Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: DUŻE SKRZEPY PODCZAS MIESIĄCZKI (64)

• 04.12.2007 17:47:00

MAM MIESIĄCZKE BARDZO OBFITĄ,CO 15 MIN ZMIENIAM PODPASKĘ RAZEM Z TAMPONEM.POJAWIAJĄ MI SIĘ SKRZEPY WIELKOŚCI DO 7 CM.MAM ZAŁOŻONĄ SPIRALĘ OD DWÓCH LAT.ZAŁOŻYŁAM PO URODZENIU DZIECKA.PROSZE O RADE CO MOŻE BYC PRZYCZYNĄ

Ostatnia edycja: 04.12.2007 17:47:00
  • 04.12.2007 18:01:00

może to być cecha osobnicza, ale też sygnał wskazujący na obecność mięśniaków, polipów endometrilnych, tzw. macicy metropatycznej czy też zaburzeń krzepnięcia krwi

Ostatnia edycja: 04.12.2007 18:01:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04.12.2007 18:09:00

HEY!! RADZE CI JAK NAJSZYBCIEJ ISC DO LEKARZA A NAWET NA POGOTOWIE JEZELI BEDZIE SIE UTRZYMYWAC TAK MOCNE KRWAWIENIE WRAZ Z KRZEPAMI. JA MIALAM PODOBNIE ALE U MNIE TO SIE DZIALO PARE DNI PO LYZECZKOWANIU, KTORE MIALAM PO PORONIENIU. ZOSTALO TO ZLEKCEWAZONE PRZEZ LEKARZA, NASTEPNIE ZMALALO, A POTEM WROCILO ZE WZMOZONA SILA I WYLADAWALAM W POZANIU NA POWTORNYM ZABIEGU. ZOSTALAM ZASTEPNIE POINFORMOWANA, ZE ZOSTALAM ZLE WYLYZECZKOWANA I BYLY JESZCZE RESZTKI W MACICY PO CIAZY. A POZA TYM MOGLO SIE TO DLA MNIE ZLE SKACZYC WLACZNIE Z MASYWNYM KRWOTOKIEM. WIEC NIE LEKCEWAZ TEGO I JEZELI SIE TO UTRZYMA JEDZ NAWET W NOCY DO LEKARZA NA POGOTOWIE.

Ostatnia edycja: 04.12.2007 18:09:00

marcinka

• 04.12.2007 18:18:00

dziekuję za rade,ale ja byłam u lekarza powiedział ze nic mi nie jest,mam lerzec i nie przemęczac się,samo minie ,a ja tak na prawdę to mam dosc oglądania tych wielkich skrzepów,ich uczucia jak wychodzą i zmieniania podpasek co 15 min,jeszcze takiej masakry nie przeżyłam,pozdrawiam i czekam na więcej odpowirdzi w tej sprawie,dziekuje

Ostatnia edycja: 04.12.2007 18:18:00
  • 30.11.2008 20:37:00

czy sa jakies tabletki aby zmiejszyc ilosc tych skrzepow

Ostatnia edycja: 30.11.2008 20:37:00
  • 30.11.2008 23:22:00

Mi jak tak mocno leciało i takie duże skrzepy to dostałam skierowanie na zabiebg wyczyscili i teraz mam spokój poszłam z marszu.

Ostatnia edycja: 30.11.2008 23:22:00
  • 01.12.2008 11:29:00

Jeśli zużywasz więcej niż 10 podpasek w ciągu dnia i gdy zauważysz, że kolejne miesiączki są coraz bardziej obfite, nie zwlekaj, tylko zgłoś się do lekarza. Nadmierne krwawienie może bowiem świadczyć np. o mięśniakach macicy, torbielach jajnika albo stanach zapalnych narządu rodnego. Ponieważ duża utrata krwi grozi rozwojem anemii, lekarz zazwyczaj zleca morfologię krwi i zapisuje preparaty krwiotwórcze – żelazo, witaminę B12. Przy obfitych miesiączkach musisz ograniczyć zażywanie środków przeciwbólowych z kwasem acetylosalicylowym (obniża krzepliwość krwi). Unikaj także nadmiernego wysiłku, picia mocnej kawy, coli i alkoholu. Nie wolno ci również ogrzewać podbrzusza (np. termoforem, by złagodzić ból), bo ciepło rozszerza naczynia krwionośne i możesz nasilić krwawienie.

Ja na twoim miejscu zmieniłabym lekarza, bo to nie jest normalne.

Ostatnia edycja: 01.12.2008 11:29:00
  • 11.12.2008 10:40:00

czesc ja mam tez takie krwotoki ze skrzepami i mam 21 lat szukalam na roznych forach odpowiedzi na to co to jest i jak to leczyc trzy razy ladawalam na pogotowi i za karzdym razem mi dawali tabletki antykoncepcyjne przechodzily po nich tylko krwotoki na niecaly rok a skrzepy i tak mi sie robia.Ostatnio powiedzialam to mojej kolezanki mamie i sie okazalo ze ona ma to samo i bedzie miec przez to zabiek usuniecia macicy, dlugo leczyla to srodkami antykoncepcyjnymi i sie okazalo ze nie wolno ich brac przy takich objawach dluzej niz 3 miesiace. Jak bylam u ginekologa zanim sie dowiedzialam od kolezanki mamy o tym wszystkim to powiedzial mi wlasnie tylko tyle ze to jest normalne i ze mam sie nie przemeczac i nie dzwigac.Jak dlamnie to chyba nie jest normalne skoro mam tak co miesiac.Teraz poszlam do innego ginekologa i jak uslyszala ze mam takie objawy podczas miesiaczki to tylko pokiwala glowa i kazala mi jak najszybciej zrobic badania.Teraz czekam co sie okaze i strasznie sie obawiam co moze z tego wyniknac

pozdrawiam

Ostatnia edycja: 11.12.2008 10:40:00
  • 15.12.2008 20:51:00

Ja też mam problem ze skrzepami. Bardzo mnie to martwi bo mam 13 lat i miesiączki nie są jescze regularne, mam krótkie cykle (4, 5 dni) i miesiączki są mało obfite. Czytałam wiele stron o tym, ale na każdej było napisane że takie dolegliwości pojawiają się gdy ma się bardzo obfitą miesiączkę, ja takiej nie mam. Proszę pomóżcie!

Ostatnia edycja: 15.12.2008 20:51:00
  • 15.12.2008 22:36:00

Skrzepy,to nic strasznego.Dopiero,gdy jest ich dużo i są duże trzeba udać się do lekarza. Cykli nie masz 4-5 dniowych,to się nazywa miesiączka/okres. Cykl natomiast jst to czas od pierwszego dnia krwawienia do dnia przed następnym krwawieniem

Ostatnia edycja: 15.12.2008 22:36:00

Zobacz inne dyskusje

• lena841
    WitamBorykam się z nawróconą infekcją grzybiczną pochwy? Leczenie...
  • Mam taki problem. Gdzieś koło listopada-grudnia dostałam infekcji pochwy-...
  • Wątek: Dziwne guzki
    Cześć, jakiś czas temu zauważyłam dziwne grudki, guzki, sama nie wiem...
  • arleta.b1
    Witam. Jestem po menopauzie. Od 3-ch lat cierpię z powodu dolegliwości miejsc...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1821105_kobieta_smutek_rozstanie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesUpławy
    Za upławy uważa się nieprawidłową wydzielinę z pochwy,...
    Twoja sugestia