Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: brak okresu po duphastonie (9)

  • 21.07.2009 14:51:00

    hej,


    wiem, że temat duphastonu już był, jednak nie znalazłam w nim odpowiedzi na moje pytanie. Mam 21 lat i bardzo nieregularne miesiączki (cykl trwał do 80 dni). Ginekolog-endokrynolog przepisał mi duphaston na wyregulowanie - miałam brać od 18dc przez 10 dni, wtedy miała pojawić się miesiączka. Dokładnie tak się stało w poprzednim cyklu, miesiączka pojawiła się równo dzień po ostatniej tabletce. Teraz brałam duphaston drugi raz, jednak po ostatniej tabletce (13.07) okres nie pojawiła się do dziś. W 3 dniu brania tabletek wystąpiło plamienie, ale bardzo niewielkie - jasno brązowy śluz przez 1 dzień. Dodatkowo przytyłam jakieś 2 kg, pomimo tego, że teraz właśnie staram się zbić troszkę wagi... Czy jest to normalne? Czy powinnam czekać na okres z braniem kolejnej dawki duphastonu, czy liczyć to teraz jakoś inaczej? Niestety wyjeżdżam za parę dni na 2 tygodnie i nie uda mi się już pójść do mojego ginekologa.


    Dodam jeszcze, że nie współżyłam z chłopakiem od kilku miesięcy także ciąża jest raczej niemożliwa.


    m.


    Ostatnia edycja: 21.07.2009 14:51:00
  • 21.07.2009 14:55:00

    A robil ci jakies badania poza przepisaniem duphasonu? Mysle ze w twim wypadku lepiej srawdzily by sie tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie okresu

    Ostatnia edycja: 21.07.2009 14:55:00
  • 21.07.2009 15:09:00

    tak, miałam robione usg transwaginalne i tarczycy, oraz na FSH(4,0, LH(6,26) i prolaktynę 481 mlU/l. na usg wyszły \"drobne pęcherzyki\" także ja myślałam, że to może PCO, ale lekarz powiedział, że jestem zdrowa i kazał brać ten duphaston przez 4 miesiące.

    Ostatnia edycja: 21.07.2009 15:09:00
  • 21.07.2009 22:13:00

    up

    Ostatnia edycja: 21.07.2009 22:13:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    12.08.2009 14:39:00

    Ja miałam troche podobnie. Pierwszy raz jak piłam duphaston miesiaczke dostałam po kilku dniach. Drugie opakowanie tez byłoi wszystko oki.W lipcu skonczyłam brac kolejne opakowanie i miesiaczke mialam dostac 3-4 sierpnia i do tej pory nie dostałam. Boli mnie podbrzusze jak przed miesiaczka mam uplawy i nie wiem czy to ciaza czy nie????? staramy sie z mezem o dzidzie i wspólzylismy dosc czesto w lipcu mozna powiedziec ze codziennie ale czy to znaczy ze sie wkoncu udalo??? Robialm test ale wyszła jedna kreskaCo to wiec moze byc????? Dodam ze po duphastonie tyje bo jestem teraz na diecie i zamiast chudnac jak nie dopinam spodni i bluzek

    Ostatnia edycja: 12.08.2009 14:39:00

    malgoska58

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    12.08.2009 14:40:00

    Ja miałam troche podobnie. Pierwszy raz jak piłam duphaston miesiaczke dostałam po kilku dniach. Drugie opakowanie tez byłoi wszystko oki.W lipcu skonczyłam brac kolejne opakowanie i miesiaczke mialam dostac 3-4 sierpnia i do tej pory nie dostałam. Boli mnie podbrzusze jak przed miesiaczka mam uplawy i nie wiem czy to ciaza czy nie????? staramy sie z mezem o dzidzie i wspólzylismy dosc czesto w lipcu mozna powiedziec ze codziennie ale czy to znaczy ze sie wkoncu udalo??? Robialm test ale wyszła jedna kreskaCo to wiec moze byc????? Dodam ze po duphastonie tyje bo jestem teraz na diecie i zamiast chudnac jak nie dopinam spodni i bluzek

