Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Cytologia u 7 letniej dziewczynki - proszę o interpretację wyniku i poradę. (3)

• 02-12-2007 22:44:00

Witam,

Miesiąc temu zauważyłam na majteczkach mojej 7 letniej córeczki upławy - zielonkawo-zółte ale nie cuchnące i wpadłam w panikę.

Na początku zdecydowałam się na pójście z małą do pediatry w nadzieji, że porada będzie skuteczna i wszystko wóci do normy po przepisanych lekach - dziecko dostało maść Clotrimazol oraz 2 x dziennie płukanie krocza w wywarze z koszyczku rumianku.

Przez tydzień stosowałam się do zaleceń lekarza ale problem powracał co kilka dni - zdecydowałam się na wizytę u ginekologa dziecięcego - akurat córeczka nie miała wtedy żadnych upławów a przed wizytą nie podmywałam jej.

Pani doktor pobrała wymaz z okolic wejścia do pochwy i przesłała do labolatorium, właśnie otrzymałam wyniki ale lekarka jest chora a ja odchodzę od zmysłów - proszę zatem o interpretację:

Wynik badania mikrobiologicznego:

Leukocyty (-)

Rzęsistek pochwowy (-)

Pałeczki kwasu mlekowego (-)

Grzyby (-)

Dwoinki Neissera (-)

Flora bakteryjna (-)

Stopień czystości pochwy "0"

Nabłonki (++)

-----------------

Po zaleconych przez ginekologa nasiadówkach w nadmanganianie potasu problem zniknął - majteczki są od 3 tygodni czyste a mała nie narzeka na dyskomfort w okolicach krocza.

[Gwoli wyjaśnienia - nie ma możliwości aby córeczka coś sobie włożyła do pochwy - na 100%]

Skąd więc upławy u tak małej kobietki?

Pozdrawiam,

Agawa (piszę jako 'gość' z obcego komputera.

Ostatnia edycja: 02-12-2007 22:44:00
  • 07-04-2013 11:16:49
    Treść zablokowana przez moderatora
  • 22-05-2013 14:20:05
    Treść zablokowana przez moderatora

Zobacz inne dyskusje

• Witam. Chciałam zapytać, czy stosowanie globulek dopochwowych w celu poprawienia...
  • Cześć dziewczyny, proszę o Wasze wsparcie. Rok temu – wrzesień 2013r....
  • aaniaa26
    Witam,właśnie staram się z mężem o dzidziusia, jestem...
  • alicja33
    Witam wszystkich!tak się zastanawiam co to może być..czuje w intymnych miejscach...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/HMN03015_kobieta_odpoczynek_ciaza_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesSuchość pochwy wywołuje… suchość w...
    Suchość w ustach – zdarza się częściej niż myślisz!...
    Twoja sugestia