Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: NADZERKA 3B (6)

• 02-01-2009 20:22:00

CZESC DZIEWCZETA MI LEKAZ POWIEDZIAL ZE MAM NADZERKE 3B CO O OZNACZA TO CHYBA WIE TYLKO ON SAM

Ostatnia edycja: 02-01-2009 20:22:00
  • 03-01-2009 11:22:00

Jednymi z metod leczenia nadżerek od stopnia IIIB wg klasyfikacji Pap są: elektrokoagulacja (przypalanie nadżerki prądem elektrycznym), elektrokonizacja (usunięcie fragmentu kanału szyjki macicy w postaci stożka przy użyciu prądu elektrycznego) oraz krioterapia (zwana wymrażaniem). Wszystkie te metody są niestety nieprzyjemne, mają wiele wspólnego, ale również różnią się pod względem terapeutycznym. Ta kwestia wydaje się najistotniejsza. Wymrażanie wprawdzie nie prowadzi do zbliznowacenia szyjki macicy, a z taką sytuacją możemy mieć do czynienia w przypadku elektrokonizacji, lecz nie daje żadnego materiału do badana histopatologicznego. Takie badanie jest konieczne, by dokładnie określić charakter zmiany na szyjce macicy – zmiana zapalna czy nowotworowa. W przypadku elektrokoagulacji i krioterapii wprawdzie usuwamy zmianę, ale nie wiemy czy skutecznie (brak możliwości oceny marginesu zdrowej tkanki, czyli inaczej mówiąc tego, czy usunęliśmy zmianę w całości).

Z punktu widzenia diagnostyki i terapii najlepsza wydaje się więc elektrokonizacja; rozpatrując minimalne ryzyko powikłań, mniejszą bolesność i większy komfort zabiegu – wymrażanie. W każdym przypadku należy jednak wybrać metodę indywidualne, po konsultacji i szczerej rozmowie z lekarzem prowadzący oraz uwzględnieniu szeregu wskazań medycznych.

Ostatnia edycja: 03-01-2009 11:22:00
  • 20-03-2009 22:23:00

a

Ostatnia edycja: 20-03-2009 22:23:00
  • 20-03-2009 22:30:00

Ja miałam nadżerkę - IIIa dwa lata temu. leczono stan zapalny, po czym poddana zostałam krioterapii 1,5 roku temu. Jakiś czas było ok, a od sierpnia 2008znów kłopoty. Papa II, ale do leczenia- zmiany odczynowe. zapisane globulki, po nich znów to samo. przepisałam się do innego lekarza, a on stwierdził, że najlepsza byłaby elektrokonizacja. Nie wiem co o tym myśleć... Mam 2 dzieci, ale nie chcę zamykać sobie drogi, bo chciałabym jeszcze jedno dziecko. Czy II stopień ze zmianami odczynowymi to wskazanie do takiego zabiegu? Z drugiej strony to wszystko ciągnie się dwa lata. Dodam jeszcze, że nie miałam robionych badań na HPV ani żadnych CIN. Nie wiem co o tym sądzić. Może ktoś może mi coś doradzić? Byłabym wdzięczna. Dzięki z góry!

Ostatnia edycja: 20-03-2009 22:30:00
  • 22-09-2009 18:04:57
    milka86 2006-02-01 09:32:00 Hej! Nie martw się, wcale pierwsza wizyta nie jest taka straszna.Proponuje na pierwszą wizyte jak i na następne wybrać się do pani doktor, będzie ci owiele łatwiej. Pytasz o badania. Nie one nie bolą, są tylko troszkę nie przyjemne.. Trwa to zaledwie 3 minutki. Rodzaj badania zależy od tego czy juz współżyłaś. powodzenia
  • 22-11-2009 10:09:18
    milka86 2006-02-01 09:32:00 Hej! Nie martw się, wcale pierwsza wizyta nie jest taka straszna.Proponuje na pierwszą wizyte jak i na następne wybrać się do pani doktor, będzie ci owiele łatwiej. Pytasz o badania. Nie one nie bolą, są tylko troszkę nie przyjemne.. Trwa to zaledwie 3 minutki. Rodzaj badania zależy od tego czy juz współżyłaś. powodzenia

Zobacz inne dyskusje

• izunia2351
    Witam, przez ostanie 3 lata nie miałam miesiączki i od stycznia zaczęłam...
  • Witam,W weekend dostałam miesiączki (spóźniła się 3dni) a w...
  • Wątek: brak okresu
    Pewnie nie jestem pierwszą która pisze o tym. Okres spóźnia mi się...
  • Wątek: wadka
    Mam pytanie co do tabletki "72h" dokladniej co do jek skutecznosci zazylam ja dopiero w 50...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya03518_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNadżerka szyjki macicy - powracający...
    To ubytek tkanki nabłonkowej wokół ujścia zewnętrznej...
    Twoja sugestia