Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

(4)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

Temat: Kiedy ciąża po PORONIENIU??? (5765)

• 08-09-2004 12:37:00

Każdy lekarz mówi inaczej i się pogubiłam. Kiedy już można się starać o dzidziusia po poronieniu? Dodam że było samoistne i potem wyczyszczenie macicy. Jeden lekarz mi mówił że już od następnego cyklu mogę się starać, drugi że po 3 cyklach a trzeci że za pół roku. Kto ma racje? I jeśli powiedzmy zajdę w ciążę w 2 cyklu to czy ciąża ma szansę się utrzymać jeśli nie zregenerowałoby się do końca wszystko????

Ostatnia edycja: 08-09-2004 12:37:00
  • 08-09-2004 19:53:00

Przykro mi z powodu Twojej straty. A jesli chodzi o przerwe w staraniach po poronieniu to jestem zwolennikiem elastycznego podejścia do tematu.

Według mnie (i mam nadzieje sporej grupy lekarzy) o ciażę można się bezpiecznie starać po wystapieniu dwóch kolejnych prawidłowych cykli tzn

dwa kolejne cykle powinny być zbliżonej długości, a krwawienia o prawidłowym czasie trwania i intensywności (takie jakie miałaś przed ciążą). Śledz też inne subiektywne objawy zmian hormonalnych (np ból owulacyjny czy obrzmienie piersi w środku cyklu, napiecie przedmiesiaczkowe itd). Tu nie chodzi o to żeby te wszystkie objawy u Ciebie wystapiły, ale żeby wróciły te które miałaś przed ciążą. To z dużym prawdopodobieństwem potwierdza, że

organizm "zregenerował się" i można zacząć od nowa starać się o dziecko. U niektórych osób te dwa cykle to już cykl nr 1 i 2 po poronieniu, przeważnie jest to 2 i 3 cykl po poronieniu, czasami taka regularność wraca później. Pisząc to zakładam, że przed zajściem w ciażę miałaś regularne cykle i na nic nie chorujesz, więc jesli nie mam racji to o tym napisz. A jesli chodzi o zalecenia trzeciego z doradzajacych Ci lekarzy to rzeczywiście zostały zrobione badania które odpowiadaja wprost na twoje pytanie bez sprawdzania u badanych kobiet żadnych subiektywnych objawów o których pisałam wyżej. W badaniu śledzono rozwój ciąż które rozpoczynały się w kilka miesiecy po poronieniu. No i z tych badan wyszło, że częsciej dochodziło do komplikacji jesli czas, który upłynął od poronienia do następnej ciąży był krótszy niz 6 miesiecy.

Mam nadzieje, ze nie zmeczył Cie mój przydługi wywód. Życzę powodzenia. Pozdrawiam. Ilona

Ostatnia edycja: 08-09-2004 19:53:00
  • 09-09-2004 08:40:00

dziękuję za odpowiedź. 8 dni po poronieniu miałam objawy owulacji. A przynajmniej miałam takie wrażenie. Teraz jest 17 dzień i czekam na miesiączkę. A czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Mam 21 lat i to była moja 1 ciąża. Za pierwszym podejściem. Miałam tylko morfologie i badanie histopatologiczne. Lekarz patrząc na wyniki powiedział że nie wymagam dlaszego leczenia. A co ze współżyciem? Mimo że byłam w szpitalu żaden lekarz nie pofatygował się ze mną oczymkolwiek porozmawiać i nie barddzo wiem co mogę a czego nie. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś rady.

Ostatnia edycja: 09-09-2004 08:40:00
  • 09-09-2004 08:51:00

aha i jeszcze jedno. Wiem że powinnam brać teraz kwas foliowy 0,4 mg. A jak będę się starać to po owulacji powinnam coś brać? W szpitalu dawali mi tylko Duphaston.

