Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( (1647)

• 19-11-2014 09:56:51

Witam! Też mam mięśniaki i od kilku dni podczytuję forum. Mam mieszane uczucia co do tego leku. Dziś jadę po receptę . Spróbuję, zobaczymy . Będę pisać na bieżąco jak przebiega leczenie . Pozdrawiam Ania.

• 21-11-2014 19:45:11
    Gość 2014-11-18 23:41:53
    mnie tez bola plecy i wszystkie miesnie wiec to chyba normalne
    Natalia

Oprócz bólu pleców mam cały czas problem z zatokami. Bolą też stawy. Kiedyś obudził mnie ból rąk-a dokładniej palce.Kiedy zaczęłam brać esmyę,przyplątało się przeziębienie. Nie mogłam z niego wyjść przez 2 miesiące. Były antybiotyki, miałam problem z uszami i gdy wychodziłam już na prostą,odezwały się zatoki. Zjadłam 2 opakowania leków na zatoki i dziś mogę powiedzieć że jest nieżle do tego co było.Jestem w połowie 3 opakowania. Mam nadzieję że moje gady 3 i 4 cm oraz kilka mniejszych "wzięły na wstrzymanie".
  • 21-11-2014 19:47:55
    Gość 2014-11-21 19:45:11
    Gość 2014-11-18 23:41:53
    mnie tez bola plecy i wszystkie miesnie wiec to chyba normalne
    Natalia

Oprócz bólu pleców mam cały czas problem z zatokami. Bolą też stawy. Kiedyś obudził mnie ból rąk-a dokładniej palce.Kiedy zaczęłam brać esmyę,przyplątało się przeziębienie. Nie mogłam z niego wyjść przez 2 miesiące. Były antybiotyki, miałam problem z uszami i gdy wychodziłam już na prostą,odezwały się zatoki. Zjadłam 2 opakowania leków na zatoki i dziś mogę powiedzieć że jest nieżle do tego co było.Jestem w połowie 3 opakowania. Mam nadzieję że moje gady 3 i 4 cm oraz kilka mniejszych "wzięły na wstrzymanie".

Zapomniałam dodać,że palce bolą mnie cały czas. Raz bardziej raz mniej...
    Aga
  • 21-11-2014 19:51:30

A co po esmya? Jeżeli mięśniaki się zmniejszą, czy lekarze przepisują dalej jakieś leki,hormony? Czy koniec ostatniego opakowania esmya i dalej już nic? Jak to u was wygląda dziewczyny?
    Aga

• 23-11-2014 10:10:44

Cześć z tej strony Aga. Natalio po 4 miesiącach wczoraj byłam na kontroli. Mięśniak ten 2 cm zniknął. Drugi ten który miał 5,2 cm ma 0,7mm. Więc jest cudownie. Odstawiam leki. doctor nie kazał mi już brać. Niestety pogrubiło się endometrium. Dostałam na to lek na 10 dni. Za 6 tygodni kontrol Pozdrawiam Na tą chwilę jestem szczęsliwa I muszę Wam powiedzieć że było wartoAga Będę się odzywać.

• 23-11-2014 20:20:23

Witam. Jutro idę do lekarza na kontrol i muszę się zdecydować czy podjąć leczenie mojego mięśniaka - ok.9cm esmyą czy nie. W związku z tym mam kilka pytań, fajnie byłoby gdyby ktoś jeszcze dzisiaj mi odpowiedział Mój lekarz mówi, że po 3m-cznej kuracji zmniejszają się do 40%, więc zastanawiam czy rzeczywiście tak jest, bo nie ukrywam że w moim przypadku zmniejszenie o połowę to byłoby coś i nadzieja na usunięcie mięśniaka a nie całości Nie ukrywam że panicznie boję się operacji a czytałam że max do pół roku po kuracji należy się poddać operacji No i drugie pytanie, ile kosztuje taka 3m-czna kuracja, bo mi lekarz mówił że w granicach 1000-1200zł, nie są to dla mnie małe pieniądze ale jeśli rzeczywiście miałoby pomóc a taniej nigdzie nie dostanę to może bym się zdecydowała. Piszcie dziewczyny, dziękuję z góry za każdą podpowiedź

• 23-11-2014 22:38:14

Ja mam podobny problem. 2 miesniaki obok siebie 3 i 4 cm,niektórzy lekarze mierzyli je łącznie,wiec wynik mnie przerażał.Umiejscowione są na tętnicy i 2 ginekologów powiedziało mi,że nikt nie podejmie się operacji usunięcia tych mięśniaków, bo za duże ryzyko. Więc należałoby usunąć wszystko,zostawić tylko jajniki ( mam 35 lat).W 2007 roku miałam usuwane mięśniaki( największy 6 cm), niestety po operacji pojawiły się nowe. Po lekturze ulotki o skutkach ubocznych,postanowiłam nie mając nic do stracenia,a mogąc zyskać wykupić receptę. Esmyę kupiłam w aptece internetowej z odbiorem w aptece stacjonarnej za 675 zl. Taniej nie znalazłam. W aptece w mojej miejscowości chcieli za opakowanie ponad 800 zł. A potrzeba 3 opakowania. Nie znam jeszcze rezultatu kuracji, ale nie wyczuwam miesniaka palcami,a wczesniej dokladnie go wyczuwałam.Jestem w połowie 3 opakowania. Usg mam 10 grudnia,wiec jeszcze trochę. Pozdrawiam,Aga

Gość 2014-11-23 20:20:23
    Witam. Jutro idę do lekarza na kontrol i muszę się zdecydować czy podjąć leczenie mojego mięśniaka - ok.9cm esmyą czy nie. W związku z tym mam kilka pytań, fajnie byłoby gdyby ktoś jeszcze dzisiaj mi odpowiedział Mój lekarz mówi, że po 3m-cznej kuracji zmniejszają się do 40%, więc zastanawiam czy rzeczywiście tak jest, bo nie ukrywam że w moim przypadku zmniejszenie o połowę to byłoby coś i nadzieja na usunięcie mięśniaka a nie całości Nie ukrywam że panicznie boję się operacji a czytałam że max do pół roku po kuracji należy się poddać operacji No i drugie pytanie, ile kosztuje taka 3m-czna kuracja, bo mi lekarz mówił że w granicach 1000-1200zł, nie są to dla mnie małe pieniądze ale jeśli rzeczywiście miałoby pomóc a taniej nigdzie nie dostanę to może bym się zdecydowała. Piszcie dziewczyny, dziękuję z góry za każdą podpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• smile
    Wątek: ból
    WitamW lipcu 2013 miałam usuwanego torbiela z lewego jajnika, obecnie mam 19 lat. Ostatnia...
  • Witam, w dniu wczorajszym zrobiłam mojemu chłopakowi dobrze, po czym on starannie...
  • Wątek: Grzybica?
    Witam, mam 13 lat i prawdopodobnie mam grzybice. Moja ci***a jest czerwona bardzo szczycie...
  • agatella12q
    Tydzień temu wyleczyłam stan zapalny pochwy, mam wrażenie że pieczenie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/ddl_0307b_092_kobieta_okno_wlosy_rozmyslanie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesRak sromu
    Rak sromu stanowi niewielki odsetek wszystkich nowotworów...
    Twoja sugestia