Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Nienaturalnie obfita miesiączka, co robić?? (56)

• 16-12-2004 19:28:00

Witam serdecznie, mam pewne pytanie, otóż od ostatnich dwóch miesięcy nękają mnie (w dosłownym i dobitnym tego slowa znaczeniu) niesamowicie obfite miesiączki, nie wiem czy to już powód do poważnego niepokoju, czy może przejciowe kłopoty i często się takie zdarzają u innych. Otóż do tej pory moje miesiączki trwały 5-6 dni, krawienia wprawdzie były dośc obfite, ale nie były szczególnie uciążliwe, pomijając noce, bo nigdy nie udawało mi się jej przetrwać z zupełnie czystą bielizną do rana (a używam podpasek na noc i pojemniejszych już nie ma). Zawsze były mnie więcej regularne, ale ostatnia miesiączka i ta którą przeżywam teraz to makabra. więc ta ostatnia trwała niecałe trzy dni, ta teraz zobaczymy, ale chodzi mi o (w moim mniemaniu) nienaturalną ich obfitość, właśnie czy to jest nienaturalne?? Dziś, jak zmieniłam podpaskę zaraz po przyjeździe na uczelnię, tuz przed rozpoczęciem zajęć to po wstaniu ze swego miejsca po wykladzie (trwał około 50 min) zauważyłam, że moje krzesło wymaga czyszczenia, a po udaniu sie do toalety normalnie sie przeraziłam, rzecz jasna dalsze wyklady musialam sobie odpuścić Czy to oznaka jakiejś choroby, czy też mogą to być chwilowe trudności. Dodam jeszcze (może to ma znaczenie) mam 20 lat, ostatnio trochę stresu, ale nie bez przesady, jak to na politechnice, odzywiam się dobrze, moja waga jest stała, nie przyjmuję żadnych leków, ostatnio nie chorowałam, nawet nie byłam przeziębiona, jaka może byc przyczyna, muszę iść do lekarza?? .........ale ja nie chcę Natalia.

Ostatnia edycja: 16-12-2004 19:28:00
  • Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16-12-2004 21:28:00

mysle, ze tak, powinnas udac sie do lekarza...jezeli w badaniu bedzie wszystko w porzadku ( nie nalezy sie bac, to byc moze wystarczy zastosowac preparaty zmniejszajace obfitosc krwawien jak Hemorigen czy Cyclonamine. Czasem mozna sprobowac zastosowac tabletki antykoncepcyjne w celu zmniejszenia obfitosci krwawien.[addsig]

Ostatnia edycja: 16-12-2004 21:28:00

dr n.med. Wioletta Rozmus-Warcholińska

Ekspert medforum.pl

• 15-10-2006 19:20:00

mam 20 lat, zazwyczaj moja miesiaczka jest nieregularna ale jeszcze nigdy nie spoźniła sie aż tyle czasu(2 tygodnie) jednak żeby tego było mało- jest ona bardzo obfita. Zawsze w ciągu doby zużywam około 3-4 podpasek a tym razem wciągu 3 dni zużyłam ponad 20. czy to jest możliwe żeby okres był tak obfity?

Ostatnia edycja: 15-10-2006 19:20:00
  • 03-01-2008 15:39:00

Witam, mam 16 lat i mam bardzo obfity okres.Zaczęłam miesiączkować w 13 roku życia przez pierwszy rok bylo super mały i bezbolesny.Po roku katastrofa bardzo obfity,wogóle nie moge normalnie żyć w czasie okresu,musze siedzieć w domu,nie ma nawet mowy o jakimś wyjściu,a nawet do szkoły nie moge chodzić.Podpaski nom stop,z 10 na dzień.Męcze się z tym do tej pory.Byłam u lekarzy,a oni tylko przepisywali cyclonamine,które wogóle mi nie pomagało.Nie wiem co już robić mam tego serdecznie dosyć ile już można Pomóżcie

