Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Czy możliwe żeby owulacja sie przesuneła (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24-11-2005 21:42:00

Kiedys przeczytałam że owulacja występuje zawsze 14 dni przed koncem cyklu. Czy możliwe jest żeby przy regularnych cyklach wystapiła ona zaraz po okresie tzn w 5-8 dzień cyklu???? Albo zeby tez przesuneła sie na późniejsze dni cyklu??? Cykle mam po 26-28 dni. Prosze o odp

Ostatnia edycja: 24-11-2005 21:42:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    25-11-2005 17:18:00

Owulacja występuje mniej więcej dwa tygodnie przed końcem cyklu. To nie musi być dokładnie 14 dni, może być parę dni więcej albo mniej. Zawsze może się zdarzyć, że owulacja z jakichś przyczyn się przesunie; ale wówczas koniec cyklu przesunie się też (pomijając sytuacje patologiczne). Np. jeśli zwykle miałaś cykle po 26-28 dni (a zatem owulację najprawdopodobniej gdzieś między 10 a 15 dniem cyklu), a w jednym cyklu owulacja nastąpiła już w 5 dniu, to cały ten cykl będzie krótszy (będzie trwał jakieś 20 dni). Podobnie, jeśli owulacja się opóźni, to opóźni się również następna miesiączka. Jeżeli się nie obserwujesz (nie mierzysz temperatury, nie notujesz obrazu śluzu), to nie dowiesz się, kiedy była owulacja, aż do następnej miesiączki.

Ostatnia edycja: 25-11-2005 17:18:00

--

Matylda

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• monika9082
    Witam. Staramy się o następną dzidzie ponad rok. Z pierwszą...
  • Agnieszka530
    Wątek: Ciąża
    Cześć dziewczyny mam mały problem i nie wiem co robić podejrzewam że...
  • Perfensona
    Bardzo proszę o radę. Mam 19 lat i od lipca biorę tabletki antykoncepcyjne...
  • zuza1910
    witam mam 18 lat i torbiel na prawym jajniku 56mmx 43mm .. powinnam dostac miesiączke 16 a...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0069016_dlon_rekawiczka_krew_fiolka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesAnemia w ciąży
    O anemii (niedokrwistości) u kobiety ciężarnej mówimy...
    Twoja sugestia