Ostatnia edycja: 09-09-2004 08:51:00
  • Komentator
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    09-09-2004 09:25:00

Oprócz kwasu foliowego witamina E 1 kapsułka 2x dziennie, na razie wykonywanie badań nie jest koniczne ponieważ pojedyncze poronienie nie jest czynnikiem obciążającym ryzykiem Twoją przyszłą ciążę, zgadzam się z Iloną, że kolejna ciąża jest bezpieczna po 2-3 prawidłowych cyklach,pozdrawiam

Ostatnia edycja: 09-09-2004 09:25:00

Dr n.med. Przemysław Binkiewicz

• 09-09-2004 12:14:00

Witamina E to dobra propozycja, 2x 1 kapsułka 100mg. Zadbaj również o to, aby Twoja dieta była bogata w żelazo i cynk. Dużo żelaza zawierają ryby, jaja i zielone warzywa (korzystaj póki jeszcze są dostepne świeże !), a cynk między innymi ryby. Najczęstszą przyczyna potronień w pierwszym trymestrze są wady chromosomalne zarodka, które najczęściej nie powtarzają się w następnej ciąży. Dopiero drugie poronienie z rzędu może skłaniać do zrobienia dodatkowych badań i poszukania przyczyn gdzie indziej, co mam nadzieję Cię ominie. Pozdrawiam. Ilona

Ostatnia edycja: 09-09-2004 12:14:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22-09-2006 21:51:00

Ja jeszcze raz powtórzę -badania trzeba robić już po pierwszym poronieniu. Ja nie robiłam żadnych bo lekarz zapewnił, że jestem całkowicie zdrowa i następnym razem napewno będzie dobrze. Jestem teraz po drugim poronirniu - zszokowana, oszukana, pozbawiona nadziei na przyszłość!!!!

Ostatnia edycja: 22-09-2006 21:51:00

Mona

• 10-05-2007 17:24:00

Witajcie nazywam się asia mam 23 lata w lutym miałam poronienie samoistne to był 12 tydzień. jestem juz po 2 miesiączkach wszystko wróciło do normy po za tym że przed miesiączką nie mam napięcia w piersiach a przed ciążą miałam a odległośc miedzy miesiączką mam teraz 31 dni a miałam wcześniej 28.Myśle już o dzieku ponieważ bardzo go chcieliśmy ale boję się żeby historia sie nie powturzyła. chociaz lekarz zapewniał że dostając zaszczyk po zabiegu pozwoli na prawidłowy rozwój dzieka .MAM TAKĄ NADZIĘJĘ

Ostatnia edycja: 10-05-2007 17:24:00
  • 02-06-2007 09:51:00

witam!

wczoraj wrocilam ze szpitala.mialam laparoskopie,podczas ktorej wyszlo,ze poronilam a na lewym jajniku znalezli jakies zmiany przypominajace zmiany gruzlicze bylam zalamana i nadal jestem. bardzo chce miec drugie dziecko.jedno juz mam-na szczescie!czy mam szanse na drugie dziecko i kiedy moge sie o nie starac?

pomozcie mi

Ostatnia edycja: 02-06-2007 09:51:00
  • 03-06-2007 13:34:00

Witam,

Poroniłam tydzień temu. Byłam w 11 tygodniu. Reakcja serca zatrzymała się w 8 tygodniu. Miałam łyżeczkowanie, ale przed tym tostałam krwotoków. Z mężem mamy konflikt serologiczny.Ja mam b rh- a mój partner a rh+. Była to moja pierwsza ciąża. Kiedy mogę ponownie starać się o dziecko? Lekarz mówił że za pół roku.

Ostatnia edycja: 03-06-2007 13:34:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• annchm22
    WitamOstatnią miesiączkę miałam 16 września 2014 r.zazwyczaj mam...
  • maua7maua
    Witam serdecznie, mam 34 lata i 8 letnią Córkę.W lutym 2014. miałam...
  • maua7maua
    Witajcie Dziewczyny, jestem tu nowa. Ale nie mogę sobie poradzić z myślami,...
  • margotLinke
    Witam . Jestem tutaj pierwszy raz na forum. Jesli moglabym otrzymac pelna odpowiedz bylabym...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/EDW25014_kobieta_smutek_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCiemne plamy na twarzy w ciąży.
    Zmiany pigmentacyjne skóry twarzy powstające wskutek zmian...
    Twoja sugestia