Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( (1599)

• 21-10-2014 22:51:16

Wydaje mi sie, że z przerwą. W ulotce jest,że najpóźniej podczas drugiej miesiączki . Brakuje badań dot skutków długotrwałego leczenia i nie zalecają więcej niż dwie serie .

• 22-10-2014 10:48:11

Witam
    Za tydzień zacznę 4 opakowanie Esmea. do tej pory moje dwa mięsniaki zmniejszyły się o około 40%. Mój lekarz nie zalacił mi brania leku z przerwą. Pozdrawiam Aga

• 24-10-2014 00:10:10
    Gość 2014-10-21 15:08:11
    ESMYA JEST BEZNADZIEJNA NIE WARTO WYDAWAC KASY BO I TAK NIE POMOZE,SMIESZY MNIE WPIS POWYZEJ ZE Z TEGO CO WIEJ DA SIE GO USUNĄC,PO CO CHODZIC DO LEKARZY,PANI NIE WIDZIAŁA MIESNIAKA ALE Z TEGO CO WIE MOZNA GO USUNĄC .

Pisze z tego co wiem ponieważ miałam usniete 16 miesniakow metoda histeroskopi po kuracji emsya wiec wiem z czym mówię. Trzeba tylko mieć lekarza który się tego podejmie. Ale bardzo się ciesze ze Panią to rozbawilo
    Natalia
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24-10-2014 13:43:40
    Gość 2014-10-16 19:08:13
    Dziewczyny, mam mięśniaka ok 4cm na 5cm, podśluzówkowy, jest za duży na histeroskopię, szykuja mnie na operację, niestety rozcięcia jamy brzucznej. spędziłam 2 tyg w szpitalu gdzie faszerowali mnnie lekami bo krwawienie nie chcialo ustapić, dopiero po podaniu antykoncepcji Vixpo ustąpiło, na dniach mam to odstawić i czekać na miesiączkę, której potwornie się boję, że mnie krew zaleje dosłownie. Wcześniej zaproponowano mi "tańszą" metodę zmniejszenia mięśniaków, koszt ok 300 zł na zastrzyk, wzięłam 3, nic nie dało. czy warto zainwestować w Esmye...

A próbowałaś po prostu pójść do innego lekarza? Wielokrotnie słyszę od znajomych, że jeden lekarz powiedział to, drugi co innego. Ostatnio kolega z pracy pół roku jadł tylko przegotowane mięso i serki naturalne, bo dietetyk, do którego chodził wolał dmuchać na zimne z jego problemami gastrycznymi. Poszedł do innego i nagle może jeść wszystko normalnie, ale konkretne porcje i konkretnych rzeczy. Przejdź się do innego specjalisty. Jak jesteś z Warszawy to polecam Ci z całego serca specjalistów z Alfa-Leku. Mnie tam nigdy nie zawiedli, a i znajome, którym poleciłam ich ginekologów są zachwycone.
  • 24-10-2014 14:56:02

Dziewczyny ! Szukam specjalisty od histeroskopowego usuwania mięśniaków .
    Jestem posiadaczką dwóch takich uciążliwych podśluzówkowych. Jako, że mam już 45 lat to wszyscy lekarze w Szczecinie jedyne rozwiązanie widzą przez
    ciachnięcie trzonu macicy. Oczywiście przez cięcie brzucha. A ja strasznie boję się takiej operacji.
    Mam za sobą dwie cesarki, brrrr...., a ta z pewnością ma większy zakres i potencjalnie więcej powikłań. Nikt tutaj nie specjalizuje się w operacjach histeroskopowych.
    Dlatego proszę o namiary sprawdzonych klinik i lekarzy.
    Podzielcie się informacjami, proszę.
    Dorota.

• 24-10-2014 16:58:12

Witam
    Ja do Szczecina chodzę do doktora Różewieckiego. Słyszałam też dobre opinie o doktorze Niedzielskim.

• 24-10-2014 16:59:31

Ale nie wiem jakie metody oni stosują bo leczę się Lekiem Esmya.

• 24-10-2014 20:28:28

Mam pytanie do pań którym esmeya pomogła - w sensie przestały rosnąć lub zmniejszyły sie - czy zgodnie z tym co wyczytałam na którejś ze stron forum, mięśniaki za ok pół roku po kuracji tym lekiem rosną ze zdwojona siłą? Czy to rzeczywiście tak jest? Jak pisałam powyżej jestem pi operacji wycięcia mięśniaków i moja nadzieja była esmeya, stad moje pytanie. Umówiłam sie tez na wizytę u dr Ludwina - może usunę histeroskopowo - pewnie ta metoda tez nie daje gwarancji, że nie odrosną?
    Pozdrawiam
    AD

• 24-10-2014 22:44:36

Polecam dr Ludwina operowalam się u niego dwa razy. Lepiej nie wyciąć bo esmya faktycznie je zmniejsza ale nie usunie ich do końca.
    Natalia

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: brak okresu
    Pewnie nie jestem pierwszą która pisze o tym. Okres spóźnia mi się...
  • izunia2351
    Witam, przez ostanie 3 lata nie miałam miesiączki i od stycznia zaczęłam...
  • Wątek: plamienia
    Witam. Jako antykoncepcji uzywam pigulek, okres mam regularnie, teraz jestem w polowie...
  • Witam, nie wiem co mam robić. Mam sylwetkę męską tzn. nogi, ręce bardzo...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_miarka_panthermedia_a11530137_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockNietrzymanie moczu - o czym każda...
    Szacuje się, że co dziesiąta kobieta, po 45 roku życia boryka się...
    Twoja sugestia