Serwisy Medforum
Reklama
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Czy istnieja jakies tabletki na zatrzymanie krwawienia miesiaczkowego? (6)

• Czy istnieja jakies tabletki na zatrzymanie krwawienia miesiaczkowego?
    Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    13-03-2008 16:38:00

Mam pytanie. czy istnieja tabletki na zatrzymanie krwawienia miesiaczkowego jesli mam obfite i przedluzajace sie krwawienie a chcialabym je skrócic bo uwazam ze 6 dni to wystarczajaco duzo...

Oczywiscie poszlabym do ginekologa tylko czy wypisze mi takie?

Ostatnia edycja: 13-03-2008 16:38:00
    14-03-2008 12:44:00

Miałam kiedyś podobnie. Ginekolog przepisała mi Jeanine - działają też antykoncepcyjnie. Po 3-miesięcznej kuracji cykl mi sie uregulował. Od tego czasu /minęły mniej więcej 2 lata/ krwawienia miesiączkowe trwają 3-4 dni góra, są tez mniej bolesne. Nie wiem, co przepisałby gin Tobie, ale na pewno warto się wybrać aby pomóc sobie

Ostatnia edycja: 14-03-2008 12:44:00
    Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    14-03-2008 14:23:00

bylam... wypisal mi Cyclonamine to tabletki ktore zapobiegaja krwotokom z malych naczyn krwionosnych -tak jest napisane, jesli mi nie pomoga w ciagu 2 dni to mam wziac jakis hormon przez 20 dni a po nim w 23 dniu lub 24 powinna wystapic miesiaczka tylko ze teraz musze odlozyc tabletki antykoncepcyjne a Ty bralas tabletki anty jak mialas te przedluzajace sie krwawienia????dla mnie tez najlepszym wyjsciem byloby leczenie krwawienia jakimis tabletkami anty ale mi ich nie przypisal. a ja dostalam takie krwawienie jeszcze jak bralam tabkletki anty to nawet nie bylo w 7 dniowej przerwie a krwawienie przedluzylo sie az do 7 dniowej przerwy ... a mozesz napisac mi skalad tych tabletek jeanine?

Ostatnia edycja: 14-03-2008 14:23:00
    14-03-2008 14:29:00

Jeanine - skład

Każda z 21 tabletek zawiera 30 mikrogramów etinylestradiolu (estrogen) i 2 miligramy dienogestu (progestagen). Dawka estrogenu jest klasyczna, doskonale znana z innych preparatów. Większość pigułek zawiera taką samą dawkę. Jeanine wyróżnia drugi składnik – dienogest, którego nie zawiera żadna inna pigułka antykoncepcyjna na świecie. Dienogest, nazywany w literaturze „gestagenem hybrydowym”, łączy w sobie właściwości dwóch różniących się budową chemiczną grup progestagenów, stosowanych do tej pory w doustnych środkach antykoncepcyjnych. Charakteryzuje się wysoką biodostępnością po podaniu doustnym, nie ulega kumulacji w organizmie kobiety, zapewnia dobrą stabilność, oraz silnie działa na endometrium.

Skuteczność antykoncepcyjna Jeanine

Jeanine jest bardzo skuteczną pigułką antykoncepcyjną. W największym z badań, obejmującym aż 16 087 kobiet, 92 146 cykli obserwacji – skalkulowano index Pearla na poziomie 0,14. Po wykluczeniu sytuacji związanych z ewidentnymi błędami w dawkowaniu, skorygowany wskaźnik wynosi 0,09.

Bezpieczeństwo stosowania Jeanine

Dienogest, zawarty w Jeanine, wyróżnia się bardzo krótkim okresem półtrwania i jest szybko eliminowany z organizmu. Okres półtrwania dienogestu wynosi 9 godzin. Dla porównania wskaźnik ten dla norgestimatu (składnika innej dostępnej w Polsce pigułki) wynosi 58 godzin. Tak więc dienogest nie będzie się kumulował w organizmie kobiety a krwawienia odpowiadające miesiączce powinny być w czasie stosowania Jeanine bardzo regularne. Ze względu na bezpieczeństwo stosowania i skuteczność antykoncepcyjną Jeanine pod nazwą Valette jest obecnie najczęściej stosowaną pigułką hormonalną w Niemczech.

