Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

(4)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

Temat: Kiedy ciąża po PORONIENIU??? (5765)

• 04-04-2012 14:31:08

Witam! 22 marca byłam na kolejnej wizycie u ginekologa po badaniu stwierdził że wszystko jest ok ale ja do niego że miał mi zrobić usg i poszliśmy leżąc na kozetce usłyszałam od lekarza 8+2 i serce zaczęło mi bić strasznie mocno bo miał to być 10 tydzień i 3 dni i powiedział że mamy tu ciążę martwą serduszko przestało bić. Staraliśmy się z mężem o dziecko prawie 3 lata jak się pojawiły 2 kreseczki to byliśmy zachwyceni a tutaj taki cios. na drugi dzień 23 marca byłam już w szpitalu o 13 miałam zabieg wieczorem już wypuścili mnie do domu. serce bolało strasznie ale mój mąż powiedział tak może Bóg nie chciał nam dać chorego dziecka i tak się stało. jutro mam wizytę kontrolna u lekarza i jesli bedzie wszystko oki to chcielibyśmy z mężem starać się zaraz o dziecko. co sądziecie o tym? znacie jakieś przypadki gdzie pary decydowały sie o zajściu w ciążę zaraz po zabiegu? pozdrawiam lika

• 05-04-2012 09:12:33

Cześć
    Mam pytanie.. są tutaj odpowiedzi na temat szybkich starań po poronieniu samoistnym a ja mam pytanie takie:
    po jakim czasie można się starać o Dzieciąctko po łyżeczkowaniu?
    czy któraś też miała łyżeczkowanie i zaszła prędzej w ciąze niż wyznaczone 3 misiące?
    i jak się to skończyło?
    PROSZED O ODPOWIEDZI

Pozdrawiam.
    __Oliw__

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    05-04-2012 09:50:11

W moim przypadku (raz po lyzeczkowaniu, raz samoistne) lekarz polecil poczekac do pierwszego okresu i potem zielone swiatlo. Rozumiem, kiedy sa problemy, ale czasem mam wrazenie, ze w Polsce lekarze tak dla zasady polecaja kobietom czekac 3m-ce, czy dluzej.
    Mnie to bardzo psychicznie pomoglo, dalo mi nowa nadzieje.

• 05-04-2012 12:07:57

Mnie po poronieniu samoisntym powiedzieli ze po okresie mozna sie starac (oczywiscie sa kobiety ktore zaszly wczesniej tzn nie doczekaly tego miesiaca i rodza zdrowe dzieci), ale mi powiedziano ze najlepiej po miesiaczce. Nie wiem jak jest z lyzeczkowaniem, bo nie mialam. Ale z tego co sie orientuje to chyba trzeba chwile dluzej poczekac, bo jest roznica, i to musi sie wszystko zagoic. Jezeli chodzi o te trzy miesiace to wydaje mi sie ze lekarze podaja je tez ze wzgledu na psychike. Mi lekarka powiedziala ze jak jest sie gotowym psychicznie to polowa sukcesu za nami i mozna dzialac. Pozdrawiam Monika

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    05-04-2012 13:45:39

witam! pisałam wczoraj odnoście ciąży po łyzeczkowaniu jak długo czekać itd, dzisiaj miałam wizyte kontrolną lekarz powiedział że wszystko w srodku sie zagoiło bardzo dobrze. zadałam mu pytanie co sądzi o ciąży powiedział mi tak że to jest decyzja moja i męża ale on zalecałby pół roku, a jak zapytałam dlaczego akurat pół roku powiedział że obowiązkiem lekarza jest tak poinformować poni3eważ jest to bezpieczny termin. słuchajcie ja czuję że chcę mieć dziecko podobno po zabiegu można szybko zajść w ciążę. moje endomedrium wynosi 10 mm czy to jest w normie?

• 05-04-2012 15:09:20

Co do endomedrium to niestety nie udziele informacji bo nie wiem- mysle ze najlepiej zapytac specjaliste. A co do staran itd, to moim zdaniem jezeli jestes gotowa psychicznie, badania masz ok, zagoilo sie wszystko itd. t5o moze sprobujcie. Ty sama powinnas najlepiej wiedziec. Mi lekarka powiedziala, ze jezeli wszystko jest ok fizycznie, i psychicznie jestem gotowa to mam dzialac.

• Komentatorka
    05-04-2012 23:06:55

lika twoje endometrium jest świetne, ja miałam 7mm i zaszłam
    w 2010 r miałam martwą ciążę i zabieg łyżeczkowania, znalazłam sobie świetnego lekarza ale prywatnie (bo na nfz skończyło się poronieniem), który powiedział że jeśli dostałam już okres po poronieniu to znaczy że wszystko się zagoiło i jeśli czuję się na siłach to mam podjąć starania, więc podjęłam, ale uwierz mi że tak łatwo wcale nie jest, choć mi się udało po 4 miesiącach

lekarze mówią tak 3 miesiące dla ran fizycznych i 6 miesięcy dla równowagi psychicznej

Image

Image
  • Początkująca
    06-04-2012 14:38:28

dziękuje bardzo meg76 za porade nie moglam nigdzie znalesc informacji o endomedrium ale dzieki tobie jestem spokojna. a myslisz ze mozna zajsc w ciaze jeszcze przed pierwsza miesiaczka?

• 06-04-2012 15:19:59

Hej. Apropo twoje pytania to owszem, mozna. Z tego co sie dowiedzialam to 2 tygodnie po poronieniu jest owulacja. Co prawda kazdy organizm reaguje inaczej. Ale pytalam i tak mi odpowiedziano. Znam rowniez przypadki kobiet ktore zaszly w ciaze od razu po poronieniu( wlasnie przed miesiaczka pierwsza po), i urodzily zdrowe dzieci. Z tym ze te przypadki ktore ja znam dotycza poronien samoistnych(bez zabiegu), natomiast nie wiem jak jest po zabiegu. Pozdrawiam. Monika

• Komentatorka
    07-04-2012 00:03:24

pewnie można bo wiele dziewczyn tak zachodzi, mam nawet znajomą która po poronieniu zaszła od razu, nie dostawała długo okresu i zaczęła się denerwować bo chciała jak najszybciej podjąć starania o kolejną dzidzię więc poszła do lekarza po tabletki na wywołanie i okazało się że jest w ciąży, ciążę przetrwała bezproblemowo, urodziła normalnie synka, ma teraz ok.1,5 roczku i jest zdrowy

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• baleboste
    u mojego męża badanie kariotypu wykazało inwersję chromosomu 9 inv9...
  • kakadu123
    Witam, prawie 3 tygodnie temu przeżyłam swój pierwszy raz. Uprawialiśmy...
  • marga1
    Witam serdecznie!mam 20 lat i do pewnego czasu miewalam regularne miesiaczki. Jednak ostatnio...
  • belinea
    Witam Was. Chciałam przedstawić moją sytuację i poznać Waszą...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068531_kobieta_usg_lekarz_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWakacje w ciąży
    Odpowiednie nawodnienieWoda jest substancją niezbędną do...
    Twoja sugestia