Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: miesniaki (16)

• 05-09-2007 10:14:00

hej uchodowałam miesniaka 16x10 cm mam jeszcze trzy mniejsze małam trzy miesiace kuracji hormonami i nic sie nie zmieniło cały czas ten giga ma takie duze wymiary co mnie bardzo martwi w piatek ide na ponowne usg i wyznaczenie terminu operacji strasznie sie boje poniewaz nie mam zadnych objawów dotyczacych miesniaków a wykryto u mnie je całkiem przypadkowo podczas innego badania które miałam robione na woreczek zółciowy !!!

Ostatnia edycja: 05-09-2007 10:14:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    05-09-2007 10:46:00

ja rok temu zupełnie przypadkowo również bo podczas usg robionego z powodu wodonercza dowiedziałam się że mam mięśniaki

ginekolog sugerował usunięcie macicy(mam 39 lat i dwoje dzieci) drugi polecał kuracje hormonalną na którą nie wyraziłam zgody!!! wiem że to lekkomyślne z mojej strony ale odpuściłam temat!!! z objawów mam tylko b.intensywne miesiączki plus podczas menstruacji całkiem spore dolegliwości bólowe i krwawienia ze sporymi skrzepami

tak szczerze mówiąc nie mam czasu na bieganie do lekarza!! praca plus samotne macierzyństwo

nie wiem jak duże są moje miąśniaczki wiem tylko że jest ich wiele, padło nawet stwierdzenie macica mięśniakowata! co to oznacza?????

Ostatnia edycja: 05-09-2007 10:46:00

ewciak

• 05-09-2007 14:01:00

Jeżeli mięśniaki nie dają uciążliwych dolegliwości jak silne krwotoki, bóle kręgosłupa, parcie na pęcherz i nie rosną szybko to nie ma potrzeby usuwania macicy i w ogóle poddania się operacji, bo nawet po ich samym wyłuszczeniu odrosną. Ja miałam usuwaną macicę z powodu mięśniaków, ale chodziłam z nimi kilka lat do momentu zablokowania pęcherza co zagrażało zakażeniu organizmu, ponieważ nie mogłam oddawać moczu. Ale takie przypadki zdarzają się rzadko, więc gdybym miała radzić, to jeżeli są to faktycznie mięśniaki to nie ma potrzeby ich usuwania, bo one nie złośliwieją. A usunięcie macicy, to po prostu wywołanie mechanicznej menopauzy i wszystkich skutków jej towarzyszących. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 05-09-2007 14:01:00
  • 05-09-2007 14:07:00

05-09-2007 o 10:46, ewciak :

ja rok temu zupełnie przypadkowo również bo podczas usg robionego z powodu wodonercza dowiedziałam się że mam mięśniaki

ginekolog sugerował usunięcie macicy(mam 39 lat i dwoje dzieci) drugi polecał kuracje hormonalną na którą nie wyraziłam zgody!!! wiem że to lekkomyślne z mojej strony ale odpuściłam temat!!! z objawów mam tylko b.intensywne miesiączki plus podczas menstruacji całkiem spore dolegliwości bólowe i krwawienia ze sporymi skrzepami

tak szczerze mówiąc nie mam czasu na bieganie do lekarza!! praca plus samotne macierzyństwo

nie wiem jak duże są moje miąśniaczki wiem tylko że jest ich wiele, padło nawet stwierdzenie macica mięśniakowata! co to oznacza?????

JESTES TOTALNIE NIEODPOWIEDZIALNA, TO NIE JEST GROZNE, ALE LECZ TO! po co masz czekac, az cos moze sie stac, rzadko miesniak zamienia sie w zlosliwy nowotwor, ale radze poddac sie leczeniu, skoro lekarz radzil
    Ostatnia edycja: 05-09-2007 14:07:00
  • 06-09-2007 10:18:00

Jakie leczenie hormonalne ono nie pomoże, trzeba tylko prowadzić higieniczny tryb życia i nie dopuszczać do przybierania na wadze, wtedy nie rosną.