Krwawienia

Podczas stosowania wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych, także Jeanine, może wystąpić nieregularne krwawienie (plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe), zwłaszcza w pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek. Dlatego właściwa ocena przyczyny występowania nieregularnych krwawień możliwa jest dopiero po okresie adaptacyjnym organizmu, trwającym około trzy cykle.

Parametry metaboliczne

Dienogest jest wysoce selektywnym progestagenem – prawie nie stymuluje receptorów specyficznych dla innych hormonów. W osoczu nie zmienia sposobu transportu innych hormonów a więc nie zmienia ich siły działania. W efekcie parametry lipidowe pozostają w granicach normy, wykazując tylko minimalne zmiany, które można interpretować jako korzystne – np. wzrost frakcji tak zwanego dobrego cholesterolu (HDL). Badania parametrów wątrobowych nie wykazały najmniejszych oznak uszkodzenia tego narządu.

Stan skóry i włosów

Jeanine ma często pozytywny wpływ na stan skóry i włosów. W badaniu aż 97% kobiet potwierdza korzystny wpływ stosowania Jeanine na stan przetłuszczających się włosów, tłustej skóry a nawet na przebieg trądziku. Efekt ten jest wynikiem działania zarówno składnika estrogennego jak i progestagenu o właściwościach antyandrogennych.

Powrót płodności

Ważną cechą idealnej metody planowania rodziny jest całkowita odwracalność efektu antykoncepcyjnego. W jednym z badań prowadzono obserwację kobiet przerywających antykoncepcję w celu zajścia w ciążę. Już w pierwszym miesiącu po odstawieniu Jeanine zaszło w ciążę aż 27% kobiet, a w ciągu pierwszego roku obserwacji prawie wszystkie – 95%. Szybki powrót płodności po odstawieniu Jeanine nie zależy od długości stosowania tej metody planowania rodziny.

Ostatnia edycja: 14-03-2008 14:29:00
    Początkująca
    14-03-2008 14:57:00

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz jednak mam pytanko czy mialas krwawienia lub plaminia w pierwszym miesiacu przyjmowania preparatu? i czy bierzesz nadal te pigulki anty?

Ostatnia edycja: 14-03-2008 14:57:00
    Początkująca
    14-03-2008 18:56:00

lekarz przypisal mi Cyclonamine na obfite krwawinie miesiaczkowe i jakby zakrecic kurek po 3 godzina od przyjecia leku nic zero krwawienia a tak to meczylam sie i mialam obfite przez 6 dni. cudowny lek jestem pod wrazeniem jego dzialania

Ostatnia edycja: 14-03-2008 18:56:00
    Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?

Zobacz inne dyskusje

• zwymiotowana 20 tabletka witammiałam sytuację, która naprawdę mnie martwitabletki antykoncepcyjne...
  • sofia33
    CZY TO BRODAWCZAK JESTEM ZA GRANICA W CIEPLYCH KRAJACH I MAM 3 KROPKI MIEKKIE NIEBOLACE WYPULE- JAK NA ZDJECIU CZY...
  • frunia2002
    krwawienie miedzymiesiaczkowe Hej, potrzebuje porady. Mialam okres normalny taki jak zawsze po ok. tygodniu zaczelo mi sie...
  • Infekcja Witam od 2 miesięcy borykam się z problemem miejsc intymnych pieczenie swedzenie od...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MYA08325_zadowolonie_u%C5%9Bmiech_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWysiłkowe nietrzymanie moczu jako...
    Autor badania dr. Cohen (Miller School of Medicine, University of...