Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( (1660)

• 24-11-2014 13:48:53

Mi esmya nie pomogła wcale ale polecam zioła Bonifratrów biorę już jakiś czas i czuję sie znacznie lepiej- nic mnie nie boli, okresy w normie i co najważniejsze zaczynają się zmniejszać

Gość 2014-11-21 19:51:30
    A co po esmya? Jeżeli mięśniaki się zmniejszą, czy lekarze przepisują dalej jakieś leki,hormony? Czy koniec ostatniego opakowania esmya i dalej już nic? Jak to u was wygląda dziewczyny?
    Aga
  • 24-11-2014 14:05:32

Dzieki za odp. No ja mam 34l.i jeszcze nie rodzilam więc nie chciałabym pozbywać wszystkiego...panicznie boję się operacji ale jeśli lek by pomógł na tyle żeby dało się tylko wyłuszczyć to chyba bym się zdecydowała. Obawiam się jeszcze tych wszystkich skutków ubocznych i czy rzeczywiście lek tak dobrze zadziała w moim przypadku, tyle dziewczyny tutaj piszą o dodatk.dolegliwościach ale z drugiej strony trafilam dzisiaj na wpis, gdzie zmniejszenie było o 50%, wiec to w ogóle sukces na maxa, liczę się z tym że u mnie niekoniecznie będzie tak samo ale może jednak zmniejszy się znacznie a efekty uboczne będą znosne... Zobaczę co powie mi dzisiaj mój lekarz obiecuje podzielić się nowinkami jakie będzie miał dla mnie, mmoże też się komuś przydadzą. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za info.

Gość 2014-11-23 22:38:14
    Ja mam podobny problem. 2 miesniaki obok siebie 3 i 4 cm,niektórzy lekarze mierzyli je łącznie,wiec wynik mnie przerażał.Umiejscowione są na tętnicy i 2 ginekologów powiedziało mi,że nikt nie podejmie się operacji usunięcia tych mięśniaków, bo za duże ryzyko. Więc należałoby usunąć wszystko,zostawić tylko jajniki ( mam 35 lat).W 2007 roku miałam usuwane mięśniaki( największy 6 cm), niestety po operacji pojawiły się nowe. Po lekturze ulotki o skutkach ubocznych,postanowiłam nie mając nic do stracenia,a mogąc zyskać wykupić receptę. Esmyę kupiłam w aptece internetowej z odbiorem w aptece stacjonarnej za 675 zl. Taniej nie znalazłam. W aptece w mojej miejscowości chcieli za opakowanie ponad 800 zł. A potrzeba 3 opakowania. Nie znam jeszcze rezultatu kuracji, ale nie wyczuwam miesniaka palcami,a wczesniej dokladnie go wyczuwałam.Jestem w połowie 3 opakowania. Usg mam 10 grudnia,wiec jeszcze trochę. Pozdrawiam,Aga
    Gość 2014-11-23 20:20:23
    Witam. Jutro idę do lekarza na kontrol i muszę się zdecydować czy podjąć leczenie mojego mięśniaka - ok.9cm esmyą czy nie. W związku z tym mam kilka pytań, fajnie byłoby gdyby ktoś jeszcze dzisiaj mi odpowiedział Mój lekarz mówi, że po 3m-cznej kuracji zmniejszają się do 40%, więc zastanawiam czy rzeczywiście tak jest, bo nie ukrywam że w moim przypadku zmniejszenie o połowę to byłoby coś i nadzieja na usunięcie mięśniaka a nie całości Nie ukrywam że panicznie boję się operacji a czytałam że max do pół roku po kuracji należy się poddać operacji No i drugie pytanie, ile kosztuje taka 3m-czna kuracja, bo mi lekarz mówił że w granicach 1000-1200zł, nie są to dla mnie małe pieniądze ale jeśli rzeczywiście miałoby pomóc a taniej nigdzie nie dostanę to może bym się zdecydowała. Piszcie dziewczyny, dziękuję z góry za każdą podpowiedź
  • 24-11-2014 14:37:18