    Ostatnia edycja: 12.08.2009 14:40:00

    malgoska58

  • 02.08.2010 12:22:20

    Małgoska58 ja w takim razie mam podobna sytuacje jak Ty. Równiez staramy sie z mezem o dzidziusia, dostałam min. w tym celu Duphaston ( także po to by uregulowac miesiączke, bo nie widomo dlaczego nie mam jej juz od 2 ms.) skonczyłam 1 opakowanie 8 dni temu, a okresu nie widac. Boli mnie cały czas brzuch i jajniki ( szczególnie prawy), bolał mnie tez krzyz, poza tym mam obolałe sutki . Nie wspomne juz o nastroju, ale to moze byc spowodowane własnie ta cała sytuacją. Starałam sie nie nakrecac i traktowac to jako objawy przedmiesiączkowe, ale jej ciągle nie ma! robiłam test jakies 3 dni temu i była 1 kreska. Nie wiem juz co mam robic....

  • 17.08.2010 15:08:56

    Ja odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w połowie czerwca. Po 6latach. Okres wystąpił tak jak zawsze w 7-dniowej przewie.

    Kolejny okres powinien pojawić się w połowie lipca, ale niestety...

    Po 2tyg po terminie spodziewanej miesiączki wybrałam się do lekarza, który po badaniu usg wykluczył ciąże i przepisał mi duphaston (10 tabletek) na wywołanie okresu.

    Podeszłam do tego bardzo sceptycznie, poczekałam jeszcze tydzień ale okresu nadal nie było.

    Skończyłam właśnie przyjmować te tabletki i nadal nic!! Już 3 dzień mija a ja nadal czekam...

    Robiłam już kolejny test, ale niestety wyszedł negatywny.

    W piątek idę na kolejną wizytę. mam nadzieję że coś się wyjaśni, jestem bardzo załamana tą sytuacją. Boje się że coś się ze mną dzieje niedobrego...

  • czwartek 11:32:37

    Mam dokładnie to samo !!! Osttanią tabletkę wzięłam 14.07 i czekam. Z każdym dniem się nakręcam. Kilka dni temu zadzwoniłam do mojej ginekolog, która powiedziała, że ma prawo wystąpić do 2 tygodni. Ale jakoś nie czuję, żeby w ciągu tych kilku dni coś się zmieniło. Tym bardziej, że za tydzień jadę na wakacje na 2 tygodnie. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok Napisz czy coś się wyjaśniło



    Gość 2009-07-21 14:51:00

    hej,

    wiem, że temat duphastonu już był, jednak nie znalazłam w nim odpowiedzi na moje pytanie. Mam 21 lat i bardzo nieregularne miesiączki (cykl trwał do 80 dni). Ginekolog-endokrynolog przepisał mi duphaston na wyregulowanie - miałam brać od 18dc przez 10 dni, wtedy miała pojawić się miesiączka. Dokładnie tak się stało w poprzednim cyklu, miesiączka pojawiła się równo dzień po ostatniej tabletce. Teraz brałam duphaston drugi raz, jednak po ostatniej tabletce (13.07) okres nie pojawiła się do dziś. W 3 dniu brania tabletek wystąpiło plamienie, ale bardzo niewielkie - jasno brązowy śluz przez 1 dzień. Dodatkowo przytyłam jakieś 2 kg, pomimo tego, że teraz właśnie staram się zbić troszkę wagi... Czy jest to normalne? Czy powinnam czekać na okres z braniem kolejnej dawki duphastonu, czy liczyć to teraz jakoś inaczej? Niestety wyjeżdżam za parę dni na 2 tygodnie i nie uda mi się już pójść do mojego ginekologa.

    Dodam jeszcze, że nie współżyłam z chłopakiem od kilku miesięcy także ciąża jest raczej niemożliwa.

    m.

Zobacz inne dyskusje

  • Kobietki, mam ogromny problem, a jest nim moja łechtaczka... Czasami przed...
  • Jestem w 26 tyg ciazy i bardzo chcialabym zrobic sobie usg 3d lub 4d, lecz nie ma pojecia gdzie...
  • Witam, moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych. Czy przy zażywaniu tabletek...
  • szatsii
    Wątek: Atywia
    Witam!Od kilku miesięcy okres mam dwa razy na miesiąc. Nie chce sie wykrwawić,...
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0069164_kobieta_opryszczka_usta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesOpryszczka narządów płciowych
    Zakażenie wirusem opryszczki zwykłej typu 2 (HSV-2, Herpes...
    Twoja sugestia