Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Kobieta i zdrowie

(4)

Zdrowa ciało i dusza to podstawa. Grupa dla wszystkich kobiet świadomych i dbających o zdrowie.

Temat: Gazy (5)

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    01-09-2012 20:55:01

Hej.
    Od dłuższego czasu mam gazy i wzdęcia i nie wiem co na to wziąć. Może macie jakieś sprawdzone domowe sposoby? Czy lepiej leki? Help, czuję jak mi woda bulgocze w żołądku.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    02-09-2012 09:54:27

jak bulgocze w zołądku podczas gazów moim zdaniem to oznacza jakąś niestrawność jeśli nie jesteś w ciąży możesz brac espumisan albo verdin w kroplach i w tabletkach ale przy ty najlepszym sposoben na pozbycie sie gazow jest aktywny tryb zycia, wtedy znikną zaparcia gazy i niestrawność. czasem moze sie zdarzyć że nie możesz jeść niektorych potraw najlepiej takich unikać jesli ma się takie dolegliwości i trzeba się zorientować czy ta potrawa nie szkodzi. ja chociaż przed ciążą prowadzilam aktywny tryb życia to i tak je miałam ale z powodu złego odrzywiania, najlepiej zjedz śliwki i owoce( ja to unikam jabłek bo po nich chodzę gorzej wzdeta) unikaj niestrawnych potraw i jedz jak najwięcej błonnika napewno będzie dobrze

• Forumowiczka
    02-09-2012 12:28:41

Dziękuję Kochana za radę. Myślę, że postaram się odżywiać się inaczej, bo jakoś do tej pory nie zwracałam na to zbytniej uwagi, tylko jadłam co mi w ręce wpadło. Ale przez to właśnie chyba nabawiłam się problemów z zaparciami, wzdęciami i bulgotaniem.

• Ekspert na forum
    02-09-2012 21:56:02

Myślę, że w pierwszej kolejności najlepiej byłoby zwrócić uwagę na swoją dietę, to znaczy sprawdzić, jak dużo jest w niej produktów powodujących wzdęcia. Niektóre produkty spożywcze zawierają duże ilości rafinozy i stachiozy, cukry te mogą powodować wzdęcia.
    Tak samo sprawa się ma z laktozą. U niektórych osób w życiu dorosłym mogą występować wzdęcia po spożyciu laktozy.
    Poza tym być może zbyt mała aktywność fizyczna - jest czynnikiem sprzyjającym wzdęciom.

Czyli po pierwsze zmiana diety i ewentualnie trybu życia.
    Po drugie, jeśli już stworzysz dla siebie odpowiednią dietę i mimo wszystko objawy nie ustąpią w spodziewanym stopniu, pozostaje stosowanie leków na wzdęcia i usprawniających pracę jelit.

T. Markowski - Lekarz Medycyny
    Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• Forumowiczka
    02-09-2012 22:15:15

Dziękuję za rady
    Na pewno zmienię dietę i zwrócę na nią uwagę. I oby te problemy już minęły, bo są na prawdę męczące.

Zobacz inne dyskusje

• Paulinaaaa
    Witam, mam 18 lat i od jakiś 3 tygodni nie mogę wyleczyć grzybicę pochwy, (...
  • Witam,W weekend dostałam miesiączki (spóźniła się 3dni) a w...
  • Wątek: aktywny
    Czy jest ktoś jeszcze aktywny na forum??
  • Wątek: skrzepy
    Witam, Mam 18 lat i od jakiegoś czasu mialam małe skrzepy we krwi, teraz przed okresem...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/ddl_0307b_092_kobieta_okno_wlosy_rozmyslanie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesRak sromu
    Rak sromu stanowi niewielki odsetek wszystkich nowotworów...
    Twoja sugestia