Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

(4)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

Temat: Ciąża? (21)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24.11.2012 09:22:13

Witam mam takie pytanie, może dość dziecinne, ale... wolę spytać. Dotąd miałam bardzo regularny okres i rzadko kiedy mi się spóźniał, choćby dzień. Kilka lat temu dopiero po pierwszym razie miałam z tym problem, bo chyba z tydzień musiałam czekać. Martwię się, bo teraz też już czekam kilka dni, nie mogę się doczekać, w ogóle nie czuję że się zbliża i zaczyna mnie to martwić.

Mam pewne obawy ciążowe, może nieuzasadnione. Niedawno kochałam się z chłopakiem, a zanim do tego doszło mieliśmy gorętszą grę wstępną. Nie wszedł we mnie, ale jego członek pieścił chwilę moje wargi sromowe. Nie miał wtedy jeszcze gumki, nie dochodził też, ale czy jest możliwość, że chociaż tego nie czuł to wydzielił się u niego jakoś płyn ejakulacyjny i mógł mnie zapłodnić? Później już jak się kochaliśmy, to oczywiście z zabezpieczeniem.

Wracając jeszcze do okresu - jak wspomniałam, praktycznie zawsze na czas, niezależnie od zdrowia itd. Teraz jednak jestem troszkę osłabiona, bo się delikatnie przeziębiłam, trochę się meczę przez problemy z zębami + trochę napięta sytuacja w pracy. Czy to tym mam tłumaczyć spóźniający się okres, czy jednak jest możliwość, że jestem w ciąży?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    24.11.2012 09:34:37

Witaj,

pozwolę sobie zacytować siebie samą z innego wątku

tzw. preejakulat czyli płyn, który pojawia się przed wytryskiem może zawierać pewne ilości plemników.
    A skoro mogą być plemniki to może dość do zapłodnienia.

Naukowo do końca nie udowodniono, że wydzielina przed wytryskiem jest aż tak nazwijmy to "niebezpieczna". Niemniej jest prawdopodobieństwo, że wraz z tym płynem na zewnątrz w postaci kilku kropel, może wydostać się też sperma.

Nie martwiłabym się jednak na zapas, gdyż jak czytam jest sporo innych czynników, które mogły wpłynąć na opóźnienie miesiączki. Stres, przepracowanie, osłabienie organizmu nie są bez wpływu na nasz organizm, a tym samym i regularność miesiączkowania.

Jeśli masz obawy to po prostu zainwestuj w test, ale nawet jeśli wynik będzie negatywny (czego Ci życzę) to na wszelki wypadek udałabym się do ginekologa.

Pozdrawiam

----------------------------------------------------
    ‎"Zasady są dla zwykłych ludzi.
    Geniusze potrafią żyć w chaosie"

• Ekspert na forum
    24.11.2012 11:16:17

Zawsze, jeśli zachodzi tylko cień wątpliwości, należy zrobić test ciążowy. Najlepiej 2 tygodnie po stosunku. Okres może się spóźniać z wielu przyczyn - stres wpływa na układ podwzgórze-przysadka i stąd mogą pojawiać się problemy z okresem, podobnie w przypadku chorób gorączkowych, zaburzeń hormonalnych, spadku masy ciała i nadmiernej aktywności fizycznej.

T. Markowski - Lekarz Medycyny
    Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• Początkująca
    24.11.2012 22:52:46

Dziękuję za odpowiedzi. Wczoraj wieczorem założyłam ten temat, a dzisiaj... dostałam miesiączki. Niby powinnam odetchnąć z ulgą, ale... wciąż mam pewną obawę.

Chodzi o to że ta miesiączka jest inna niż zazwyczaj, bardzo łagodna i praktycznie bezbolesna, co na początku raczej mi się nie zdarza. Czy powinnam mieć jakieś obawy?

24.11.2012 22:57:34

Witaj,
    tak jak już wcześniej napisałam: odczekaj kilka dni i zrób test. Tak dla spokojności

----------------------------------------------------
    ‎"Zasady są dla zwykłych ludzi.
    Geniusze potrafią żyć w chaosie"

• Ekspert na forum
    25.11.2012 19:00:40

Jeśli wystąpiła miesiączka to nie ma powodu, żeby mówić o ciąży. Jeśli jednak się niepokoisz, skonsultuj się z ginekologiem.
    Co do samego krwawienia miesiączkowego - na jego charakter mogą mieć wpływ zaburzenia hormonalne.

T. Markowski - Lekarz Medycyny
    Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• Początkująca
    28.11.2012 15:08:14

czesc ostatnio zaczal bolec lewy jajnik.. czuje takie klucie w tej okolicy... wspolzylam ostatnio 31 pazdziernika bez zabezpieczenia ale chlopak nie skonczyl we mnie.. okres dostalam 11 listopada troche i tak wczesnie bo zwykle dostawalam ok 20 dnia miesiaca.. zawsze mialam w miare regulranie ale ten dziwny bol w dolnej czesci brzucha mnie nie pokoi
    w tamtym tygodniu pobolewal mnie brzuch w dolnych okolicach tylko czasami ale od 2 dni tak mnie kuje ze chodzic nie moge i zastanawiam sie czy to moze byc jakies zapalenie czy czasem ciaza.. bo juz sama zglupialam..nigdy nawet przed okresem mnie tak nie bolalo jak teraz.. czy to moze oznaczac ciaze?

• Ekspert na forum
    28.11.2012 18:23:53

Ból podbrzusza u kobiet może być wywołany różnymi przyczynami. Bierze się pod uwagę przyczyny ginekologiczne - zapalenia narządu rodnego i przydatków, torbiele jajników, endometrioza i inne choroby ginekologiczne.
    Bierze się też pod uwagę przyczyny gastroenterologiczne.
    Niestety nie można nic powiedzieć bez zbadania Pani.

T.Markowski - lekarz

• Początkująca
    05.12.2012 14:45:43

witam ja nadal mam obawy ze to jednak ciaza bo dodtatkowo oprocz boli podbrzusza to od ok tygodnia bola mnie piersi.. niby mam te objawy jak na okres ale jego nadal brak ktory powinnam dostac prawdopodbnie ok 11 grudnia i jeszcze teraz jestem ogolnie oslabiona i spiaca
    wizyte u ginekolga mam dopiero 21 grudnia wiec pewnie wtedy sie dowiem wszystkiego.. ale ta niepewnosc jest dobijajaca

Ostatnia edycja: 05.12.2012 14:47:52
  • Wtajemniczona
    05.12.2012 16:51:22

mery a próbowałaś zrobić zwykły test ciążowy?

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Lulicdn
    Wątek: Poroniłam?
    Dziś rano dostałam okresu. Kiedy sie przebierałam poczułam, że zaraz ze...
  • kakadolar
    Czy beta-hcg z krwi zrobiony 9 dni po stosunku jest wiarygodny ? Wynosi on
  • kakadolar
    Ostatni okres miałam 07.08.2014r.Współżyłam z kolegą na...
  • mamafit
    Cześć,to mój pierwszy post, więc proszę nie krzyczcie! Szukam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/2008_11_12_2960_cr-W300H200.jpgFot. medforumPoród w wodzie – informacje dla...
    Trudno jest wymienić wszystkie zalety, jakie posiada woda. Wiele...
    Twoja sugestia