Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: jak dlugo zyja plemniki? (331)

• 15.08.2005 15:14:00

2 dni po cyklu miesiaczki kochalam sie z moim chlopakiem... gdy sie kochalismy mojemu chlopakowi pekla gumka... gdy sie smpuszczal niespuscil sie domnie... lecz na posciel... obok mnie... po 10 minutach on zauwazyl ze gumka pekla a ja lezalam obok spermy... czy jest prawdopodobne ze jestem w ciazy?

Ostatnia edycja: 15.08.2005 15:14:00
  • 15.08.2005 15:46:00

Co to znaczy "spuścił się"? Jeżeli w ten sposób młodzież mówi o miłości fizycznej, to wątpię czy kiedykolwiek będzie ona dawać przyjemność. Nie mówię tu tylko o orgazmie. Mówienie o seksie w tak wulgarny sposób uwłacza ludzkiej godności. Mam nadzieję, że kiedy będziesz starsza zrozumiesz o co mi chodzi.

Plemniki mogą żyć do 7 dni. Możesz być w ciąży, bo jakieś tam prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje przez cały cykl kobiety, tym bardziej w pierwszej fazie cyklu, czyli przed owulacją-wtedy jest większe niż po owulacji. Radzę porozmawiać na ten temat z lekarzem a co do domniemanej ciąży poczekać do miesiączki, ewentualnie zrobić test - jeśli się nie pojawi.

Ostatnia edycja: 15.08.2005 15:46:00
  • 15.08.2005 17:18:00

ja slyszalem ze plemniki obumieraja po ilus tam minutach, czy to prawda

Ostatnia edycja: 15.08.2005 17:18:00
  • 15.08.2005 17:26:00

Przepraszam ze zle sie wyrazilam o " spuszczaniu" PRZEPRASZAM... poprostu ja jestem zbyt zdenerwowana tym ze moge byc w ciązy

niewiem co myslec- kazda zródło co sprawdzam mówi mi co innego... W innym zródle dowiedzialam sie ze plemniki ob umieraja w ciągu 10 minut... a Ty mi piszesz ze one zyja 7 dni... W co ja mam WIERZYC?

Ja naprawde potrzebuje dobrej rady...

Ostatnia edycja: 15.08.2005 17:26:00
  • 15.08.2005 19:26:00

W sprawie plemnikow, to zalezy od srodowiska. Pewnie lubia dosc cieple, wilgotne i zasadowe..., jakie jest w drogach rodnych kobiety(w szyjce macicy i w jajowodach)! W takich warunkach moga prezyc do 7 dni. A jesli w tym czasie mialas owulacje, to ciaza jest calkiem mozliwa.

Przed wytryskiem z czlonka wydostaje sie niewielka ilosc plynu zawierajacego plemniki, ale wytarczajaca do zaplodnienia. Zalezy jak dlugie masz cykle: np jesli masz 21-27dniowe, to owulacja wystepuje w 7-13 dniu cyklu. Reszte mozesz obliczyc sama.

W takich sytuacjach jak twoja mozna bylo zastosowac "antykoncepcje po"-Postinor, ale skuteczna jest tylko jeeli sie wezmie w ciagu 72 godzin po takim stosunku.

Prepraszam, moze to zabrzmi moralizatorsko, ale na wspolzycie jestescie dorosli, a na konsekwencje?

Pomysl o lepszym zabezpieczeniu.

Ostatnia edycja: 15.08.2005 19:26:00
  • 15.08.2005 20:20:00

ja nie bede moralizowac taka sytuacja moze sie nawet zdarzyc 40-latce. mysle ze moja mama nie koniecznie wie ile zyja plemniki. bardzo male jest prawdopodobienstwo twojej ciazy, zawsze jednak sa mozliwe przesuniecia owulacji czy dostanie sie plemnikow do pochwy. twoje watpliwosci rozwieje test ktory tzreba wykonywac najlepiej w dniu oczekiwanej mieisaczki jesli nie przyjdzie. zywotnosc plemnikow zalezy od srodowiska i jesli szybko dostaly sie do chociaz przedsionka pochwy moga przezyc tak dlugo - 7 dni, az trafia na owulacje.

