Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Guzek w wardze sromowej (9)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04.10.2012 02:59:55

Witam, mój problem jest następujący. Otóż dziś w czasie depilacji było wszystko w porządku, ale chwile pózniej, kiedy sie juz mylam wyczulam w wardze sromowej większej guzek. Kiedy sie depilowalam nic tam raczej nie było, bo sciskalam (moze to przez to?) ja i nic nie czułam. Guzek znajduje sie jeszcze tam, gdzie są włoski (dosłownie zaraz obok niego juz jest obszar bez nich), wiec może to jest tego przyczyna? Kontakt seksualny miałam tylko z jednym, stalym partnerem jakiś miesiąc temu, wiec mam nadzieje, ze choroba weneryczna odpada. Skóra na guzku jest normalnego koloru. Guzek jest na wysokości lechtaczki, jest wielkości ziarnka grochu, nie boli. Co to może być? Jestem histeryczka, wiec od razu pytam, do lekarza oczywiście pójdę, ale dopiero za tydzien. z góry dziękuje za odpowiedz.

• Ekspert na forum
    04.10.2012 08:19:28

Witam
    Trudno powoedzieć bez badania co to może być. Myślę, jednak,że nie ma powodu do paniki. Być może to tylko zatkany gruczoł łojowy. Spokojnie poczekaj do wizyty lekarskiej i obserwuj. Dbaj o higienę i absolutnie nie straraj się go wyciskać czy w jakikolwiek inny sposób próbować samodzielnie usuwać.

BEATA

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    04.10.2012 13:43:20

A jak odróżnic gruczol łojowy od gruczolu Bartoliniego? Ten guzek jest dosyć płytko w skórze, bo bez dotykania widać, ze jest tam małe zgrubienie. To możliwe, ze tak szybko sie pojawił po depilacji? Byłabym spokojniejsza, gdyby widać było ujscie wydzieliny, która może tam być, ale jest takiego koloru jak reszta skory. Miałam kiedyś takie guzki pod pacha, aczkolwiek były one twardsze i po jakimś czasie same znikaly, jednak jeżeli pojawiło sie to w miejscach intymnych to boje sie, ze to cos poważnego. Jeżeli to tylko zatkany gruczol łojowy, to jak o to dbać? I czy można sie kochać z partnerem? Bardzo dziękuje za odpowiedz.

• Ekspert na forum
    05.10.2012 07:39:37

Jeśli się Pani depiluje lub goli, to mogło teoretycznie dojść do infekcji gruczołów łojowych lub potowych, stąd mogą się pojawiać guzki wyczuwalne płytko pod skórą. Mogą one być bolesne. Na skórze okolicy płciowej znajduje się bardzo wiele bakterii, które podczas golenia lub depilacji mogą zakażać mieszki włosowe lub gruczoły potowe.

Torbiel gruczołu Bartholina dotyczy warg sromowych mniejszych, które uwypuklają wargi większe, towarzyszy temu silny ból.

W razie wątpliwości proszę skonsultować się z dermatologiem lub ginekologiem.

T. Markowski - Lekarz Medycyny
    Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• Początkująca
    28.10.2012 15:19:07

Witam, odmawiam temat, ponieważ znowu mam ten problem. Chodzi o ten sam guzek. Był juz prawie wygojony, większość ropy z niego wyszła, ale wczoraj zalozylam nowe spodnie, które mnie uciskaly i dzisiaj zauważyłam, ze ten guzek sie bardzo powiększył, jest biały. Czy możliwe jest, ze przez ten ucisk ropa znowu sie zebrała? Czy jest konieczna wizyta u ginekologa, skoro poprzednim razem wszystko samo ładnie sie goilo? Co zrobić, zeby ten guzek zniknął szybciej? Nie wspolzylam od tamtego czasu, wiec na pewno niczym sie nie zarazilam. Podczas leczenia tego guzka nie golilam tego miejsca. Kiedy wychodziła z niego ropa przemywalam woda i smarowalam clotrimazolem.

• Ekspert na forum
    29.10.2012 09:49:07

Witam
    Myślę, że wizyta u lekarza Cie nie ominie. Może być tak, że zmiana się otorbiła i opróżnia się tylko torebka, która zostaje pod skórą i po jej zabliźnieniu znów zbiera się tam wydzielina ropna. Może być konieczne usunięcie tej torebki.

BEATA

• Początkująca
    29.10.2012 20:01:03

To ta ropa sama nie wyjdzie? Poprzednim razem chociaz była głębiej to znalazła ujście po jakimś czasie i ta ropa wchodziła sama, nie wyciskalam jej. Myśle, ze ta ropa nadal tam była, tylko po prostu mniej i teraz przez ten ucisk znowu sie zebrała. Czy jest konieczny taki zabieg? Jaka masc moge stosować, aby sie zmniejszyło? Chciałabym to na razie wyleczyć sama i jeżeli po wyleczeniu zbierze mi sie ropa ponownie to wtedy pójdę na zabieg. Jestem straszna panikara i chciałabym uniknąć takich rzeczy, ale jak mus to mus. Czytałam o maści ichtiolowej, ale chciałabym sie dowiedzieć o jeszcze jakimś innym leku, który mógłby pomoc.

• Ekspert na forum
    29.10.2012 20:32:47

To, z czym się Pani męczy to prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych lub czyrak. Moim zdaniem najlepiej byłoby jednak, żeby zbadał Panią dermatolog, ponieważ być może trzeba będzie zastosować na ten wykwit skórny antybiotyku. Sama maść ichtiolowa niestety może okazać się zbyt słaba. Szalenie ważne jest dbanie o higienę, odkażanie tego miejsca, najlepiej unikać obcisłej bielizny.

T. Markowski - Lekarz Medycyny
    Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• Początkująca
    29.10.2012 21:56:23

Wątpię, ze to czyrak, ponieważ to nie było zaczerwienione, nie było martwicy, nie bolało i nie boli, ropa wylatywala chyba z miejsca, gdzie wyrasta wlosek. Oprócz clotrimazolu stosowalam także tantum rosa do przemywania. Czy moge teraz zamiast clotrimazolu smarowac mascia ichtiolowa? Można dawać ta masc w miejsca intymne?

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• aveiki
    Witam. Ostatni raz kochałam się 18.08, odczuwałąm wtedy dość mocny...
  • mambaa1717
    od jakiegoś poł roku dopiero mam regularny okres, wcześniej bywało...
  • agataka20
    Witam,mam pewien problem. 13 lipca doszło do zbliżenia, mogłam mieć wtedy...
  • chanel88
    Chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę zrobić test ciążowy aby...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mon014047_szpitalKobieta_operacja_porod_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesPrzedwczesne oddzielenie się łożyska.
    Jest to częściowe lub całkowite oddzielenie się łożyska,...
    Twoja sugestia