Ostatnia edycja: 03-01-2008 15:39:00
  • 18-01-2008 17:54:00

Mam 14 lat dostałam okres kiedy miałam 13,ale zawsze miałam mały. Boję sie pójść do ginekologa, bo słyszałam o nich straszne rzeczy i kawały i same wiecie. Dziś to jest mój drugi dzień miesiączkowania i od pewnego czasu zauważyłam że mam zbyt bardzo obfity okres i w tym skrzepy. Ja nie mogę normalnie funkcjonować a, chciałabym gdzieś wyjsć ale nie zawsze tam gdzie wychodzę są łazienki i trudno jest też zadbać o higienę Mam okres tak obfity że muszę zmieniać podpaski co 2 godz. i nie wiem czy lepej zdecydować się na tampony czy na podpaski i nigdzie nie wychodzić z domu, chociaz i tak musze chodzić do szkoły oj ftedy to jest męczarnia

Ostatnia edycja: 18-01-2008 17:54:00
  • 18-01-2008 17:58:00

Błagam pomóżcie mi mam tak obfity że nawet podpaski nie pomagają

Ostatnia edycja: 18-01-2008 17:58:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    19-01-2008 13:06:00

To co słyszałaś o lekarzach ginekologach to jakieś bzdury. W twoim przypadku najlepiej byłoby udac się do niego np. razem z mamą a na pewno Ci pomoże. Puki co to lepiej stosuj podpaski o zwiększonej chłonności bo jeśli okaże sie że przyczyną tak obfitych miesiączek jest jakieś zapalenie, tampony mogą pogorszyc jeszcze sprawę. Wizyty u ginekologa naprawdę nie powinnaś się bac, jeśli wstydzisz się ginekologa mężczyzny możesz poszukac gin. kobiety. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 19-01-2008 13:06:00

elvka

• 05-03-2008 20:04:00

Ja bylam u ginekologa z identycznym problemem! Zapisał mi tabletki i powiedział, że niepotrzebnie przyszłam. Tabletki pomogły ale jak się skończyły to jest dalej to samo jeśli nie gorzej. Dostawałam Exacyl.

Ostatnia edycja: 05-03-2008 20:04:00
  • 05-03-2008 21:32:00

prosze pomozcie..

Ostatnia edycja: 05-03-2008 21:32:00
  • 05-07-2008 03:55:00

Witam, mam 20 lat. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku lat 10. Miesiączka w dalszym ciągu jest nieregularna, naprawde bardzo obfita ( w szkole często musiałam się zwalniać ponieważ podpaska MAXI zmieniana co 45 min nie była wstanie wchłonąć wszystkiego i miałam ślady na odzieży), trwa długo 7-8 dni. Na domiar złego w tym roku zaczeły się dziać dziwne rzeczy. Brak miesiączki przez 3 miesiące, gdy już dostałam była taka jak zwykle. Teraz mam już kolejną. O dziwo początek był bardzo bolesny ale jeśli chodzi o obfitość to było niby ok. Teraz mam miesiączke 9 dzień, zawsze to była już końcówka a teraz jak by się dopiero rozkręcała pod względem obfitości i bólu. Do lekarzy chodziłam ale albo słyszałam że wszystko jest ok, że nic mi nie dolega tylko musze schudnąć (bo należe do osób z nadwagą), inni zapisywali mi leki na które wydawałam fortune ale i tak to nic nie pomagało. Mam już totalnie dosyć tego, nie moge normalnie funkcjonować, umieram z bólu, bez leków przeciwbólowych nigdy nie daje rady, dotego jestem wyczerpana, bez energi do działania i co gorsza do życia POMOCY

Ostatnia edycja: 05-07-2008 03:55:00

Zobacz inne dyskusje

• amelia00
    Wątek: Infekcja
    Witam, od kilku dni mam poważny problem. Zaczęło się od swędzenia,...
  • milo26
    Witam. Od 4 dni mam wydzielinę z pochwy w kolorze brązowym. Ostatni dzień...
  • ineskaa
    Piszę ponieważ zaniepokoił mnie mój nieregularny cykl Miesiączkowy. W...
  • Wątek: wadka
    Mam pytanie co do tabletki "72h" dokladniej co do jek skutecznosci zazylam ja dopiero w 50...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1805408_kobieta_sofa_poduszka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJak leczyć zapalenie pęcherza moczowego?
    Bakterie te z cewki moczowej, odbytu „wędrują” do...
    Twoja sugestia