Esmya to tylko wyrzucone pieniądze i strata zdrowia. Brałam 3 mies i byłam wykończona, nawet spacer był dla mnie ogromnym wysiłkiem, bolało wszystko, wypadały włosy, właściwie wszystkie efekty uboczne jak w ulotce. Po prostu koszmar. Długo dochodziłam do siebie a mięśniaki zaczęły się w szybkim tempie powiększać. Teraz piję herbatki Bonifratrów i zaczynają się zmniejszać. Ale najważniejsze że nic mnie nie boli, okres mam 3 dni, raczej skąpy, regularnie. Kuracja trwa dłużej ale jest mniej kosztowna i nie ma skutków ubocznych. Polecam! Mam nadzieję że ucieknę przed operacją. Pozdrawiam

urszulca 2014-10-24 13:43:40
    Gość 2014-10-16 19:08:13
    Dziewczyny, mam mięśniaka ok 4cm na 5cm, podśluzówkowy, jest za duży na histeroskopię, szykuja mnie na operację, niestety rozcięcia jamy brzucznej. spędziłam 2 tyg w szpitalu gdzie faszerowali mnnie lekami bo krwawienie nie chcialo ustapić, dopiero po podaniu antykoncepcji Vixpo ustąpiło, na dniach mam to odstawić i czekać na miesiączkę, której potwornie się boję, że mnie krew zaleje dosłownie. Wcześniej zaproponowano mi "tańszą" metodę zmniejszenia mięśniaków, koszt ok 300 zł na zastrzyk, wzięłam 3, nic nie dało. czy warto zainwestować w Esmye...

A próbowałaś po prostu pójść do innego lekarza? Wielokrotnie słyszę od znajomych, że jeden lekarz powiedział to, drugi co innego. Ostatnio kolega z pracy pół roku jadł tylko przegotowane mięso i serki naturalne, bo dietetyk, do którego chodził wolał dmuchać na zimne z jego problemami gastrycznymi. Poszedł do innego i nagle może jeść wszystko normalnie, ale konkretne porcje i konkretnych rzeczy. Przejdź się do innego specjalisty. Jak jesteś z Warszawy to polecam Ci z całego serca specjalistów z Alfa-Leku. Mnie tam nigdy nie zawiedli, a i znajome, którym poleciłam ich ginekologów są zachwycone.
  • 25-11-2014 09:46:50

Witam dziewczyny. Piszę od jakiegoś czasu na tym forum (aga). Leczyłam się Esmya przez 4 miesiące. Dla mnie osobiście ten lek to wielka nadzieja Mi pomógł. Miałam 2 mięśniaki jednen 5,2 cm drugi 2 cm. Po 4 miesiącach ten mniejszy zniknął a ten większy ma 0,7 mm. Lek ponoć jeszcze będzie działał I doctor powiedział że ma szansę zniknąc całkiem. Z efetów ubocznych pogrubiło mi się endometrium, mam też problem z trzymaniem moczu I troche mnie bola plecy z tyłu. Te objawy jednak mają zniknąć po odstawieniu leku. Wczoraj wzięlam ostatnią tabletkę. Od dziś zaczynam leczenie endometrium. Miesiączki przez te 4 mc nie miałam wcale. Kupowałam lek za 699 zł. Apteka zrezygnowała z marży. Takie są u mnie ceny. Jestem z okolic Gorzowa. Jakby ktoś chciał się jeszcze coś dopytać to podaję gg 51802425 Pozdrawaiam Aga Dziewczyny decyzja w sprawie Esmya każda z nas powinna podejmować indywidualnie. Lek jest bardzo drogi I nie ma pewności że pomoże ale daje wielką nadzieję. Ja nie żałuję.

• 25-11-2014 09:50:18

Gdzie można kupić tą mieszankę Bonifratów?
    Ja też brałam Esmye. U mnie mięsniak jeden zmniejszył się z prawie 7 cm do 4 cm., drugi z 3,9 cm do 3,6 cm. Niestety szybko odrosły i są w tej chwili większe niż przed kuracją. " Cieszę" się, że nie tylko mi odrosły, że taki jest efekt brania tego leku, bo cały czas mam obawy czy to nie jest coś złośliwego. Zresztą esmya jest po to by mięśniaki się zmniejszyły przed operacją, którą trzeba wykonać w ciągu 3 miesięcy po skończeniue brania leku. Nie wiem czemu lekarze esmye przepisują jako lek, który ma wyleczyć mięśniaki? Zresztą mój ginekolog nie bardzo nawey wiedział jak stosować ten lek, tak samo jak nie wie nic lub prawie nic o embolizacji mięśniaków. Dla nich jedynym rozwiązaniem jest wycięcie macicy.