Ostatnia edycja: 15.08.2005 20:20:00
  • 15.08.2005 20:20:00

mam pytanie... poniewaz niejestem pewna co do tego czy plemniki sie przedostaly do "mnie" to jesli ja mialam na palcach plemniki i po 3o minutach wlozylam palce w pochwe aby sie umyc ale wczesniej niemyjac rak to jestem prawdopodobnie w ciazy?

Ostatnia edycja: 15.08.2005 20:20:00
  • 15.08.2005 20:25:00

i wytlumaczcie jak moge liczyc kiedy mam dni nieplodne bo ja kompletnie tego nierozumiem... prosilam bym o dokladne informacie jak.... i odpowiedz na wczesniejsze pytanie

Ostatnia edycja: 15.08.2005 20:25:00
  • 15.08.2005 20:43:00

Przepraszam, ile masz lat?

Dla wytlumaczenia jak sie oblicza dni plodne musialabym zrobic wykladzik. Tu bardzo uproszczona wersja.

Po pierwsze trzeba znac dlugosc swoich cykli, jak juz pisalam. Ile dni mija od 1 dnia miesiaczki do rozpoczecia nastepnej?

Owulacja ma miejsce zazwyczaj okolo 14 dni przed nastepna miesiaczka. Przed owulacja z pochwy wydobywa sie sluz prezroczysty i rozciagliwy. To bardzo pewna oznaka dni plodnych. A biorac pod uwage, ze plemniki moga przezyc 7 dni w drogach rodnych kobiety a komorka jaowa zyje ok. 24-48 godzin, to okres plodny jest mniej wiecej 7 dni przed owulacja i ok.2-3 dni po. Dla dokladnego sledzenia cyklu i okreslenia swoich dni plodnych i nieplodnych istnieja rozne metody: jedna z nich to metoda objawowo-termiczna. Jesli cie to tak zainteresowalo, kup ksiazeczke w zwyklej ksiagarni albo w katolickiej, w tytule moze byc np." o naturalnym planowaniu rodziny".

Jednak nie musisz tego czytac jak chcesz po ptrostu znalezc dla siebie metode antykoncepcji, odwiedz lekarza ginekologa i zapytaj o metody antykoncepcji. Zreszta jesli rozpoczynasz wspolzycie, powinnas go odwiedzic. A metoda objawowo-termiczna nie jest polecana jako metoda antykoncepcji.

Ostatnia edycja: 15.08.2005 20:43:00
  • 15.08.2005 20:44:00

to malo prawdopobne. dni sie liczy tak: owulacja jest w polowie cyklu. jesli masz regularny cykl 28dni to owulacja jest w 14 dniu. do tego tzreba doliczyc te 7 dni plemnika i robic tak zeby sie termin owulacji z zyciem plemnika nie pokryl. w cyklu np 32 dni to bedzie mniej wiecej 16 dzien. warto do tego obserwowac temperature i sluz (plodny jest taki jak bialko kurzego jajka,ale moga byc roznice u roznych kobiet) jednak to jest przydatna metoda wtedy kiedy starasz sie o ciaze. radzilabymn nie korzystac z kalendarzyka jako metody antykoncepcyjnej,bo: owulacja nie zawsze jest w polowie nawet bardzo regularnego cyklu, owulacja zawsze moze sie przesunac np przez stres, zmiane klimatu, przeziebienie itp., sluz moze wygladac inaczej jesli jest jakis stan zapalny. nie warto opierac sie tylko na kalendarzyku.

Ostatnia edycja: 15.08.2005 20:44:00

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: Pomocy
    Przedwczoraj rano mialam plamienie i wieczorem dostalam miesiacze wczoraj mialam a dzisiaj...
  • O wiele się nie mylę to nazywa się stulejką, tzn jeszcze 2 dni temu nie...
  • witam. na jednej z moich warg sromowych pojawily sie dwie malenkie brodawki, przypominające...
  • Mam problem Nie wiem od jakiego czasu, ale już dosyć długo, moja warga sromowa...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0069164_kobieta_opryszczka_usta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesOpryszczka narządów płciowych
    Zakażenie wirusem opryszczki zwykłej typu 2 (HSV-2, Herpes...
    Twoja sugestia