Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: NIEDROŻNE JAJOWODY (8)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16-05-2005 17:47:00

Witam, mam niedrożne jajowody, lekarz mówi że jeden jajowód jest w połowie drożny. Jakie można zrobić badanie by się dowiedzieć w jakim stopniu jest on niedrożny, miałam już laparoskopię ale nic ciekawego się nie dowiedziałam.

Mam pytanie czy zioła "Ojca Klimuszko" mogą coś pomóc, bo czytałam w internecie że jest mieszanka na rozpuszczenie tych zrostów w jajowodach oto ona:

szyszka chmielu, ziele przywrotnika, ziele krwawnika, liść ruty, ziele nostrzyka żółtego, kwiat lawendy, kłącze tataraku, kwiat nagietka, owoc róży.

Bardzo proszę jeśli ktoś coś wie proszę o informację.

[ ta wiadomość była poprawiana przez: sylwusia dnia: 16-05-2005 17:54 ]

Ostatnia edycja: 16-05-2005 17:47:00

SYLWIA

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    16-05-2005 19:04:00

Nie ma dokładniejszej metody oceny stanu jajowodów niż laparokopia. Nie rozumiem stwierdzenia "w połowie drożny" - może chodzi o to, że jeden jest drożny a drugi nie ?? Na taki istotny temat jakim jest drożność jajowodów powinnaś mieć dokładne informacje. Dopytaj się lekarza o szczegóły (jeśli masz opis laparoskopii to chętnie poczytam) A co do ziół: spróbować nie zaszkodzi, ale nie wiem w jakim stopniu pomoże. Pozdrawiam

--------------------

Ilona Królak

Ostatnia edycja: 16-05-2005 19:04:00

Ilona Królak

• Początkująca
    16-05-2005 20:51:00

To mój wypis:

ROZPOZNANIE: STERILITAS L.

WYNIKI BADAŃ LABORATOTYJNYCH:

MORFOLOGIA: WBC6300/ ul, RBC 4,06 mln/ ul, HGB 12,7 g%, HCT 38.5 %,

MOCZ: B(-) C(-) OSAD b.z.

Czas protr. 13,5 sek. Wsk. protr. 96,3 APTT 38,2 INR 1.05 Fibrynogen 320 mg%

WA dn. 9.02.05. (-) ujemny

Poziom białka 8,3 g% kreatyniny 0.5 mg%, mocznika 24 mg% cukru 102 mg% NA+

142 mEg/l K+ 4,4 mEg/l

ZASTOSOWANIE LECZENIA:

LAPAROSCOPIA. CHROMOTUBATIO BILATERALIS NEGATIVA.

ELECTROCAUTERISATIO OVARII BILATERALIS.

BIOTRAXON .

Przy wypisie lekarz dokładnie powiedział że nie udało im się udrożnić jajowodów lewy jest mniejszy i niedrożny a prawy w połowie jest drożny a w drógiej połowie niedrożny. Nic nie wspomniał o elektrokauteryzacji . Potem tylko stwierdził że zostaje mi In-vitro.

Ostatnia edycja: 16-05-2005 20:51:00

SYLWIA

• Komentatorka
    16-05-2005 22:06:00

Opis jest bardzo skąpy . Stwierdzono niedrożne jajowody, nakłuto jajniki (obustronnie) i zastosowano antybiotyk. Pozostaje niestety IVF lub próba udrożniania jajowodów (ma to niestety małą skuteczność). Żałuję, że nie mogę pomóc bardziej. Pozdrawiam

-----------------

Ilona Królak

Ostatnia edycja: 16-05-2005 22:06:00

Ilona Królak

• Początkująca
    18-05-2005 09:25:00

Witam, mam pytanie co to znaczy próba udrożnienia jajowodów,

czy można je udrożnić i jak?

a czy wycięcie tego niedrożnego odcinka jajowodu by nie pomogło,

czytałam że jest to tak samo jak laparoskopia wycinają ten odcinek

i na wprowadzonym cewniku układają zdrowe części i zszywają.

Ostatnia edycja: 18-05-2005 09:25:00

SYLWIA

• Reklama

• Komentatorka
    18-05-2005 14:16:00

Zabieg o którym piszesz daje skutek tylko w sytuacji gdy niedrożność dotyczy krótkiego odcinka jajowodu z zachowaną funkcjonalnością reszty. Z taka sytualcja mamy np do czynienia po podwiązaniu jajowodów. Jesli niedrożność jest skutkiem przebytego stanu zapalnego (a tak jest najczęściej) nie jest tak łatwo. Sa tez inne sposoby udrazniania jajowodów (np cewnikowanie czy plastyka strzepków). Jesli niedrożność dotyczy odcinka proxymalnego (blisko ujść macicznych jajowodów) szanse na udrożnienie sa duże, jesli nie szanse są małe. Pozdrawiam

------------------

Ilona Królak

Ostatnia edycja: 18-05-2005 14:16:00

Ilona Królak

• Początkująca
    19-05-2005 13:03:00

Wtam, byłam dzisiaj u lekarza w szpitalu który robił laparoskopie,

dowiedziałam się że jeden jajowód jest cały nie drożny, jest mały i cieńki i nie przepuścił światła a drógi jajowód jest niedrożny przy ujściu macicznym, jest długi o średnicy 2 - 3 mm.

Podali kontrast od tej właśnie strony niedrożnej czyli macicy więc kontrast nie mógł przejść. Lekarz chyba sam nie wie czy w dalszym odcinku jest drożny czy nie bo nie ma na to konkretnych dowodów, pozatym jeśli stwierdzili niedrozność to po co wykonali elektrokauteryzację na to pytanie też nie był wstanie odpowiedzieć.

niw wiem co mam zrobić żeby dowiedzieć się czy jest jakiś odcinek w jajowodzie drożny bo nie wiem czy się kwalifikuję do tej mikrochirurgi czy cewnikowania. Tak jak Pani pisała jeśli jest niedrożny przy ujściu macicznym to są duże szanse ale nikt nie wie czy jest w dalszej długości drożny. Co mam zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Sylwia

Ostatnia edycja: 19-05-2005 13:03:00

SYLWIA

• Komentatorka
    20-05-2005 18:03:00

Sylwio, niestety z dużym prawdopodobieństwem jest niedrożny w całości pomimo prawidłowego wyglądu. Z niedrożnośćią proxymalną zdarza się, że mamy do czynienia po zabiegach łyżeczkowania macicy i wtedy jest nadzieja, że niedrożność rzeczywiście dotyczy tylko krótkiego odcinka przy ujściach macicznych. Sprawa jest poważna, bo nie chodzi o to by jajowód był drożny ale by był również funkcjonalny i to jest w udrażnianiu najtrudniejsze. Mogę tylko dodać, że ze względu na niepełną skuteczność próby udrożnienia podejmuje się tylko u osób u których niedrożność jest jedynym problemem (nie ma problemów z owulacją, a mąż ma dobre wyniki nasienia). Ale możesz skontaktować się z osobą, która pacuje w klinice, która wykonuje zabiegi cewnikowania (np Jacek Szmatowicz na www.nasz-bocian.pl) i zapytać jeszcze raz o swoje szanse. Pozdrawiam

--------------------

Ilona Królak

Ostatnia edycja: 20-05-2005 18:03:00

Ilona Królak

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• dariabadoo
    Zazwyczaj mam regularnie okres co 28 dni i nie miewam plamienia zbyt często, lecz w tym...
  • agnieszka1701
    Okres mialam 26 pazdziernika, i do tej pory nie mam nastepnego. Spoznia mi sie 20 dni. Test...
  • bryszka
    golenie myszki czaad
  • naturaaaaaaaaaaaaally
    Obawiam się że mogę być w ciąży. Okres spóźnia mi...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/12kr0049rf_alkohol_wino_kieliszki_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJestem w ciąży. Czy mogę wypić lampkę...
    Wpływ picia alkoholu przez kobietę ciężarną na przebieg ciąży...
    Twoja sugestia