• 26-11-2014 20:25:33

Mam mięśniaka śródściennego 5,5 cm. Wiem o nim od pół roku nie powiększa się, miesiączki regularne, 2 dzień trochę ze skrzepami. Mój ginekolog upiera się przy Esmya lub usunięcie trzonu macicy. Twierdzi, że mięśniaków śródściennych nie można wyłuskać. Podczytując to forum tak sobie myślę, że można usunąć samego mięsniaka.

• 26-11-2014 22:52:04

witam jestem po kuracji esmya w czasie brania tabletek samopoczucie było w miarę dobre niestety po zakończeniu wróciły dolegliwosci i zaczeły mi wypadać włosy. mięsniaki mam 3 zmalały tylko trochę jedynie stały się tylko mniej ukrwione i lekarz powiedział zeby najlepiej by było je teraz usunąć niestety przez cięćie boje się zgodzić na tę operację ze względu ze może pójść cos nie tak a mam 35 lat i nie rodziłam prosze napiszćie cos czy któras miała taką operacje i jak to się wszystko odbywa a teraz piję mieszankę ziołową ojca klimuszki na mięsniaki czy któras wie cos na temat tych ziół prosze napiszcie cos pozdrawiam samotna

• 26-11-2014 23:39:29

Chcialam napisac tym dziewczyna ktore zamierzaja wykupic lek Esmya. Popytajcie lekarza bo u mnie ginekolog z przychodni zaproponowala ze jezeli wykupie jedno opakowanie Esmya to drugie dostane od przedstawiciela gratis!!! tak jest w moim miescie . Trzecie oczywiscie tez trzeba wykupic . Co jest ciekawe,lekarz w prywatnym gabinecie nie zaproponowal takiego rozwiazania Pytajcie dziewczyny w gabinetach panstwowych

• 27-11-2014 13:08:58

Wczoraj byłam u ginekologa prywatnie . Walczę z mięśniakami . Dowiedzialam się o Esmya i chce sprobowac . Mi lekarz powiedział ze jak wykupie 2 opakowania to 3 mi załatwi od firmy . Nie jest tania ta kuracja ale nie poddam się . Jak to powiedział lekarz " trzeba wierzyć i się nie poddawać !!! "

• 28-11-2014 06:21:34

Z tym 3 opakowanie to prawda. Mój lekarz też mi "załatwił" za 1400 zł 3 opakowania, Po prostu lekarze nie są przekonani do esmya, słabe efekty i przedstawiciele chcą ich zachęcić takimi promocjami. O czymś to świadczy, nie jest to lek skuteczny na mięśniaki. Mój się zmniejszył, niestety po kuracji w ciągu 3miesięcy zrobił się wiekszy niz przed kuracją . Pamiętajcie dziewczyny, że nikt nie wie jakie są długotrwałe efekty. Ale wiem, że każda musi się przekonać sama. Ja też czytałam tutaj opinie, jednak się zdecydowałam na kurację, mając nadzieję że mi pomoże. Musimy pamiętać, że ten lek przygotowuje do operacji, a nie jest lekiem, który zmniejsza lub likwiduje mięśniaki.

Zobacz inne dyskusje

• Dzień dobry. Biorę tabletki antykoncepcyjne ponad 4 lata I teraz chce się...
  • mam pewien problem jakie jest prawdopodobieństwo ze mogłam zaciązszy skoro...
  • e-rzecznik
    Niezależnie od przyczyn specjaliści zgadzają się że migrena powinna...
  • Witam. Dziś wzięłam pierwszą dawkę antybiotyku Taromentin,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya17518_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNiedostateczne nawilżanie pochwy
    Zaburzenia prawidłowego nawilżania pochwy stwarzające problemy z...
    Twoja sugestia