Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Druga ciaza po 18 latach (6)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • 28-12-2004 01:20:00

W wieku 39 lat jestem w 23 tygodniu ciazy, po osiemnastu latach od narodzin Mojego pierwszego Syna. Bylam bardzo mloda kobieta, zostajac po raz pierwszy Matka.Teraz, starsza o tyle lat,bardziej odczuwam dolegliwosci zwiazane z ta ciaza . Mianowicie od juz 2 miesiecy, mam ogromnie nasilajacy sie ucisk w okolicy zeber i watroby. Dolegliwosci ostatnio tak sie nasilily, ze przeszly w chroniczny bol trwajacy od rana, czasem az do pozna w nocy. To powoduje, ze tylko w pozycji lezacej (zupelnie plasko), bol ustepuje.

Codzienne czynnosci sprawiaja wyzwanie, czesto nie jestem w stanie ich podjac. Z badan watrobowych ktore nie tak dawno temu (przed zajsciem w ciaze) wykonalam, wynikalo ze nie ma u Mnie zadnych objawow chorobowych, jakichkolwiek zmian. Watroba funkcjonuje prawidlowo, ma normalny wymiar. Taki ucisk wystepowal u Mnie rowniez przy Mojej pierwszej ciazy, z tym ze zaczelam go odczuwac w siudmym miesiacu ciazy. Przyznam, ze nie przypominam sobie aby trwal tak dlugo i byl tak intensywny jak obecny. Co moze go powodowac? Obecna ciaza dodam, rozwija sie prawidlowo. Jestem pod kontrola ginekologa, mialam wykonywane badania echograficzne. Tak jak przy pierwszej ciazy, nie wystepuja u Mnie zadne typowe dla wielu kobiet dolegliwosci jak mdlosci i tym podobne. Ogolnie czuje sie super dobrze i gdyby nie ten bol, w ogole moglabym zapomniec ze jestem w ciazy, bo tak swietnie sie czuje. Drugim Moim niepokojem jest to, czego odkrylam podczas codziennej pielegnacji. Mianowicie jako ze w szczegolowy sposob kontroluje swoje cialo, podczas higieny wewnetrznej, wyczulam dziwne zgrubienie na szyjce macicy, odzuwalne jak ziarnko grochu.

Nie posiadam fachowej wiedzy medycznej, jednak z podstawowej jaka mam, wiem, ze macica ulega rozpulchnieniu. Zastanawiam sie tylko czy to zgrubienie jest normalna forma zmian w obrebie szyjki macicy? Po zajsciu w ciaze, nie mialam robionych zadnych badan cytologicznych a robione nieco wczesniej, byly zadowalajace.Moim lekarzem jest niestety mezczyzna, przez co nieco krepuje Mnie zadanie Jemu tego pytania. Kolejny Moj klopot zwiazany jest z okresem porodu. Pierwsze dziecko rodzilam w Polsce, gdzie w tym czasie (nie wiem jak jest teraz) praktykowana metoda na zapobiegniecie niemilej sytuacji w czasie porodu, zwiazanej z parciem (chodzi Mi o czynnosc fizjologiczna), bylo zrobienie ciezarnej przed przewidywanym porodem tzw.lewatywy.

Przepraszam, ale nie moge sobie przypomniec medycznego terminu tej czynnosci. Bede rodzic w kraju, w ktorym nie stosuje sie takich praktyk, a bardzo Mnie to przeraza, ze cos takiego moze Mnie spotkac sila rzeczy. Jak moge sie sama zabezpieczyc, bez ogolnego ryzyka, aby byc pewna, ze Mi sie to nie przydarzy???

Moze to dla kogos smiesznie zabrzmi, ale dla Mnie jest sprawa honoru i dobrego samopoczucia. Bardzo prosze o udzielenie Mi wyczerpujacej i nformacji.

