Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

(4)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

Temat: Dziecko nie rośnie (4)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • 28-07-2011 11:34:36

Witam,

Z żoną jesteśmy w 32 tygodniu ciąży. Żona jest w szpitalu od 2 tygodni gdyż lekarz zauważył na badaniu USG (w 30 tygodniu) zbyt wielką różnice w wymiarach główka/brzuszek/kość udowa dochodząca do 3tygodni. Wcześniej były 2 badania USG i wielkość była zawsze w granicy 1t i 3dni.

W szpitalu stwierdzono hipotrofie płodu. Żona została na obserwacji ma robione:
    - 3 x dzien KTG
    - sluchanie tetna co 2 godziny
    - USG raz na tydzien
    - badanie ginekologiczne 1 x tydzien
    - badanie bakterilogiczne (raz po tyogdniu)
    - badanie krwi na obecnosc infekcji (raz po tygodniu)

Pomimo pobytu w szpitalu i scislej obserwacji dziecko nadal nie rośnie jak należy.
    "Wiek" ciąży z usg określa się na 28 tydzień gdy jest to 32tydzień (31 skończony i 5 dni)

Najpierw przypuszczano iż łożysko jest niewydolne na tyle aby móc odpowiednio odżywić dziecko po 28 tygodniu. Odkryto złogi na łożysku.

Żonie podano sterydy i zbadano przepływy po kuracji sterydowej.

Dodatkowo żona zaczęła mieć nadciśnienie.

Wszystkie badania samego wychodzą w normie tj:
    - przepływy w normie
    - ilość ruchów na dobe
    - tętno dziecka w normie
    - przegroda nosowa w normie
    - organy wyksztalcone prawidlowo

Masa ciala obliczona na ok 1200 gramow.

Chciałbym nadmienić iż żona jak sie rodzila to wazyla 2000 gramow. Ja ważylem 4100 przy uroidzeniu

Po 2 tyogodniach lekarze nie potrafia powiedziec dlaczego dziecko nie rośnie.

Czy ktoś wie jakie inne przyczyny tu mogą zaistnieć iż dziecko zaprzestało rosnąć po 30 tygodniu ?

To nasze pierwsze dziecko.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-07-2011 13:12:31
  • Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    28-07-2011 21:37:38

Gościu nie wiem czy jestem w stanie ci pomóc, ale mam 2 koleżanki u których jak były w ciąży podejrzewano hypotrofię. jednej z nich mówili że ma za mało wód (niby zmniejszyły się pod koniec ciąży) i przez to płód był mały, znaleźli u niej cukrzycę, tak więc z ostatnie 3-4 tygodnie leżała w szpitalu-a co się okazało-urodziła córeczkę, siłami natury, zdrową z wagą 2800. U drugiej była taka sytuacja że brzuszek był za mały w stosunku do główki i nóżki.Też podejrzewano hypotrofię mówili jej o zagrożeniach, a koleżanka strasznie się stresowała, że dziecko będzie chore. Okazało się że dziecko zdrowe tylko waga niska-2940g.Chłopczyk ma 6 miesięcy i nic mu nie dolega, tak samo jak córce mojej koleżanki, która obecnie ma 1,5 roku.Także bądź dobrej myśli i wspieraj żonę, będzie dobrze.

• Wtajemniczona
    28-07-2011 21:55:36

Witam. Mialam podobny przypadek do Waszego. W 35 tygodniu stwierdzono hipotrofie moje dziecko ważyło 1800g bylo poniżej 5 centyla na siatce centylowej. Tak jak Twoja zona lezałam w szpitalu( 4 dni) gdzie 3 razy dziennie liczylam ruchy, 2 razy dziennie miałam zapis ktg(zawsze prawidłowy), 3 razy dziennie badanie tętna płodu. Z leków dostawalam Medargin i Acard. U mnie waga się trochę ruszyla i wypuszczono mnie do domu ale zgłaszalam sie do szpitala 2 razy w tygodniu na ktg i usg z badaniem przepływów. Mala na lekach przybierala okolo 150 g na tydzień a między 37-38 tygodniem przybrała 500 g. W rezultacie urodzila się z wagą 3170 długość 55 cm, zupelnie zdrowa.
    Lekarze mowili, że przyczyną najprawdopodobniej jest starawe łożysko i krwiak na nim.
    Nie wiem czy urodzi sie Wam córka czy syn ale z tego co juz wiem hipotrofia częściej dotyka dziewczynek, moze przydażyć się gdy rodzice mieli niska masę urodzeniową, złe nawyki żywieniowe i palenie( co wiadomo, ze wykluczam).
    Jezeli wcześniej usg było prawidlowe to na wątpię aby wiązało się z jakąś wadą.
    W tym momencie najważniejsze jest aby zapis ktg i usg z doplerem bylo prawidłowe bo świadczy to o doprostanie dziecka.
    Trzymam kciuki za Waszego maluszka.

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• mdabrowska
    Witam ! śpóźnia mi się miesiączka, 3 tyg po stosunku wykonałam...
  • darkchocolatte
    Witam. Bardzo proszę o pomoc, bo odchodzę od zmysłów. W tamtym...
  • panikara264
    Okres dostałam 14 dni po zabezpieczonym stosunku z chłopakiem. Jednak 4 dni...
  • Gusia29
    mam problem, a mianowicie od pewnego czasu walczyłam z zapaleniem pęcherza,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MON184195_kobieta_katar_przeziebienie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKrwawienia z nosa w ciąży
    Twoja sugestia