Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Ilość wód płodowych a ruchy płodu? (1)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniższych opcji:

odpowiedz nowy wątek
ulubione
  • Ilość wód płodowych a ruchy płodu?
    Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    19-01-2007 22:55:00

1. Chciałabym dowiedzieć się czy istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością wód płodowych, a odczuwaniem przez matkę ruchów płodu - a jeśli tak to jaka - tj czy np. jeśli tych wód jest za mało (lub za dużo) to ruchy będą odczuwane bardziej czy mniej, czy raczej nie ma to związku.

2. Interesuje mnie też czy istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością przyjmowanych płynów a ilością wód płodowych - czy zbyt mała ilość pitych płynów może być powodem zbyt małej ilości wód płodowych czy nie ma to raczej związku?

3. Jestem w mojej drugiej ciąży - pierwsze wyraźne i "konkretne" ruchy dziecka poczułam w tygodnie temu (jestem raczej wysoka i szczupła, przytyłam do tej chwili 3 kg) - teraz jestem w 19 tygodniu. Od razu były to silne ruchy w charakterze "fikań i przewrotów" - kilka(naście) takich aktywnych faz na dobę.

Trochę się martwię bo od kilku dni te ruchy prawie całkowicie zanikły - pojawiają się pojedyncze, bardzo rzadko i są bardzo słabe w porównaniu z tymi początkowymi.

Czy na tym etapie ciąży tak może być, czy powinnam zgłosić się szybciej do mojego lekarza?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
    [addsig]

Ostatnia edycja: 19-01-2007 22:55:00

Agata - mama Ani (7.09.04)

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• takisobielogin
    jaka szansa na ciąże Witam2 dni temu w trakcie stosunku pękła prezerwatywa, dzień wcześniej...
  • Co to? Ciąża? :-? Hej dziewczyny Założyłam tutaj konto by zapytać o coś o co pytają...
  • izuniax3311
    Ból podczas stosunku Witam serdeczniePo długich próbach w końcu straciłam dziewictwo...
  • czy mogę być w ciazy Cześć. Mam ogromny problem dlatego piszę żeby prosić was o radę....
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_w_ciazy_panthermedia_1850625_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockCiąża u kobiet z dziecięcym...
    Schorzenie charakteryzujące się występowaniem zaburzeń ruchu i...
    Twoja sugestia