Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Do LEKARZA!!!!!!! Pilna sprawa (6)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    15-12-2005 23:07:00

Jestem trochę zaskoczona moją ostatnią wizytą kontrolną u ginekologa. Na wizytę tą namówił mnie mój chłopak z którym współżyję już od ok. pół roku. Ostatnio z penisa zaczęła schodzić mu skóra, tak jakby mu się naskórek złuszczał przy czym czuł swędzenie. Podczas współżycia czuł lekkie pieczenie i świąd – dlatego też wybrałam się na wizytę kontrolną. Wizyta u ginekologa była bardzo szybko załatwiona, najpierw spytała kiedy miałam ostatnią miesiączkę (a była na dokładnie 1 grudnia) kazała mi się rozebrać sprawdziła mnie i zaczęła wypisywać receptę – powiedziała raz dziennie po tabletce. Sama musiałam się dopytać co mi dolega, po czym powiedziała mi że może to być grzybica. Kazała przyjść w styczniu do kontroli. Przestraszyłam się....skąd mogła się wziąć ta grzybica – jednak nie dostałam konkretnej odp. Po wizycie poszłam do apteki. Jak się okazało Pani doktor przepisała mi Clotrimazolum 2 opakowania (tabl. dopochwowe) i Fluconazole 1 opakowanie 7 tabl. Zdziwiłam się bo nie wiem nawet, jak długo mam brać te tabletki oraz jak mam zastosować te tabl dopochwowe, czy mam je stosować podobnie jak tampony? W ulotce przeczytałam że według zaleceń lekarza, oraz że zwykle bierze się je raz na dzień po 1 tabl, przez około tydzień czasu – więc po co mi aż 2 opakowania co razem daje 12 tabletek? Jak długo mam je brać? Proszę o jakąś poradę co do korzystania z tych lekarstw i o wyjaśnienie skąd mogła wziąć się ta grzybica i czy leczenie jej długo trwa i czy mój chłopak też powinien stosować jakieś leki – jeśli tak to jakie? Dodam tylko że chłopak teraz współżyje tylko ze mną – za co jestem pewna, ale na początku ze mną to nie był jego pierwszy raz.

Nie wiem co teraz mam zrobić lekarstwa leżą, bo nie wiem jak je stosować. A następna wizyta dopiero po nowym roku, bo limity w służbie zdrowia zostały już wyczerpane. Dodam jeszcze że ja nie odczuwałam prawie żadnych zmian, czasem w połowie cyklu miesiączkowego odczuwałam jakieś swędzenie – to wszytsko. Bardzo proszę o szybką odp.

Ostatnia edycja: 15-12-2005 23:07:00

LUBA

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    16-12-2005 08:51:00

Nie jestem lekarzem, ale z grzybicami walczę od lat. To lubi wracać. Jak mówi mój lekarz, taka uroda. Tabletki dopochwowe stosuj jak tampony - "wpychaj" dosyć głęboko. Radzę też zakładać wkładki higieniczne, bo jeśli globulki są duże, to rozpuszczaja się i wypływa ciecz. Mnie zawsze lekarz zaleca unikanie współżycia przez okres leczenia, żeby wzajemnie się nie zarażać. Radzę, aby partner też stosował clotrimazolum. Niech smaruje penisa dokładnie, z napletkiem włącznie. Nie zaszkodzi, a moze pomóc, jeśli też ma grzybicę. Po zakończeniu leczenia zrób wymaz (biocenoza pochwy). Okaże się, czy leczenie pomogło. Standardowo globulki stosuje się 7-10 dni w zależnosci od zalecen lekarza. Nie mogę Ci doradzic, jak długo masz stosowac. Ja zawsze stosuję 10 dni. Po zakończeniu stosuję jeszcze lactovaginal dopochwowo, zeby ładna flora bakteryjna się wytworzyła, ta, która powinna być. Po 7 dniach przyjmowania lactovaginalu, robię 5 dni przerwy i idę na wymaz. Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam. Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 16-12-2005 08:51:00

Dziubas1

• Początkująca
    16-12-2005 11:18:00

Witam

niestety i ja nie jestem lekarzem ale brałam clotrimazol jako tabletki dopochwowe... tez przepisano mi dwa opakowania i nie wiedziałam jak mam brac ale idac do innego lekarza wytłumaczył mi ze mam wziac jedno opakowanie - ja brałam wieczorem przed pojsciem spac, po podobno tak najlepiej, bo komfortowo... zakładaj wkładke higieniczna, bo one "wypływaja" wkładaj je jak najglebiej i tyle no i oczywiscie zakaz wspolzycia przez czas leczenia...

i reszta tak jak moja przedmówczyni

szybkiego wyzdrowienia!!!

pozdrawiam ciepło!!

buziaki Madzia

Ostatnia edycja: 16-12-2005 11:18:00
  • Początkująca
    16-12-2005 14:58:00

Co jeśli w trakcie stosowania Clotrimazolum dostanę okres? Na pewno będę musiała przerwać stosowanie tych tabletek, ale czy leczenie wtedy będzie miało sens? I ile dni w takiej sytuacji powinnam stosować te tabletki?

Czy można razem stosować Fluconazole i Clotrimazolum?? Czy lepiej osobno?

Ostatnia edycja: 16-12-2005 14:58:00

LUBA

• Forumowiczka
    16-12-2005 17:20:00

raczej razem skoro przepisane sa razem. chlopak tez sie musi leczyc i seks dopiero jak oboje nie bedziecie mieli objawow.

Ostatnia edycja: 16-12-2005 17:20:00

dagps

• Reklama

• Początkująca
    17-12-2005 16:35:00

Ja ostatnio dostalam od lekarki gyno-femidazol dopochwowo i ketokonazol doustnie, po 4 dniach kuracji dostalam okres i pani doktor polecila zeby na ten czas odstawic tabletki dopochwowe i brac tylko te doustne (podobno wtedy leki stosowane doustnie bardzo dobrze dzialaja na drogi rodne).

[ ta wiadomość była poprawiana przez: asigo dnia: 17-12-2005 16:36 ]

Ostatnia edycja: 17-12-2005 16:35:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• paulina2809
    Cześć, wczoraj podczas stosunku z chłopakiem zsunęła nas się...
  • naturaaaaaaaaaaaaally
    Obawiam się że mogę być w ciąży. Okres spóźnia mi...
  • xpaulinaax3
    Pierwszy raz w życiu robiłam test ciążowy i nie wiem co myśleć,...
  • Myszka993
    Hej..sluchjcie mam problem bo nie wiem czy jestem w ciazy a panicznie boje sie zrobic test..Moze...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mon117033_kobieta_ciaza_usg_plod_ojoimages-W300H200.jpgFot. ojoimagesNieprawidłowe ruchy płodu
    Nadmierne, osłabione lub brak ruchów płodu w II i III...
    Twoja sugestia