Ostatnia edycja: 06-09-2007 10:18:00
  • Reklama

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    09-09-2007 20:19:00

Macica mięsniakowata oznacza jedynie, ze masz tych mięsniaków kilka i jest ona przez to pouwypuklana i zdeformowana. Nie jest to zadna tragedia, tylko okreslenie medyczne. Jest kilka metod leczenia mesniakow. Operacja to nie jedyna metoda. Jest jeszcze embolizacja, terapia lekami, ziola. Jesli miesniak nie daje zadnych negatywnych objawow, to nalezy sie do zycia z nim przyzwyczaic. U nas wszyscy chca miesniaki operowac, a na zachodzie nie robi sie z ich powodu wielkiego halo. Taka jest uroda niektorych kobiet i tyle. Nawet o miesniakach w ciazy mowia spokojnie.

www.bbc.co.uk/health/ask_the_doctor/pregnancyfibroids.shtml

Ostatnia edycja: 09-09-2007 20:19:00
  • 27-09-2007 13:01:00

Witam,

Co to sa te miesniaki, wczoraj byłam u gina i na usg, znalazł mi 2 torbiele i mięsniaka na macicy, bardzo sie przestraszyłam, czy z tego moze byc nowotwór, mam dopiero 30 lata ten mięsniak to gigant ma ponad 10cm szerokości...jestem przerazona i jeszcze te torbiele jajnika

mama30

Ostatnia edycja: 27-09-2007 13:01:00
  • 27-09-2007 15:26:00

Mięśniaki to nie nowotwór, poczytaj w necie jest dużo informacji o mięśniakach.

Ostatnia edycja: 27-09-2007 15:26:00
  • 02-05-2008 02:20:00

miesniaki to nowotwory tylko ze lagodne, kazdy niechciany twor w organizmie mozemy nazwac nowotworem. Problemem jest tylko to czy jest lagodny czy zlosliwy.

Kobieto z macica miesniakowata, ty juz masz powazny problem - krwawienia!!!!

Czy ty chcesz sie wykrwawic na smierc? Chcesz dostac anemii czy nawet bialaczki? Moja mama miala znacznie mniejsze miesniaki, ale zaczela miec bardzo obfite miesiaczki, omal nie umarla przez to. Przez te krawienia nabawila sie az bialaczki i ledwo uszla z zyciem podczas operacji usuniecia macicy. Teraz jest zdrowa i szczesliwa ze jest po.

Niestety jej znajoma nie miala tyle szczescia i w wieku 39 lat zmarla z wykrwawienia

Ostatnia edycja: 02-05-2008 02:20:00
  • 03-05-2008 21:26:00

witajcie !! moje drogie Panie czytając Wasze opisy jestem załamana właśnie jestem w domu, czekam na operacje mam torbiele na obu jajnikach wielkości główek niemowlęcych i mięsniaki . Mam 31 -lat, apeluję chodzcie do lekarza i kontrolujcie zmiany ginekologiczne . Jestem jeszcze młoda a mam taki wyrok że ręce opadają, wszytko do usunięcia . A jeszcze nie mam maleństwa . Ale jestem mimo to dobrej myśli . Może jeszcze coś da się uratować . POZDRAWIAM - kontrolujcie i leczcie sie moje drogie Panie

Ostatnia edycja: 03-05-2008 21:26:00

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: Wizyta
    8 stycznia jestem umówiona na wizytę u ginekologa (czekam od października)...
  • aleksandra1990
    Wątek: Plamienia?
    Witam,Proszę o pomoc. Otóż mam taki problem. Od sierpnia biorę lek...
  • Witam,W okresie dojrzewania, między 14 a 20 r. życia nie miałam okresu z...
  • Witam, przez około 2 lata brałam regularnie mercilon, 2 miesiące temu...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/HMN03015_kobieta_odpoczynek_ciaza_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesSuchość pochwy wywołuje… suchość w...
    Suchość w ustach – zdarza się częściej niż myślisz!...
    Twoja sugestia