Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: do czego moze doprowadzic nie leczona hiperprolaktynemia? (271)

• 14.09.2006 11:10:00

witam

u mnie z kolei cala historia choroby zaczela sie od nieregularnego miesiaczkowania. pani ginekolog skierowala mnie na badania hormonalne i okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy.oczywiscie zaczelam brac leki (Letrox, Euthyrox), ale mimi zwiekszania dawek nic to nie skutkowalo. wtedy zostalam wyslana do endokrynologa ktory zlecil mi zrobienie badan na prolaktyne.......i oczywiscie poziom byl znaczaco za wysoki (nie operuje liczbami bo nie mam starych wynikow).od razu skierowano mnie na rezonans i wyszedl minigruczolak, jednak kwalifikujacy sie jedynie do leczenia farmakologicznego.......jestem mniej wiecej 2 lata po badaniu... Bromergon juz odstawilam gdyz zaczelo mi sie baaardzo poprawiac..musze jeszcze leczy tarczyce...pod koniec miesiaca wybieram sie na kolejne badanie hormonow i mam nadzieje ze bedzie ok.pozdrawiam i wszysrkim zycze zdrowia !!!

Ostatnia edycja: 14.09.2006 11:10:00
  • 20.09.2006 16:25:00

Dziewczyny, nie zastanawiajcie nad słusznością brania bromergonu. Jeśli lekarz zaleca to brać, trzeba to zrobić. Od mojego lekarza wiem że wysoki poziom prolaktyny uniemozliwia zajscie w ciąze, bo działa jak środek antykoncepcyjny. Wysoką prolaktynę mają kobiety karmiące, z tego tez powodu z reguły nie jajeczkują, są zatem chronione przed ponowną ciążą. Stąd też ogólny pogląd, ze karmiąc nie zachodzi się w ciązę /choć nie zawsze tak jest/.

Biorę bromergon od tygodnia i zdąrzyłam już zwiększyć dawkę do 1 tabl. dziennie. Na początku czułam się okropnie: bóle głowy, zapchany nos, kłopoty z koncentracją itd. Teraz nie jest najgorzej, ale wiem, że nie mogę pić alkoholu, bo przykre objawy się nasilają.

Wierzę, ze bromergon wreszcie pomoże mi zajśc w ciążę, bo od 2 lat marzę o dziecku. Nawet jeśli nie planujecie jeszcze dzidzi - nie bagatelizujcie sprawy, bo to grozi gruczolakiem przysadki. W zaawansowanych stadiach usuwa się go operacyjnie. No i w przyszłosci o ciązę będzie bardzo trudno. Kto stara się o dziecko wie co mam na myśli.

Życzę dużo zdrowia

Ostatnia edycja: 20.09.2006 16:25:00
  • 17.10.2006 20:27:00

[asi]lekarz bez badania prolaktyny przepisal mi bromokorn,pol tabletki dziennie,mam pytanie na co jeszcze dziala ten lek

Ostatnia edycja: 17.10.2006 20:27:00
  • 23.10.2006 21:50:00

witam, mam pytanie. jutro ide na tomografie głowy, prawdopodobnie mam gruczolaka przysadki mozgowej, czy wynik tomografi dostane w ten sam dzien?

Ostatnia edycja: 23.10.2006 21:50:00
  • 31.10.2006 14:12:00

od paru lat próbuję bezskutecznie zajść w ciążę...mam juz dwie córeczki(14 i 10 lat). Chcielibysmy mieć jeszcze jedno dziecko....ostatnio trafilam do gina, badanie krwi i prl zbyt wysoka-39,3..biore bromergon, podobno miał anulować zespół napięcia przedmiesiączkowego...chyba nie u mnie. czy mogę być bezpłodna mając juz dwoje dzieci??? aniia

Ostatnia edycja: 31.10.2006 14:12:00
  • 02.11.2006 00:05:00

jak fajnie że znalazłam tę stronę (przypadek) a ja myślałam,że bromergonem to mało kto się faszeruje. nawet mój lekarz rodzinny nie wiedział o czym mówię. U mnie było niewiele-25 a jak dostałam tabletki-49(?).Biorę już to drugi rok i końca nie widać a nie powiem, żeby sposób przyjmowania mi się podobał...oj,nie...wymieniałabym długo co jeszcze mi się nie podoba ale wierzę ze pani dr wie co robi

Ostatnia edycja: 02.11.2006 00:05:00
  • 07.11.2006 17:48:00

Słuchaj ja tez miałam spore kłopoty z zajsciem w ciaze okazało sie ze mam PCO .Przeszłam wszystkie badania i mój maz równiez . okazało sie ze musze miec laparoskopie poniewaz jeden jajnik nie funkcjonuje a drugi tez zaczyna miec kłopoty . Po operacji czekałam czy zajde w ciaze .. nadal nic.W koncu lekarz tez przepisał mi Clistobagyt i niespełna po mc zaszłam w ciaze.. sczescie trwało az do dzi.Chciałam sie zabezpieczyc depo prvera .I owszem 3 mc ok ale do dnia dzisiejszego nie dostałam miesiaczki a upłyneło juz 6 mc .jestem w kropce bo lekarka wywoływała okres za pomoca luteiny i nadal nic .Nie wiem juz co mam robic .Lekarka doradziła mi bym od neurologa lub endokrynologa dostała skierowanie na rezonans magnetyczny Przysadki mózgowej . Boje sie jak cholera bo nie wiem co sie potym okaze.

Ostatnia edycja: 07.11.2006 17:48:00
  • 26.11.2006 17:42:00

Ja się leczę Bromergonem od około 3 lat. Objaw? Brak miesiączki. Zdarzało się, że nie miałam jej nawet przez ponad pół roku... W końcu poszłam do ginekologa który skierował mnie do endokrylologa. Efekty leczenia są. Ale jak powiedział mi lekarz - leki te będę musiała brać może już zawsze, do końca życia... Także tu jest odpowiedź na pytanie niektórych osób - "jak długo?". W moim przypadku najprawdopodobniej z kilka dobrych lat będę się nim leczyć, jeśli nie więcej... Mikrogruczolaka nie mam (miałam rezonans, dna oka i te sprawy...).

Mam nadzieję, że moja wypowiedź będzie dla niektórych pomocna.

Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 26.11.2006 17:42:00
  • 09.12.2006 19:30:00

niech szlak trafi ploskich lekarzy

Ostatnia edycja: 09.12.2006 19:30:00
  • 09.12.2006 19:34:00

liczy sie kasa,pelna kieszen,a dobro pacjenta,a co tam jak nie ten to tamten przyjdzie i jakos to sie zarobi

Ostatnia edycja: 09.12.2006 19:34:00

Zobacz inne dyskusje

• vendetta2014
    Karmię dziecko mieszanie ( co 2,5h mlekiem modyfikowanym a w nocy 2-3 razy pierś bo w...
  • Przeczytaj komentowaną treść: Wpływ menopauzy na starzenie się...
  • Szukam pacjentek na szkolenie z leczenia suchości pochwy kwasem hialuronowym. Darmowy...
  • termin porodu mam na jutro czyli 30 wrz. od piątku mam bole w okolicy kosci łonowej...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya03518_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesObniżenie ścian pochwy
    Obniżenie przedniej i/lub tylnej ściany pochwy.
    Twoja sugestia