Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( (1672)

• 16-10-2013 14:41:57

esmye można brac tylko raz przez 3 miesiące nie można brac w nieskonczonosc,a jeśli dostałaś ten lek w Niemczech to on jest tam tani.

• 16-10-2013 16:38:24

Lek dostałam w Polsce... W Niemczech bym płaciła Tyle samo co u nas... jako gosc w Niemczech placi sie 100 %
    Pacjent zamieszkujący tam Tylko dopłaca do recepty,bo reszte pokrywa kasa chorych...

• 16-10-2013 16:42:18

zrozumiałam ze byłas tam u lekarza i ci przepisal

• 16-10-2013 17:45:04

TOSIU I KASIU (OD 11 MIĘŚNIAKÓW) CHCIAŁABYM Z WAMI POROZMAWIAĆ POZA FORUM. NINA

• 16-10-2013 22:37:24

Nina
    to jest mój e-mail g.rat.hab@wp.pl

• Reklama

• 16-10-2013 22:39:42

zapomniałam się podpisać . Tośka

• 17-10-2013 22:46:54
    Gość 2013-10-16 12:21:54 witam mam 2 miesniaki i lekarz prowadzacy stwierdzil usunac z trzonem macicy pojechalam do niemiec tam dostalam esmya po 3miesiacach kuracji miesniaki zmalaly o 1cm jest to bardzo dobre lekarstwo nie mialam zadnych skutkow ubocznych ale jedna kuracja nie pomoze trzeba dalej brac a to zbyt drogo u nas wychodzi wiec zdecydowalam sie na kuracje spiralna miesiaczki maleja i miesniaki nie rosna tez pomaga przykro tylko ze nasi lekarze nie chcieli sie zgodzic na zadna kuracje tylko skalpel nie dajac zadnej szansy przeciez mozna tego uniknac pozdrawiam Renia

Witaj,
    po pierwsze znalazłaś beznadziejnego lekarza !Kto przy dwóch mięśniakach wycina wszystko?Ja miałam ich 6 i wycięli mi tylko mięśniaki,z czego jeden był spory tzn.7cm.
    Po drugie-Esmya nie pomaga biorąc kilka dawek.Leczenie trwa 3 miesiące i to koniec !Lek w organiźmie działa jeszcze kilka miesięcy po odstawieniu więc jaki sens brać go dalej.Czytaj uważnie ulotkę i informacje na temat Esmya.
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    18-10-2013 08:57:42

Witajcie dziewczyny ponownie
    Jak pisałam wcześniej przed rozpoczęciem leczenia mój miesniak miał 3,50cm po 10 tabletkach byłam zrobić dokładnie dopochwowe Usg i zdjęcie żeby było porównanie po zakończeniu leczenia i miesniak miał 2,90cm.
    Leczenie zakończyłam,lekarz kazał odczekać mi 2 tyg i zjawić się u niego.Ide w przyszlym tyg i nie wiem czy moje miesniaki zmniejszyły się jeszcze ale każdy lekarz mówil że mam worek kartofli(przez to poronilam w 16 tyg bo największy urósł do 7cm) i cuda się zdarzają ale w moim wypadku mam nię liczyć na to, operacja i usunięcie macicy tylko na to mogłam liczyc. Znalazłam lekarza który dał nadzieję że będzie inaczej i nawet jeśli się nue uda nię zaluje że spróbowałam a już wtedy na usg dopochwym mówil że jest naprawdę dobrze i już nię ma ryzyka usunięcia macicy i jest szansa na kolejna ciążę tym razem donoszoną.
    Powtórzę jak wcześniej...ESMYA NIE MA SPOWODOWAC ZE MIESNIAKI ZNIKNĄ TYLKO BY NIE DOSZLO DO KRWOTOKU PRZY OPERACJI bo to daje ryzyko usunięcia macicy.Owszem, obarcza je i zdarza się że operacja nie jest potrzebna ale nie myślimy o uniknęciu operacji dzięki niej tylko o uniknięcia najgorszego czyli pozbawienia się macicy co dla kobiety która chce jeszcze mieć dzieci będzie tragedią która nię każdy rozumie.Dla mnie właśnie to oznaczałoby poddanie się więc czekam co teraz dalej mam robić by tego uniknąć.
    Odezwę się po wizycie
    Pozdrawiam i nię poddawajcie się, spróbujcie wszystkiego bo warto

• 18-10-2013 18:22:30

Mam 47 lat, mięśniaka wlk prawie 6 cm, silne bóle miesiączkowe i obfite krwawienia ze skrzepami. Stwierdzona anemia pokrwotoczna.
    Chcę uniknąć operacji i choć jestem przestraszona tym wszystkim to zdecydowałam się stosować ESMYE.
    Ustaliłam z moim lekarzem, że będę brała przez 3 miesiące a potem jeśli mięśniak zmniejszy się założymy spiralę domaciczną, której zadaniem będzie regulować krwawienie.
    Nie wiem czy to będzie skuteczne ale zrobię wszystko aby opóźnić decyzję o operacji.
    Ania

• 18-10-2013 21:35:16

witam Aniu chce powiedziec ze zastosowalam esmy miesniaki zmalaly a teraz mam zalozona spirale i miesiaczki sa ale bardzo male miesniaki nie rosna mysle ze uda mi sie uniknac operacji i ze pani tez sie uda pozdrawiam Renia

Zobacz inne dyskusje

• beemka
    Od wielu miesięcy wychodzą mi w posiewach liczne pałeczki kwasu mlekowego, w...
  • Odebralam dzis wyniki poziomu hormonów we krwi:Fsh 4.54Lh 2.30Prolaktyna 12.37mam 18...
  • Witam. We wrześniu zostałam mamą. Poród bez komplikacji siłami...
  • anula1993
    mam pytanie miałam okres tydzień temu a dzis mi leci krew dlaczego
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/0208_Image_2637-W300H200.jpgFot. medforumTVT - obecnie najczęściej używaną...
    Nietrzymaniem moczu u kobiet określa się mimowolne,...
    Twoja sugestia