Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Luteina a wywołanie miesiączki (67)

 • Luteina a wywołanie miesiączki

  Proszę o radę. Ostatnia miesiączka spóźniła mi się aż 2 tygodnie. Nasilenie jej było takie same jak wszystkie poprzednie. Już na trzeci dzień po spodziewanym terminie miesiączki zrobiłam test ciażowy, potem za 4 dni następny, oba były negatywne. Również na drugi dzień po spodziewanym terminie miesiaczki wzięłam luteinę 2 razy po 50 dopochwowo, aby ją wywołać. Dopiero po dwóch tygodniach od spodziewanego terminu pojawił się okres o dość silnym krwawieniu. W przeddzień okresu piersi przestały mnie boleć, ból w dole brzucha lekko ustąpił, a temperatura w pochwie spadła z 37,2 na 36, 6 stopni i tak utrzymuje się do dzisiaj ( dzisiaj 36, 7). Alenadal pobolewają mnie jajniki. Czy luteina moze wywołać miesiaczkę będąc w ciąży? Podwyższa przecież ona progesteron, który właśnie dobrze wpływa na ciążę. I chyba silne krwawienie i to w dodatku nie w terminie nie powinno mieć miejsca przy jej stosowaniu? Po miesiączce nie zrobiłam jeszcze testu......i jestem bardzo zaniepokojona.

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  czekam z niecierpliwością.......

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  ....

  Ostatnia edycja:
 • Reklama
 • Luteina a wywołanie miesiączki
  Komentatorka
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Przede wszystkim nie powinnas barac tego typu leków bez konsultacji z lekarza, a z treści postu wnioskuję, że tak właśnie zrobiłaś (Jak nie mam racji to mnie popraw).Miesiączki nie muszą przychodzic jak w zegarku. Przy braku miesiaczki i negatywnym teście ciążowym czeka się przynajmniej tydzień (lepiej nawet 10-14 dni) przed podjęciem takich farmakologicznych interwencji. W ciąży prawdopodobnie nie jesteś (negatywne testy, miesiaczka), chociaż na 100 % gwarancji nie ma. W prawidłowej ciąży odstawieniem takiej dawki luteiny nie wywołuje miesiączki. Możliwe jest, że miesiączka pojawiłaby sie samoistnie kilka dni po terminie, alewłaśnie z powodu przyjmowania luteiny cykl się wydłużył. Ból jajnika może sie wiązać z wieloma dolegliwościami od zupełnie niegroźnych (np czynnościowa torbiel, która najczęściej sama się wchłania) do bardzo groźnych (np ciąża ektopowa- bardzo rzadko).

  Jeśli jesteś zaniepokojona to oznaczenie gonadotropiny kosmówkowej we krwi wyjaśni Ci sytuację całkowicie. pozdrawiam. Ilona

  Ostatnia edycja:

  Ilona Królak

 • Luteina a wywołanie miesiączki

  Progesteron podawany w ciazy nie wywola miesiaczki, nawet jesli, bedzie zastosowany w innym celu (wywolanie miesiaczki czy regulacja cyklu). Z tego co opisałaś wydaje się ze nie jestes w ciazy, lecz pewności nabierzesz po badaniu ginekologicznym.

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  Pani Ilono .

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  Pani Ilono. Proszę mi powiedzieć, czy luteina wywoła miesiączkę w keżdym przypadku oprócz ciąży? Bo u mnie nagle nie wystąpiła miesiączka, co nigdy mi się nie zdarzało. W ciąży nie jestem na pewno. Kończę brać luteinę ( 5 dni podjęzykowo ) i jak dotąd nic się nie dzieje oprócz napięcia piersi. Jak długo po zakończeniu brania luteiny powinnam się nie niepokoić, że ciągle nie mam okresu?

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  ja miałam dostać @ w ciągu 7 dni po odstawieniu luteiny, a dostałam@ dopiero po 14 dniach (brałam tylko 3 dni) pozdrawiam

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  ja brałam luteine 5 dni i miałam dostac @ w ciągu 5 dni a dostałam dopiero po12 dniach. A jeżeli jesteś w ciąży to nie masz się o co bać bo lutrina nie wywoła miesiączki na 100 % tak mi powiedziała moja ginekolog,pozdrawiam myśle że pomogłam

  Ostatnia edycja:
 • Luteina a wywołanie miesiączki

  Dzięki . Ja jednak się niepokoję, bo mija kolejny dzień a okresu nie ma. Idę jeszcze zrobić badania hormonalne. Jaka może jeszcze być przyczyna nagłego zatrzymania okresu?.Boję się że to rak!!!

  Ostatnia edycja:
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje