Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: endometrioza - jedyne możliwe leczenie operacyjne?? (1)

 • 13-05-2009 12:34:00

  Mam 25 lat, i trzy lata małżeństwa za sobą... z mężem staramy się o dziecko, w 06.2008 poszłam do ginekologa - wizyta kontrolna. Okazało się że na prawym jajniku jak określił to mój gin. mam torbiel, nie kazał się niczym przejmować - poprostu nie pęknięty pęcherzyk grafa, zniknie. 04.2009 tego roku udałam się po raz kolejny do gin. celem zasięgnięcia porady dlaczego przez ostatni miniony czas starania o bobo spełzają na niczym... wówczas dowiedziałam się że na prawym jajniku znajduje się najprawdopodobniej jak to określił gin torbiel, która możliwe będzie do usunięcia, zmartwiłam się, zaczęłam szukać przysłowiowej dziury w całym, przeszperałam moje usg z minionych lat, uwagę moją zwrócił obraz usg z 06.2008 gdzie widziałam bardzo zbliżony nie tylko wielkością ale i strukturą okrągłą, wypełnioną ciemną kluche. Zdałam sobiesprawe iż ten torbiel z 06.2008 i ten z 04.2009 roku to ta sama historia. Gin do którego cały czas chodziłam wydawał się naprawde dobrym lekarzem, ale pozostawał we mnie swoisty niepokój, postanowiłam udać się na kase chorych, cudem zostałam przyjęta bez kolejki.

  Wynik usg brzmi następująco:

  TRZON MACICY W TYŁOZGIĘCIU Z OGNISKAMI ADENOMIOSIS DŁ. 3,8cm, ENDOMETRIUM GRUBOŚCI 13mm. II FAZA

  JAJNIK LEWY ZE ZMIANĄ CYSTYCZNĄ, JEDNOKOMOROWĄ śr. 4cm Z ECHEM SKRZEPU WEWNĄTRZ.

  JAJNIK PRAWY Z TORBIELKĄ DWUKOMOROWĄ O wym. 6,5 X 4 cm. (adenomiosa + zmiana czynnościowa)

  Lekarz który wykonał to badanie kazał mi przyjść na wizyte kontrolną za 3 miesiące podobnie jak pierwszy lekarz, chęć zasięgnięcia porady jeszcze jednego lekarza zdarzyła się wczoraj, byłam znów u innego ginekologa celem konsultacji, powiedział mi że nie widzi sensu wstrzymywania decyzji o OPERACJI gdyż w tym momencie jestem bezpłodna a czekanie nie poprawi sytuacji jedynie ją w znacznej mierze pogorszy. Każdy cykl czekania zmniejsza szanse na dziecko.

  Chciałabym zasięgnąć porady względem tego czy operacja jest konieczna, boje się jej poddać, czy nie można leczyć tego farmakologicznie? a jeśli nie prosze o porade jak przebiega i jakie są zagrożenia samej operacji, czy daje 100 % szans na to iż będe mogła zajść w ciąże? czy operacja taka i rehabilitacja po niej trwa długo? z góry dziękuje i szczerze proszę o pomoc -

  Beata z Poznania

  Ostatnia edycja: 13-05-2009 12:34:00

Zobacz inne dyskusje

 • Wątek: ból jajnika
  Witam,Rok temu miałam 5 cm. torbiel lewego jajnika, która wchłonęła...
 • Witam wszystkich forumowiczówMam następujący problem: karmie piersią...
 • Witam,W okresie dojrzewania, między 14 a 20 r. życia nie miałam okresu z...
 • anula1993
  mam pytanie miałam okres tydzień temu a dzis mi leci krew dlaczego
 • Polecamy

  http://static2.medforum.pl/cache/logos/12220075_kobieta_mezczyzna_antykoncepcja_prezerwatywa_stosunek_zabezpieczenie_sex_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzym jest choroba weneryczna?
  Choroby weneryczne przenoszone są podczas stosunku płciowego...
  Twoja sugestia