Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Cytologia u 7 letniej dziewczynki - proszę o interpretację wyniku i poradę. (3)

• 02.12.2007 22:44:00

Witam,

Miesiąc temu zauważyłam na majteczkach mojej 7 letniej córeczki upławy - zielonkawo-zółte ale nie cuchnące i wpadłam w panikę.

Na początku zdecydowałam się na pójście z małą do pediatry w nadzieji, że porada będzie skuteczna i wszystko wóci do normy po przepisanych lekach - dziecko dostało maść Clotrimazol oraz 2 x dziennie płukanie krocza w wywarze z koszyczku rumianku.

Przez tydzień stosowałam się do zaleceń lekarza ale problem powracał co kilka dni - zdecydowałam się na wizytę u ginekologa dziecięcego - akurat córeczka nie miała wtedy żadnych upławów a przed wizytą nie podmywałam jej.

Pani doktor pobrała wymaz z okolic wejścia do pochwy i przesłała do labolatorium, właśnie otrzymałam wyniki ale lekarka jest chora a ja odchodzę od zmysłów - proszę zatem o interpretację:

Wynik badania mikrobiologicznego:

Leukocyty (-)

Rzęsistek pochwowy (-)

Pałeczki kwasu mlekowego (-)

Grzyby (-)

Dwoinki Neissera (-)

Flora bakteryjna (-)

Stopień czystości pochwy "0"

Nabłonki (++)

-----------------

Po zaleconych przez ginekologa nasiadówkach w nadmanganianie potasu problem zniknął - majteczki są od 3 tygodni czyste a mała nie narzeka na dyskomfort w okolicach krocza.

[Gwoli wyjaśnienia - nie ma możliwości aby córeczka coś sobie włożyła do pochwy - na 100%]

Skąd więc upławy u tak małej kobietki?

Pozdrawiam,

Agawa (piszę jako 'gość' z obcego komputera.

Ostatnia edycja: 02.12.2007 22:44:00
  • 07.04.2013 11:16:49
    Treść zablokowana przez moderatora
  • 22.05.2013 14:20:05
    Treść zablokowana przez moderatora

Zobacz inne dyskusje

• Dzień dobryWczoraj lekarz przepisał mi lek gynazol - na grzybicę pochwy....
  • MAM MIESIĄCZKE BARDZO OBFITĄ,CO 15 MIN ZMIENIAM PODPASKĘ RAZEM Z...
  • Czy 2, 5 tydzień będzie działać?
  • justynka222222
    witam. okres spoznia mi sie 4 dni i nie zapowiada sie na to zeby mi sie pojawil bo nie bola mnie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_bol_brzucha_panthermedia_4834082_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockZapalenie szyjki macicy
    Jest to najczęstsza choroba narządów płciowych, często...
    Twoja sugestia