Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Ekosystem pochwy oraz zaburzenia jego równowagi. (5)

• Ekosystem pochwy oraz zaburzenia jego równowagi.
    Treść zablokowana przez moderatora

bardzo ciekawy artykuł, ja musiałam trochę dorosnąć aby zrozumieć że dbanie o zdrowie intymne jest równie ważne jak mycie zębów. Dwa lata temu złapałam infekcje nad jeziorem i nigdy tego nie zapomnę. Od tego czasu zmieniłam dietę, wyrzuciłam stringi i "sztuczne"majtki na rzecz bawełnianych i nie używam perfumowanych wkładek i podpasek. Jak zauważę jakąś wydzielinę czy coś sięgam po iladian direct plus i pije dużo herbatki z żurawiny, ogólnie wtedy dużo pije żeby dziadostwo "wypłukać". Od tego czasu nie miałam jakiś poważnych problemów a jak czytam, że ktoś ma nawracające zapalenie pochwy to bardzo, bardzo współczuje

Gość

Przez dwa lata leczyłam na zmianę infekcję bakteryjną i grzybiczą. Przerobiłam różne leki, globulki, maści i kilku ginekologów. Okazało się że moim problemem była nadżerka, kilku lekarzy zaleciło tylko obserwacje dopiero ostatni zaproponował jej usunięcie. Po zabiegu musiałam zadbać o odbudowę mikroflory - stosowałam lactovaginal dopochwowo przez 7 dni. Problem już nie wrócił a męczyłam się tyle czasu.

• Reklama
    Gość

ja uzupełniam florę okolic intymnych provagiem, to doustny probiotyk ginekologiczny który uzupełnia florę bakteryjną w okolicach intymnych ale również wpływa korzystnie na cały układ pokarmowy, dzięki czemu kiedy problemy infekcji powracają przez to że zakażenie jest przenoszone z okolic odbytu można się go skutecznie pozbyć biorąc własnie provag

Gość

Z infekcjami intymnymi ostatnio zmagałam sie niemal co chwile, ostatecznie okazało sie, ze mam problem z nabłonkiem pochwy. Ginekolog polecił mi stosowanie Hydrovagu, który wspomaga proces odnowy nabłonka, a dodatkowo zawartość kwasu mlekowego chroni przed infekcjami. Po kuracji Hydrovagiem szybko pozbyłam sie problemu nawracających infekcji.

Zobacz inne dyskusje