Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: LSIL/CIN1-boję się :( (7)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    20.09.2011 16:02:15

Odebrałam wczoraj wynik kontrolnej cytologii - wynik LSIL, CIN1, cechy infekcji HPV, wizyta u Pani doktor z wynikami dopiero 2 października, dlatego postanowiłam opisać mój problem tutaj

Pokrótce: 1,5 roku temu zdiagnozowano u mnie nadzerke, ówczesna Pani doktor z marszu zaczęła przygotowywać mnie do wypalanki - zmieniłam lekarza

kolejny pan doktor pół roku leczył mnie Albothylem i preparatami aplikowanymi w gabinecie

jedynym symptomem świadczącym, że cos się cały czas dzieje były dośc obfite upławy

w maju tego roku trafilam chyba wreszcie na Pania doktor, ktora ma łeb na karku

zlecila wszystkie podstawowe badania - cytologia, badania krwi, usg

wynik pierwszej cytologii: grupa III, ASCUS

wdrozyła leczenie globulkami Macmiror i Albothyl obiecując ze kolejne cyto za 3 miesiace będzie prawidłowe

tydzien temu pobrała kolejną cytologię oraz wymaz - upławy nie zmniejszyły się

wynik wymazu ujemny, nic poza fizjologicznymi bakteriami

natomiast wczoraj odebrana cytologia wbiła mnie w ziemię jest jeszcze gorzej niz było 3 miesiące temu

jaki jest kolejny etap leczenia/ diagnostyki w moim przypadku?

jeżeli faktycznie mam HPV to jak mogło dojśc do zakażenia? mam tego samego partnera od 6 lat, w jego wierność nie wątpię

jedyne co mnie zastanawia jest to, że pół roku temu zaczęła mi się robić na palcu dloni nieduza kurzajka

czy w tym przypadku jakaś diagnostyka powinna zostać wdrożona w stosunku do mojego partnera?

jak wygląda sprawa gdybym chciała zajśc w ciążę? coprawda nie planowałam jej w najbliższym czasie (mam 27 lat)

bardzo proszę o odpowiedź

Ostatnia edycja: 20.09.2011 16:03:45
  • Ekspert na forum
    22.09.2011 21:53:36

Witaj

Wydaje mi się, ze kolejnym etapem powinien być zabieg w trakcie którego zostałyby pobrane wycinki z szyjki macicy do badania histopatologicznego. Te wyniki bedą najpewniejsze. Obecnie często nie leczy się CIN1, gdyż ma on tendencję to samozaleczenia. Należy jednak obserwować szyjkę. Skoro jednak wyniki cytologii pomimo leczenia są coraz gorsze to wycinki z szyjki powinny zostać pobrane.

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    23.09.2011 08:10:57

marne to pocieszenie, ale czytałam (wiem, wiem, najgorszy jest pacjent który szpera po internecie) że wynik cytologii sprzed kilku miesięcy wcale nie musiał być prawidłowy - wszystko zależy od tego z którego fragmentu szyjki pobierze się próbkę do badania

czy takie wycinki pobiera się w zwykłym gabinecie (chodzę do sporego centrum medycznego) czy trzeba to zrobić w warunkach szpitalnych w znieczuleniu? czy na taki zabieg trzeba długo czekać?

• Ekspert na forum
    23.09.2011 08:16:24

Witaj

Zabieg wykonuje sie w znieczuleniu ogólnym dożylnym. Często są one wykonywane w trybie jednodniowym. Wykonują je zarówno duże szpitale jak również nzozy posiadające sale zabiegowo-operacyjną. Taki zabieg to naprawdę nic strasznego. W tym samym dniu najczęściej pacjentki sa juz w domu.To jak długo się czeka uzależnione jest od placówki.

• Początkująca
    23.09.2011 08:22:23

serdeczne dzięki za odpowiedź

czy test na HPV również powinien zostać wykonany, aby określić typ wirusa, który prawdopodobnie mam?

• Ekspert na forum
    23.09.2011 08:48:16

Witaj

Jeżeli masz mozliwość, przede wszystkim finansową wykonania testu na HPV to oczywiście warto je zrobić. Jest to jednak badanie bardzo drogie i na to należy sie przygotować.

• Początkująca
    23.09.2011 08:58:34

wychodzę z założenia ze moje życie i zdrowie jest warte każdych pieniędzy, więc jeśli moja lekarka uzna, że test jest niezbędny to go zrobię

naprawdę bardzo się boję tego co przede mną, od zawsze dbałam o siebie i pilnowałam, żeby cytologia była zrobiona na czas, a badanie ginekologiczne co najmniej dwa razy w roku

rozumiałabym to wszystko, gdybym to olewała

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• patka90
    Wątek: pytanko
    Witam kochałam się z mężem 16, 17, 19,20 dc bez zabezpieczenia, moje...
  • ciekawski994
    Witam. Jestem ze swoją dziewczyną już od dłuższego czasu (ja 20 ona 17...
  • Każdy lekarz mówi inaczej i się pogubiłam. Kiedy już można...
  • haflepafle
    No więc zacznę od tego, że zawsze miałam nieregularne cykle. Zazwyczaj...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/EDW25014_kobieta_smutek_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCiemne plamy na twarzy w ciąży.
    Zmiany pigmentacyjne skóry twarzy powstające wskutek zmian...
    Twoja sugestia