Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Ilość wód płodowych a ruchy płodu? (1)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    19.01.2007 22:55:00

1. Chciałabym dowiedzieć się czy istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością wód płodowych, a odczuwaniem przez matkę ruchów płodu - a jeśli tak to jaka - tj czy np. jeśli tych wód jest za mało (lub za dużo) to ruchy będą odczuwane bardziej czy mniej, czy raczej nie ma to związku.

2. Interesuje mnie też czy istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością przyjmowanych płynów a ilością wód płodowych - czy zbyt mała ilość pitych płynów może być powodem zbyt małej ilości wód płodowych czy nie ma to raczej związku?

3. Jestem w mojej drugiej ciąży - pierwsze wyraźne i "konkretne" ruchy dziecka poczułam w tygodnie temu (jestem raczej wysoka i szczupła, przytyłam do tej chwili 3 kg) - teraz jestem w 19 tygodniu. Od razu były to silne ruchy w charakterze "fikań i przewrotów" - kilka(naście) takich aktywnych faz na dobę.

Trochę się martwię bo od kilku dni te ruchy prawie całkowicie zanikły - pojawiają się pojedyncze, bardzo rzadko i są bardzo słabe w porównaniu z tymi początkowymi.

Czy na tym etapie ciąży tak może być, czy powinnam zgłosić się szybciej do mojego lekarza?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
    [addsig]

Ostatnia edycja: 19.01.2007 22:55:00

Agata - mama Ani (7.09.04)

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• edi1992
    witam wszystkich . ostatnia @ mialam 23 .06 cykle 30 dni . wszpolzyje z chopakiem w ostatnim...
  • Ania1041
    Witam, mój problem jest taki że w 14 tyg ciąży dostałam silnego...
  • 0604
    Proszę o pomocMam 28 lat i po wielu problemach z miesiączkowaniem i wielu badaniach...
  • omadzia5
    Witam. Ostatni okres miałam 8 czerwca i do tej pory nie dostałam. Co prawda cykle mam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068531_kobieta_usg_lekarz_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCiąża po cięciu cesarskim
    Kolejna ciąża po zakończeniu jednej z poprzednich poprzez cięcie...
    Twoja sugestia