Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Nieprawidłowy wynik cytologii :( (6)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    15.11.2008 22:19:00

Witajcie,

ostatnio miałam robione badania cytologiczne, które wykazały II grupę i stan zapalny. Po odbiorze wyników udałam się ponownie do ginekologa. Oczekiwałam, że lekarz wypisze mi receptę na jakieś globulki dopochwowe czy inne aby ten stan zapalny wyeliminować. Jednak ku mojemu zaskoczeniu ginekolog powiedział, że II grupa jest rzeczą normalną u wpółżyjących kobiet, zaś stan zapalny nie jest czymś nadzwyczajnym i może go powodować wiele czynników takie jak współżycie właśnie, tampony, nadmierna higiena etc. Stweirdził, że nie ma się czym przejmować i cyt.: "nie będziemy sobie wymyslać chorób"...

Czy faktycznie tak jest jak powiedział lekarz?!

Wydawało mi się, że stan zapalny powinno się zlikwidować i dążyć do otrzymania I grupy w badaniach cytologicznych...

Kupiłam lacibios femina aby zminimalizować zapalenie, ale czy probiotyk tutaj pomoże? Myślałam też o zakupie globulek dopochwowych... Czy znajdę jakieś skuteczne bez recepty?

Bardzo proszę o poradę.

Poniżej załączam wynik badania cytologicznego.

(A) Jakość rozmazu:

(AII) Rozmaz nadaje się do oceny, ale

(c) jest nezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych

(B) Ogólna charakterystyka rozmazu

(BII) obraz cytologiczny nieprawidłowy (patrz: Interpretacja / Wynik)

(C) Interpretacja /Wynik:

(CI) Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka

(2) Inne zmiany nienowotworowe:

(a) zmiany odczynowe związane z:

(a1) zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi)

(AII c BII CI 2a a1 wg systemu Bethesda 2001)

Kladyfikacja wg Papanicolau: II

Ostatnia edycja: 15.11.2008 22:19:00
  • Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    16.11.2008 09:52:00

w zasadzie lekarz dobrze ci powiedział, dla kobiet współżyjących grupa II jest raczej stanem normalnym, i z powodów które wymienił grupa I jest ciążka do uzyskania, ale weź pod uwagę że Twój wynik jest jest wynikiem dobrym i naprawdę nie ma się czym niepokoić...

a co do stanu zapalnego - jeżeli nie masz żadnych objawów to nie ma i co cie na ślepo leczyć, bo tylko można by zaszkodzić...

probiotyk lacibios femina jak najbardziej możesz brać, z dopochwowych jest tez probiotyk lactovaginal albo globulki z wyciągiem z nagietka vagical

i naprawdę o ile nie masz żadnego dyskomfortu, nadmiernej wydzieliny czy innych objawów nie ma co panikować

pozdrawiam

Ostatnia edycja: 16.11.2008 09:52:00
    Image
  • Początkująca
    12.12.2008 01:36:00

Mayka1981,

dzięki za odpowiedź. Fakt nie mam żadnych oznak zapalenia. Dowiedziałam się o nim dopiero z wyniku badania cytologicznego.

Myślałam, że stan zapalny należy wyeliminować... Że jest to coś patogennego w organiźmie...

Gdzieś wyczytałam nawet, że stan zapalny w macicy może prowadzić do niepłodności...

Czy mógłby na ten temat wypowiedzieć się także Specjalista?

Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 12.12.2008 01:36:00
  • Wtajemniczona
    12.12.2008 07:25:00

Hej.Ja mam cytologię 1 grupę.Szczerze mówiąc zaskoczyłam się bo podejrzewałam że będe mieć drugą grupę bo ginekolog też mi kiedyś powiedział że druga grupa to normalne u współżyjących kobiet.A ja sobie tej przyjemnośći nie odmawiam z mężem ale i tak mam pierwszą.Sama jestem w szoku.Ale co z tego że mam 1 jak i tak zajść w ciąże nie mogę.

Wieć jak dwa lata temu robiłam miałam 2 grupę to też mi gin nic nie przsepisywał. Teraz naszczęście mam 1.Pozdarwiam

Ostatnia edycja: 12.12.2008 07:25:00
  • Początkująca
    12.12.2008 09:34:00

Ja myślę, że lekarz postąpił bardzo profesjonalnie. Oczywiście mógłby to miec gdzieś i przepisac Ci antybiotyk, który wiadomo nie jest obojętnym dla organizmu (wyniszcza florę barkteryjną). A dał szansę organizmowi, by sam zwalczył infekcję, z czym silny organizm nie powienien miec żadnego problemu. To tak jakby brac tabletki na katar - mozna, tylko po co? Pozdrawiam i życzę zdrowia

Ostatnia edycja: 12.12.2008 09:34:00
  • Początkująca
    13.12.2008 11:54:00

agusiak,

zazdroszczę I grupy No i życzę powodzenia w staraniach o dzidziusia Moja siostra starała się o bobasa kilka lat i w końcu się udało. U Ciebie na pewno też się uda

Ostatnia edycja: 13.12.2008 11:54:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• rudzi1815
    pomocy, 2 dni temu do pochwy dostał się płyn pre-ejakulacyjny, nie mieliśmy...
  • Ania1041
    Witam, mój problem jest taki że w 14 tyg ciąży dostałam silnego...
  • aromanowska85
    Witam. 21 lutego br urodziłam córeczkę poprzez cc. Słyszałam, że...
  • nika3s
    Proszę o pomoc, 7 dni temu miałam dostać okres, nie dostałam. Zrobiłam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_ciaza_brzuch_ojoimages_15390008.jpg_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesPrzedwczesne oddzielenie się łożyska
    Częstotliwość występowania szacuje się na 0,5-1,5%. Jeżeli jednak...
    Twoja sugestia