Dziekuje i pozdrawiam,

Dez_i

Ostatnia edycja: 28-12-2004 01:20:00
  • 30-12-2004 01:01:00

W wyniku ucisku macicy na narządy wewnętrzne można odczuwać w tym okresie ciąży pewne niedogodności, które w zależności od wrażliwości są różnie oceniane przez kobiety. Dla jednych kobiet niedogodności okresu ciążowego są łatwe do zniesienia a dla innych są oceniane jako nie do zniesienia, co często jest powodem ich zmartwień. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, porozmawiaj o nich ze swoim lekarzem. Nie krępuj się zadawać pytań nawet takich które uważasz za krępujące, lekarz z pewnością sprosta Twoim problemom i rozwieje ewentualne wątpliwości. Jeśli chodzi o lewatywę przed porodem, to zawsze możesz poprosić o wykonanie jej, nawet jeśli nie jest wykonywana standartowo przed porodem. Unikniesz wtedy niepotrzebnego stresu w czasie porodu, a lewatywa dodatkowo może przyczynić się do przyspieszenia akcji porodowej, Powodzenia

Ostatnia edycja: 30-12-2004 01:01:00
  • Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    30-12-2004 01:03:00

W wyniku ucisku macicy na narządy wewnętrzne można odczuwać w tym okresie ciąży pewne niedogodności, które w zależności od wrażliwości są różnie oceniane przez kobiety. Dla jednych kobiet niedogodności okresu ciążowego są łatwe do zniesienia a dla innych są oceniane jako nie do zniesienia, co często jest powodem ich zmartwień. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, porozmawiaj o nich ze swoim lekarzem. Nie krępuj się zadawać pytań nawet takich które uważasz za krępujące, lekarz z pewnością sprosta Twoim problemom i rozwieje ewentualne wątpliwości. Jeśli chodzi o lewatywę przed porodem, to zawsze możesz poprosić o wykonanie jej, nawet jeśli nie jest wykonywana standartowo przed porodem. Unikniesz wtedy niepotrzebnego stresu w czasie porodu, a lewatywa dodatkowo może przyczynić się do przyspieszenia akcji porodowej, Powodzenia

Ostatnia edycja: 30-12-2004 01:03:00

Mgr Dorota Binkiewicz

Redaktor Medforum

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    30-12-2004 16:21:00

Dziekuje za reakcje. Juz wiem ze jest to ucisk na jelita. Tak jakby zmniejszyl sie od przedwczoraj, ale wciaz go odczuwam niestety.

Nie mam niestety odpowiedzi na pytanie zwiazane ze zmieniona dziwnie (dla Mnie) forma szyjki macicy... Czy to normalne, to ''ziarnko grochu'' na jej powiezchni? Nie mam zadnych uplawow i innych nieczystosci, a wrecz nieskazitelnie wyglada Moja bielizna. I jeszcze jedno. Jak brzmi medyczny termin slowa ''lewatywa''?[addsig]

Ostatnia edycja: 30-12-2004 16:21:00

Dez

• Początkująca
    30-12-2004 17:06:00

Czy wsrod Pan ktore w glonej mierze opisuja tu na Forum swoje problemy, sa Panie, ktore tak jak Ja, po wielu latach przerwy, bedeac matkami doroslych juz dzieci, spodziewaja sie potomstwa? Jesli tak, bardzo chetnie wymienilabym sie odczuciami z tym zwiazanymi. Prosze o kontakt.

Dziekuje i pozdrawiam,

[addsig]

Ostatnia edycja: 30-12-2004 17:06:00

Dez

• Reklama

• Początkująca
    30-12-2004 17:07:00

Czy wsrod Pan ktore w glownej mierze opisuja tu na Forum swoje problemy, sa Panie, ktore tak jak Ja, po wielu latach przerwy, bedac matkami doroslych juz dzieci, spodziewaja sie potomstwa? Jesli tak, bardzo chetnie wymienilabym sie odczuciami z tym zwiazanymi. Prosze o kontakt.

Dziekuje i pozdrawiam,

[addsig]

Ostatnia edycja: 30-12-2004 17:07:00

Dez

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• niewiemjakinick
    Wątek: USG virgo
    Muszę zrobić USG virgo, a dostałam miesiączkę. Proszę o...
  • marta1798
    Witam. Współżyłam z chłopakiem 18 października i byłam...
  • basiagniezno
    Witam.2.12.miałam wyciętą zmianę skórną z piersi...
  • adrian2912
    Witam chciałbym się dowiedzieć czegoś wiecej na temat tego wyniku usg,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MON076073_mama_brzuch_ciaza_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesĆwiczenia w okresie ciąży i połogu....
    W drugim okresie ciąży (od 17 do 24 tygodnia ciąży) zmiany w...
    Twoja sugestia