zdawać sobie z tego sprawy) gęściejszy śluz w dniach kiedy powinna pojawić się miesiączka - to dwa najwcześniejsze symptomy jeśli takie się u ciebie pojawią + dwie wyraźne kreseczki to gratulacje ! a swoją drogą zgadzam się z iwa00 że kobiety bardzo chcące dziecka zaczynają się bardzo niecierpliwić i panikować po jednym dniu opóżnienia okresu i zaraz robią sobie testy zamiast spokojnie poczekać parę dni bo przecież się "nie pali"

Ostatnia edycja: 01.06.2006 17:59:00
  • 01.06.2006 21:40:00

ja obstawiam ciążę-gratuluje

jak na teście ciążowy wychodzą dwie kreski to jest to ciąża i nie ma znaczenia intensywność kresek, one z dnia na dzień będę coraz mocniejsze bo pozin hcg rośnie z dnia na dzień

pierwsze objawy mogą wystąpić przed terminem miesiączki

ból podbrzusza, ból piersi szczególnie z boków,mdłości, metaliczny posmak itp. wszystko zależy od organizmu

najlepiej zrobić badanie beta HCG

Ostatnia edycja: 01.06.2006 21:40:00
  • 01.06.2006 21:41:00

ja obstawiam ciążę-gratuluje

jak na teście ciążowy wychodzą dwie kreski to jest to ciąża i nie ma znaczenia intensywność kresek, one z dnia na dzień będę coraz mocniejsze bo pozin hcg rośnie z dnia na dzień

pierwsze objawy mogą wystąpić przed terminem miesiączki

ból podbrzusza, ból piersi szczególnie z boków,mdłości, metaliczny posmak itp. wszystko zależy od organizmu

najlepiej zrobić badanie beta HCG

Ostatnia edycja: 01.06.2006 21:41:00
  • 02.06.2006 10:25:00

bylam u lekarza....CIĄŻA!!!!!!!!!!!4 tydzień...Szok, za pierwszym razem sie udalo..Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!

Ostatnia edycja: 02.06.2006 10:25:00
  • 02.06.2006 11:01:00

Gratuluje!!!! i tak jak pisalam wcale blada "druga" kreska nie oznacza braku ciazy, to zalezy od rodzaju testu. Ja mialam podobnie a teraz to juz poczatek 23 tyg ciazy, Wszystkiego Dobrego i Zycze aby Maluszek pieknie rosl.

Ostatnia edycja: 02.06.2006 11:01:00

Zobacz inne dyskusje

• termin porodu mam na jutro czyli 30 wrz. od piątku mam bole w okolicy kosci łonowej...
  • Wątek: okres
    Chciałam się dowiedzieć ile trwa okres po pierwszym razie ?
  • newdreamgirl
    Witam, na ostatniej wizycie ginekolog na usg stwierdził liczne pęcherzyki w jajniku...
  • Trzeba pójść do lekarza, przepisze maść lub tabletki clotrimazolum...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/jajniki_panthermedia_6030673-W300H200.jpgFot. PantherstockPrzedwczesne wygasanie czynności...
    Szacuje się, że na to schorzenie cierpi około 1% populacji, tj....
    Twoja sugestia