Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: CZY TO GRZYBICA POCHWY??? (2)

• CZY TO GRZYBICA POCHWY???
    Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów

Trzy tygodnie temu zauważyłam ze mam zaczerwienione warci sromowe, której rownież towarzyszył świad, pieczenie, wydzielina najpierw serowata, potem lekko żółta, obrzęk, oraz dziurki wewnątrz warg sromowych. Oczywiście byłam u ginekologa, który od razu stwierdził ze to grzybica. Wypisał mi ginoxin jedna globulke, oraz maść dopochwowa macmiror complex. Narazie wzięłam tylko globulke i zgodnie z opleceniem czekałem 4 dni aż coś zacznie zmierzać ku poprawie. Niestety nie widzę poprawy, gorzej ze znów odczuwam pieczenie i na jednej z warg sromowych zauważyłam trzy małe bable. Co mam robić, czy aby to na pewno grzybica??? Dodam ze pierwszy raz sie spotykam z czymś takim i jestem tym bardzo zaniepokojona.

• CZY TO GRZYBICA POCHWY???
    Ekspert na forum

Witam
    Bez badania niewiele mozna powiedzieć. Jeżeli jest to grzybica to powinno już zmierzać ku lepszemu po zaaplikowaniu globulki. Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest zakażenie bakteryjne i leki przeciwgrzybicze tu nie pomogą. Zastosuj przepisaną maść, gdyż ma ona również działanie przeciwbakteryjne. Warto by było wykonać wymaz z pochwy wraz z antybiogramem aby wprowadzić celowane leczenie

BEATA

Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje