Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Antykoncepcja

(4)

Ciąża ? Niekoniecznie ? Ta grupa jest dla Ciebie...

Temat: Daylette (124)

• 23-04-2012 19:23:54
    Gość 2012-04-22 15:38:22 Cześć dziewczyny, ostatnio byłam u ginekologa (prywatnie) była to moja pierwsza wizyta . Pani doktor powiedziała mi że mam małego torbiela po lewej stronie i że tabletki Antykoncepcyjne go usuną, Przepisała mi DAYLETTE i powiedziała że mam go od razu brać, byłam u ginekologa 20 kwietnia a okres skończył mi się 17, powiedziała mi że mam zacząć od razu i że najpierw 1 opakowanie bd jako wyleczenie torbiela a dopiero następne opakowania będą jako srodek antykoncepcyjny... troszkę tego nie rozumiem... myślicie że wszystko jest okej i że zaczęłam je brać po okresie to jest okej ? Powiedzcie mi czy wasza waga wzrosła, zmalała czy może jest taka sama ??

Skoro tak powiedziała pani ginekolog myśle ze ma racje, poza tym wg mnie ok. są to rzeczy w których trzeba trzymać sie zasady systematycznosci itp, ale są również różne odchyły takie jak to, ze zaczełas tabletki po okresie.
    Mój pan ginekolog dziś przepisał mi własnie Daylette, gdyż przechodze z Logestu, który nie był dla mnie ok.
    Myśle ze to za sprawą gestrogenu, ktory jest w Logescie. Mam nadzieje ze bede się lepiej czuła psychicznie z Daylette
  • 24-04-2012 20:18:37

Czy to na pewno tabletki dwufazowe? Jaka cena jednego opakowania?

• 25-04-2012 22:01:49

U mnie w aptece kosztują 30-parę złotych, chyba około 36.

Ja przez cztery lata brała tabletki Novynette, ale mega się po nich roztyłam. Dziś byłam u ginekologa i poprosiłam go o zmianę, przepisał mi właśnie Daylette. Ponoć Dajlette są odpowiednikiem Yasminelle, tak mi powiedział. Mam nadzieję, że teraz będę już tylko chudła.

• 04-05-2012 12:21:34

Dziś wezmę 12 tabletkę z pierwszego opakowania. Z narzeczonym współżyjemy bez prezerwatyw od momentu wzięcia pierwszej tabletki, ale mimo to boje się, to znaczy nie pozwalam mu "spuszczać się" we mnie, bo mam wrażenie, że przez to mogę zajść w ciążę.
    Proszę, pomóżcie. Czy zajdę w ciąże, gdy mój facet spuści się we mnie ??

• 06-05-2012 14:43:47

Witam Was! Mam pytanie ponieważ i mi ginekolog przepisał te tabletki daylette a ponieważ nigdy wcześniej nie brałam to trochę jestem zielona, chodzi o to że jak dostanę okres to mam zrobić przerwę? O co chodzi z tą 7 dniową przerwą?? Byłabym wdzięczna! Pozdrawiam!

• 06-05-2012 15:58:39

Nie, nie jak dostaniesz okres tylko jak zużyjesz wszystkie tabletki z opakowania. Zresztą to chyba powinno być napisane w ulotce, nie ? Czytać ulotki leków !!!

• 06-05-2012 16:02:17

Tabletki antykoncepcyjne zabezpieczają przed ciążą od pierwszego dnia ich brania ( o ile tym dniem był pierwszy dzień miesiączki ). Nie ma powodu żeby jeszcze dodatkowo stosować stosunek przerywany.

• 22-05-2012 19:12:49

Witam,
    właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie Daylette. To moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Jestem z nich zadowolona, ponieważ wzrosła moja waga. Jestem, czy raczej byłam strasznie chuda, a teraz wyglądam tak jak powinnam. Poza tym urosły mi nieco piersi
    Zauważyłam u siebie wiele z możliwych skutków ubocznych: bóle piersi (już mijają), zwiększone libido (mój chłopak jest w siódmym niebie^^), ale też kłopoty z koncentracją i jakby zwiększona senność (chociaż to akurat może być efekt zbliżającej się sesji^^). Na szczęście nie miałam żadnych mdłości czy plamień, co jak wiem zdarza się. Jedyne co mnie poważniej niepokoi to to, że nie dostałam miesiączki. Wprawdzie na ulotce jest napisane, że może się ona nie pojawić przez miesiąc czy dwa, ale wiecie...to dziwne, kiedy jej nie ma
    Nie wiem czy te informacje będą dla kogoś użyteczne, ale sama szukałam po forach czego tylko się da, więc piszę
    pozdrawiam serdecznie
    Karo

• 31-05-2012 19:03:18

Witam, ja przyjmuję tabletki daylette już 4 czy 5 miesiąc. Nic mi się po nich nie dzieje. Nie mam w sumie żadnych objawów niepokojących, więc dla mojego organizmu są super. Miesiączkę dostaję w dniu ostatniej tabletki placebo, potem zaczynam brać pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania i miesiączka ogólnie trwa 3 dni, czyli w 2-3 dniu tabletek z nowego opakowania ustaje krwawienie. Kiedyś brałam cilest i teraz wiem skąd miałam wieczne bóle głowy. Potem brałam regulon, ale od nich czułam się ciągle przemęczona i teraz daylette narazie nie zawodzą. Nie mam żadnych plamień przy tych tabletkach, ale np miałam przy regulonie, w sumie to plamienia miałam przez 2 tyg. Potem miesiączka zwykła i w efekcie tylko z tydzień miałam przerwy od plamień. Masakra! A teraz odpukać te daylette służą mi. Poza tym mam radę dla wszystkich kobiet - jeśli z jakichkolwiek względów czujecie się źle po hormonach nieważne o jakiej nazwie, nie bójcie się ich zmieniać! Wystarczy powiedzieć ginekologowi, że źle się czujecie i niech zaleci jakieś inne. Ja też metoda prób i błędów szukałam swoich. Choć trafiłam też na dobrego ginka, który pyta się mnie jak się czuję po tabletkach i jak mówiłam mu, że coś nie tak to dawał bez zastanowienia inne. On nie ma rentgena w oczach i nie potrafi prześwietlić organizmu i dobrać idealne hormony, owszem może wysłać na rożne badania, ale z reguły tego nie robią. I u mnie podziałała metoda zmian, póki co czuję się dobrze. Jedyną wadą tych tabletek jest to, że na opakowaniu nie pisze jaki to dzień tygodnia tylko cyferki od 1 do 28!! Ale długopisem sama sobie opisuję dni tygodnia b w środku cyklu zapominam czasem czy wzięłam czy nie są niedrogie bo ok. 30zł. Pozdrawiam

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    02-06-2012 21:30:45

Witam ma pytanie 7 m. stosowałam Naraye, ale mój gin przepisał mi daylette, Jestem po 7 dmio dniowej przerwie i dziś zaczynam brać Daylette, czy jestem odrazu chroniona jeżeli w 7 dmym dniu biorę daylette ?

Kochaj mnie,
    ale tak każde­go dnia po trochę,
    aby star­czyło do końca nasze­go życia...
    Image

Zobacz inne dyskusje

• Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Lekarz zlecił zrobienie...
  • karolina12345
    10.10-(6 dzień od odstawienia luteiny 50) iwtedy też dostałam okres (zawsze...
  • Witam! Od lutego 2013 roku stosowałam Yasminelle jednak z racji tego ze mialam problemy ze...
  • Witam.Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept.Niedawno...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/FAA028000104_prezerwatywa_zabezpieczenie_2_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCo ogranicza skuteczność tabletki...
    Doustna antykoncepcja hormonalna (DTA) jest jedną z...
    Twoja sugestia