Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: grzybica pochwy... czy mozna sie zarazic przez stosunek?? (102)

• 14.06.2007 15:12:00

Mam pytanie: Moja dziewczyna po raz pierwszy dostała grzybicy kochalismy sie kilka dni przed tym jak pojawiły sie pierwasze objawy i teraz zastanawiam sie czy tez moge byc chory?? narazie nie mam zadnych obiajawow. kochalismy sie bez prezerwatywy....

Ostatnia edycja: 14.06.2007 15:12:00
  • 14.06.2007 16:37:00

Mogłeś się zarazić i wcale nie musisz mieć objawów, bo u mężczyzn często brak jest odznak grzybicy. Ale dziewczyna musi iść do ginekologa on zapisze jej leki dla niej i da ciebie, bo w przeciwnym wypadku po następnym stosunku grzybica powróci.

Ostatnia edycja: 14.06.2007 16:37:00
  • 14.06.2007 20:51:00

a czy grzybica moze sie przeniesc do jamy ustnej?? uprawialismy sex oralny...

Ostatnia edycja: 14.06.2007 20:51:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    15.06.2007 10:27:00

Myśle że nie!!! Też mam grzybice, uprawialiśmy z chlopakiem sex oralny i raczej żadnych objawów on nie ma!!! pytaj jeszcze, może ktoś udzieli ci innej odpowiedzi.

Ostatnia edycja: 15.06.2007 10:27:00
  • 28.06.2007 23:21:00

skąd sie bierze ta grzybica? jezeli wyklucza sie zarazenie przez kontakt płuciowy?

Ostatnia edycja: 28.06.2007 23:21:00
  • 29.06.2007 18:10:00

uuu pytasz o przyczyny grzybic? jest ich w pyte! :/

przede wszystkim, to nie jest choroba weneryczna. można sie nia zarazić poprzez kontakt płciowy ale nie tylko.

a więc tak. czynnikami sprzyjajacymi są:

***zmiany hormonalne zw. z ciaza badz nawet przed okresem

***przyjmowanie hormonow badz pigulki antykoncepcyjnej

***antybiotyki i sterydy (koniecznie trzeba cos osłonowo przyjmować)

***wysoki poziom cukru we krwi (zbadać poziom cukru!)

***czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy - ze wzgledu na podraznienia, otarcia i wybijanie pozytywnej mikroflory)

***gorace, dlugie kapiele (zwlaszcza w środkach aromatyzujacych, zapachowych itp)

***depresja, stres, zmeczenie (stres wykańcza w kazdej dziedzinie...)

***oslabienie systemu po przebytej chorobie

***noszenie ciasnej bielizny (zwlaszcza strinów :/)

***nadmierne stosowanie niewłaściwych środków toaletowych

***irygacje pochwy (po irygacji flora bakteryjna sie odnawia po 72h dopiero!)

***basen

***stosowanie tamponów

***brak lactobacillusów w pochwie, które wpływają na pH i ochraniaja przed patogeami

(mi teraz w posiewie wyszło ich bardzo mało i ginek mi zalecił łykanie lacibios femina, żeby unormować mikroflore i pH. no zobaczymy. podobno dobry)

***anemia (za mało zelaza też jest zle)

Ostatnia edycja: 29.06.2007 18:10:00
  • 29.06.2007 18:11:00

29-06-2007 o 18:10, gość :

uuu pytasz o przyczyny grzybic? jest ich w pyte! :/

przede wszystkim, to nie jest choroba weneryczna. można sie nia zarazić poprzez kontakt płciowy ale nie tylko.

a więc tak. czynnikami sprzyjajacymi są:

***zmiany hormonalne zw. z ciaza badz nawet przed okresem

***przyjmowanie hormonow badz pigulki antykoncepcyjnej

***antybiotyki i sterydy (koniecznie trzeba cos osłonowo przyjmować)

***wysoki poziom cukru we krwi (zbadać poziom cukru!)

***czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy - ze wzgledu na podraznienia, otarcia i wybijanie pozytywnej mikroflory)

***gorace, dlugie kapiele (zwlaszcza w środkach aromatyzujacych, zapachowych itp)

***depresja, stres, zmeczenie (stres wykańcza w kazdej dziedzinie...)

***oslabienie systemu po przebytej chorobie

***noszenie ciasnej bielizny (zwlaszcza strinów :/)

***nadmierne stosowanie niewłaściwych środków toaletowych

***irygacje pochwy (po irygacji flora bakteryjna sie odnawia po 72h dopiero!)

***basen

***stosowanie tamponów

***brak lactobacillusów w pochwie, które wpływają na pH i ochraniaja przed patogeami

(mi teraz w posiewie wyszło ich bardzo mało i ginek mi zalecił łykanie lacibios femina, żeby unormować mikroflore i pH. no zobaczymy. podobno dobry)

***anemia (za mało zelaza też jest zle)

to byłam ja

----> lena
    Ostatnia edycja: 29.06.2007 18:11:00
  • 07.07.2007 17:16:00

Zgadzam się z poprzedniczką Sama walczyłam z grzybicą przez długi czas, raz była, potem jej nie było, a potem znów wracała. Gdy zdałam sobie sprawę co jest przyczyną zaczęłam działaś ;D

Przede wszystkim przestałam używać codziennie wkładek higienicznych (nie wiem po co je codziennie używałam ),

zaczęłam brać lacibios femina (10tabl ok 22 zł) codziennie, teraz biorę 2 -3 razy w tyg,

stosuję lactacyd emulsję do higieny intymnej i zawsze wycieram się papierowym ręcznikiem, a nie zwykłym,

odstawiłam pigułki anty,

zakwaszam co jakiś czas (raz na 1.5 miesiąca) organizm łychą wit C,

nie noszę sztucznej i ciasnej bielizny,

od czasu do czasu używam globulek lactovaginal i zawsze mam w lodówce clotrimazolum (wszytskie te leki są bez recepty),

no i dbam, żeby zawsze było wolgotno w czasie sosunku Wystarczy kubeczek z odrobiną wody ..

Grzybica juz mi nie doskwiera od prawie roku Gdy tylko czuję chociażby lekkie swędzenie, to zaraz biorę lacibios femina (codziennie) i smaruję clotrimazolinem Polecam

Ostatnia edycja: 07.07.2007 17:16:00
  • 07.07.2007 17:19:00

aaa.. no i mój mężczyzna nie leczył się. Raz jak się leczył, to potem i tak miałam kilka razy nawrót choroby, więc zrezygnowaliśmy po poradzie gina i teraz sama dbam o swoją florę bakteryjną I ani mój facet ani ja nie cierpimy na żadne przykre dolegliwości od tego czasu

Ostatnia edycja: 07.07.2007 17:19:00
  • 27.09.2007 14:45:00

czy mascia clotrimazolum moze smarowac sie takze mezczyzna jesli jego kobieta ma grzybice? czy koniecznie on tez musi isc do lekarza zeby lekarz cos przepisal?

Ostatnia edycja: 27.09.2007 14:45:00

Zobacz inne dyskusje

• monban
    Witajcie koleżanki !Dzis dowiedziałam się że mam mięśniaka w dnie...
  • Szukam informacji na ten temat.Moze juz ktos zaczal stosowac ten nowy lek?Jestem juz...
  • Witam! Mam 17 lat i kilka dni temu przechodziłam swój pierwszy raz, który...
  • Byłam dziewicą i kochałam się z chłopakiem, przyznam, że...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/050925p0026_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesGenetyczne uwarunkowania występowania...
    Nowotwory kobiecych narządów płciowych, podobnie jak...
    Twoja sugestia