Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: "Narośl" przy wejściu do pochwy ? (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16-02-2012 10:16:40

Mam 19 lat i niecały tydzień temu przeżyłam swój pierwszy stosunek płciowy. Bolało, ale mój chłopak był delikatny. Jako zabezpieczenia użyliśmy prezerwatywy. Po drugim stosunku doznałam krwawienia, ale to raczej normalne, pewnie błona została przerwana. W trakcie trzeciego stosunku (ten był ostatni) nic mnie nie bolało, ale znów doznałam krwawienia, co prawda bardzo małego, ale martwię się ponieważ dwa dni od tamtego razu mimo braku zbliżenia znowu pojawiła się krew. Postanowiłam sprawdzić w lusterku czy może coś się dzieje (nigdy tego nie robiłam) i zauważyłam, że przy wejściu do pochwy mam taką jakby "narośl" no nie wiem jak to nazwać, ale jest wielkości małego orzeszka i tak na prawdę zakrywa otwór. No i przy tym zauważyłam niewielkie otarcie i to chyba z tego to krwawienie aczkolwiek pewna nie jestem. Za 10 dni mam wizytę u ginekologa, ale wolę się dowiedzieć trochę wcześniej czy coś się dzieje niedobrego czy nie. I moje pytanie jest następujące - Czy to jest normalne? Czy taka jest budowa pochwy? Ile powinnam zrobić sobie przerwę od seksu, żeby ranka się zagoiła?

• Ekspert na forum
    16-02-2012 13:07:44

Witam
    Myślę, że to nic groźnego. Krwaiwnie i plamienie podczas pierwszych stosunków nie są niczym niepokojącym. Dopóki krocze się nie uelastyczni przez regularne współżycie niewielkie plamienia, otarcia czy bolesność mogą się pojawiać. W tym czasie dbaj o szczególnie o higienę krocza by nie doszło do infekcji. Być może to co czujesz to opuchnięty przedsionek pochwy. Bez badania trudno to ocenić.

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    17-02-2012 07:49:22

Dziękuję bardzo. Przesunęłam wizytę u ginekologa na dzień dzisiejszy więc myślę, że dowiem się wszystkiego. A jak na razie odczuwając pieczenie w miejscu otarcia smaruję się miejscowo kremem Clotrimazolum.

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• sylwia1410
    Hej, brałam tabletki przez jakieś 4miesiące . Teraz wziełam z blistra 7...
  • izunia2351
    Wątek: krwawienie
    Witam, przez ostanie 3 lata nie miałam miesiączki i od stycznia zaczęłam...
  • brigettpomorskie
    Potrzebuję pomocy mam 24 lata od marca zabezpieczam się poprzez wkładkę...
  • blizna
    Od lipca mój cykl trwa dłużej niż 30 dni, w lipcu-35,w sierpniu-32,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_ciaza_brzuch_ojoimages_15390008.jpg_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesPłodowy zespół alkoholowy
    Płodowy zespół alkoholowy(fetal alcohol syndrome, FAS)...
    Twoja sugestia