Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( (1586)

• 16-10-2014 19:08:13

Dziewczyny, mam mięśniaka ok 4cm na 5cm, podśluzówkowy, jest za duży na histeroskopię, szykuja mnie na operację, niestety rozcięcia jamy brzucznej. spędziłam 2 tyg w szpitalu gdzie faszerowali mnnie lekami bo krwawienie nie chcialo ustapić, dopiero po podaniu antykoncepcji Vixpo ustąpiło, na dniach mam to odstawić i czekać na miesiączkę, której potwornie się boję, że mnie krew zaleje dosłownie. Wcześniej zaproponowano mi "tańszą" metodę zmniejszenia mięśniaków, koszt ok 300 zł na zastrzyk, wzięłam 3, nic nie dało. czy warto zainwestować w Esmye...

• 17-10-2014 00:05:24

Hej
    Tak warto zainwestować w esmya bo krwotoki ustępują. Dziwie się ze lekarze Ci mówią ze Twój miesniak jest za duży do usunięcia histeroskopowego z tego co wiem da się go usunac
    Natalia

• 17-10-2014 06:24:58

Nie wiem cy warto, krwotoki ustępują na czas brania esmya. Jeśli esmya pomoże to ok, a jeśli nie, tak jak było w moim przypadku to po odstawieniu leku krwotoki wracają i z powrotem masz problem. Ja brałam esmye, mi nie pomogła, szykuję się na embolizację, a jak się nie uda to w lutym idę na operację . Nie wiem czy to jest lek skuteczny. Nie wszystkim pomaga.

• 20-10-2014 19:24:49

a gdzie jest maja?dawno zaglądała tutaj

• 21-10-2014 15:08:11

ESMYA JEST BEZNADZIEJNA NIE WARTO WYDAWAC KASY BO I TAK NIE POMOZE,SMIESZY MNIE WPIS POWYZEJ ZE Z TEGO CO WIEJ DA SIE GO USUNĄC,PO CO CHODZIC DO LEKARZY,PANI NIE WIDZIAŁA MIESNIAKA ALE Z TEGO CO WIE MOZNA GO USUNĄC .

• 21-10-2014 17:42:52

Jestem w trakcie 3 opakowania. Mam 1 dużego mięśniaka ok.8 cm i liczne mniejsze. W trakcie dwóch pierwszych tygodni czułam się bardzo źle, lekkie zawroty głowy, silne pragnienie i brzuch miałam tak duży, jakbym była w 4 m-cu ciąży. W ulotce jest mowa, że mogą występować torbiele na jajnikach. Byłam bliska odstawienia tego leku i nagle zaczęły mi te objawy ustępować, więc nie przerwałam leczenia. Ja zapłaciłam 680 zł za opakowanie (Warszawa, apteka przy ul. Pużaka). Moja lekarka powiedziała, że są jakieś wkładki z progesteronem, które się zakłada, żeby hamować rozwój mięśniaków. Ale żeby ją założyć macica nie może mieć takich mięśniaków, jakie ja mam. Mam cichą nadzieję, że po kuracji nie będzie potrzebna operacja, tylko założenie tej wkładki.

Zobacz inne dyskusje

• panna_migotkaaa
    Mam duży problem z pęcherzem- nawet latem pod koszulką musze mieć...
  • Ratunku poprzednio wspolzylam z partnerem podczas miesiaczki miesiąc pózniej...
  • Witam,W weekend dostałam miesiączki (spóźniła się 3dni) a w...
  • Witam.!Wzięłam trioxal - tabletki oraz stosowałam globulki clotrimazolum i...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya05754_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesDolegliwości ze strony pochwy i sromu.
    Do najczęstszych dolegliwości ze strony sromu i pochwy należą:...
    Twoja sugestia