Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( (1572)

• 05.04.2013 08:22:49

Aga najwazniejsze,ze juz masz to za soba
    Maja

• 05.04.2013 13:21:38

Magdalena
    nie stosuj Esmya poniewaz po kuracji jak nie bedziesz miala zabiegu mieśniaki odrstają wieksze tak mówi dr Ludwin to jest tylko kuracja przygotowująca do zabiegu, Mozesz zobie tylko zaszkodzic
    Natalia

• 05.04.2013 16:32:42

Madziu ja też nie wiem co robić, Esmyę biorę- już trzecie opakowanie, mięśniak się zmniejszył o 1cm, lekarz mówi że to nie jest mało na całym obwodzie. Ja również nie miałam żadnych objawów, żadnych krwotoków i gdybym nie poszła do lekarza z czymś innym to nie wiedziałabym że go mam. Ja mam 43 lata i już nie planuje ciąży. Oj to trudna decyzja z tą operacją, bo niby się nie boję, ale nie wiem czy na sto procent muszę być cięta. Mój mięśniak ma 5.5 cm i może się jeszcze zmniejszy.

Gosia.

• 05.04.2013 17:11:17

Magda,jesli miesniaki nie daja ci zadnych przykrych objawow,jesli nie masz krwotocznych krwawien,zadnych uciskow to po co je ruszac?
    Esmya to tylko niepotrzebny wydatek pieniedzy w twoim przypadku .Nawet gdyby zmniejszyly sie troszeczke to co ci to daje?
    Jesli zaczniesz odczuwac jakies dolegliwosci to wtedy podejmij decyzje.
    Ja bym tak zrobila na twoim miejscu.
    Maja

• 05.04.2013 17:47:31

Bardzo dziękuję za podpowiedzi !
    Właśnie tak myślałam, że po co je ruszać, skoro nie dają żadnych uciążliwych objawów. Tylko mój lekarz naciskał, że trzeba coś z tym zrobić
    Ale bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum i utwierdziłam się w przekonaniu, że wcale nie postępuję lekkomyślnie, tylko właśnie racjonalnie
    Niedawno moja koleżanka przeżyła traumę, bo została przez swojego gin. (podobno bardzo dobrego ) zmuszona do operacji (radykalnej!) szantażem, że wkrótce rozwinie się rak. W rezultacie szybko się zoperowała, badanie hist. nie potwierdziło zmian nowotworowych, a ona od kilku miesięcy nie może dojść do siebie. Ani fizycznie, ani psychicznie. Dlatego jeszcze raz bardzo Wam dziękuję, bo dzięki Wam już nie dam się zmanipulować

• 05.04.2013 19:44:45

Magda, ja mam 43 lata i próbuję na Esmyi dotrwać do menopauzy. Mięśniak w czasie kuracji zmniejszył mi się o 3 cm. MOje dolegliwości były umiarkowane.
    W poniedziałek idę do kontroli po 1,5 mies. od odstawienia. Zobaczymy w którą stronę poszło. Czy stanęło, czy znowu urosło. Oby to pierwsze.
    Basia

• 06.04.2013 09:16:37

Basiu,
    napisz koniecznie co wykazało badanie.
    Trzymam kciuki, pozdrawiam,
    Magda

• 06.04.2013 20:26:29

hm...mam 9 mięśniaków w tym największy ma ok 35mm....mam obfite miesiączki 1 lub dwa dni..i lekarka przepisała mi esmeyę, wykupiłam receptę ale nie wiem czy mogę zacząć brać w 8-smym dniu cyklu? boję się, nie chcę operacji mam 39 lat....byłam u Ludwina i zaproponował mi hiperoskop (chyba dobrze napisałam) - koszt jednego zabiegu 3500 zł a na jednego mięśniaka musiałabym zrobić kilka zabiegów i tak pewności nie mam...+ zastrzyk co miesiąc za 400 zł....co mam robić wziąć esmeyę...i skąd Ludwin wiem, że odrosną większe niż były...nie ma jeszcze szczegółowych badań na ten temat...a może są...pomóżcie?

• 06.04.2013 21:55:17

Hej !
    9 miesniakow to napewno sporo,ale Natalia usunela 10 za jednym zarazem wlasnie u Ludwina.

Jakas decyzje musisz podjac analizujac za i przeciw.
    Esmya nie zastapi operacji,moze tylko troszke zmniejszyc miesniaki i tak czy owak po ukonczeniu kuracji bedziesz w tym samym miejscu co jestes teraz.

Te zastrzyki to chyba jakies analogii,ktore zmniejszaja zupelnie miesniaki,ale natychmiast potem musisz zrobic zabieg,bo odrosna bardzo szybko.

Pewnie twoje miesniaki sa tak usytuowane,ze za jednym razem ich nie usunie,ale histeroskopia to najmniej inwazyjny zabieg.

Decyzja nie jest latwa,ale jedno jest pewne ze lepsze dzialanie maja analogi(jesli o tych zastrzykach mowimy),po esmya moze tylko okolo 1 cm miesniak sie zmniejszyc.
    Ale o to musisz zapytac dokladnie ginekologa.
    Mozesz wziasc esmya,mnie lekarz powiedzial ze obojetnie w ktorym dniu,chociaz na ulotce inaczej pisze.Pytalam 2 razy.

Maja

• 07.04.2013 16:58:37

Ja jestem na początku kuracji, dopiero trzeci dzień. jeszcze chciałabym mieć dziecko, mimo, że mam 40 lat, ale niestety tych mięśniaków jest tyle, że kwalifikuję się do usunięcia macicy. Ostatnia nadzieja w tym leku, że mięśniaki się trochę zmniejszą i nie będzie aż takich krwawień.
    Madziuszka

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: okres
    Chciałam się dowiedzieć ile trwa okres po pierwszym razie ?
  • nkatarzyna30
    Wątek: PROVERA
    Witam dzis lekarz ginekolog przepisal mi provera (kuracja 120 dni) posiadam torbiel na jajniku...
  • Wątek: okres
    Witam. Jestem 13 tygodni po porodzie. Po okresie pologu bylam u gin i przepisala mi tabletki...
  • Szukam pacjentek na szkolenie z leczenia suchości pochwy kwasem hialuronowym. Darmowy...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mon014085_badanie_invitro_strzykawka_proba_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesProfilaktyka raka szyjki macicy -...
    Rak szyjki macicy jest często występującym nowotworem (drugie...
    Twoja sugestia