Serwisy Medforum
Reklama

Forum: Nastolatki

(4)

Pierwsza wizyta u ginekologa, pierwsza miesiączka, to forum jest dla Ciebie...

Temat: Nietrzymanie moczu u nastolatki (7)

• Nietrzymanie moczu u nastolatki

Witam!

Mam 16 lat i nietypowy problem z moczem, dokładnie z nietrzymaniem moczu. Nie chce iść do ginekologa, jest to dala mnie zbyt wstydliwe. Na razie korzystam z wkładek higienicznych, ale nie chciałbym tak cały czas... Chciałam się dowiedzieć czy mogłabym wykupić skuteczne leki w aptece na mój problem?
    Bardzo proszę o odpowiedz

Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów

Są też specjalne ćwiczenia fizyczne, żeby wzmocnić mięśnie w tej okolicy. Poszukaj w internecie, może coś pomoże. Powodzenia

wiem, również o nich słyszałam i trochę ćwiczyłam, ale czy może znacie jakieś tabletki czy coś by mi to minęło?

Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.

Z tego co się orientuję nie ma leku na nietrzymanie moczu. Problem ten jest związany z samym pęcherzem i mięśniami. Ćwiczenia jak najbardziej wykonuj i to regularnie. Nikt nawet nie będzie wiedział, że ćwiczysz. Wiem, że się wstydzisz iść do ginekologa, ale powinnaś. Jeszcze nie słyszałam, że nietrzymanie samo przechodzi. Odwagi.

Komentatorka

Witaj zgadzam się z poprzedniczkami, ale przyczyny mogą być też inne np. bakterie w moczu. Że tak głupio zapytam, a pewna jesteś że to mocz czy może masz poprostu upławy?

• Reklama
    Wtajemniczona

Każda długotrwała dolegliwość jaka występuje powinna być skonsultowana z lekarzem a nie na forach internetowych, przecież to może być coś poważnego i potrzebna Ci szybka pomoc,aby nie doprowadzić do katastrofy, albo odwrotnie, coś błahego co wyleczysz stosując odpowiednie leki...

Nie musisz iść od razu do ginekologa, udaj się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, być może on ustali co jest tego przyczyną lub skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty - urologa lub ginekologa. Myślę,że na początek musisz wykonać podstawowe badania moczu oraz posiew, żeby wykluczyć stan zapalny, bakteryjny czy inny.. Nie odwlekałabym tej wizyty, zapalenia pęcherza to dość uciążliwa przypadłość i nawracająca, bez fachowej pomocy, antybiotykoterapii lub innych leków sama możesz sobie z tym nie poradzić i będzie tylko gorzej. Jesteś młoda po co narażać się na problemy z całym układem moczowym, obciążać nerki itd... To nic wstydliwego udać się po pomoc. Jeśli się boisz idź z kimś bliskim - mamą czy siostrą.

Mila

zapraszam na forum osoby zainteresowane pieluszkami
    forum.diapers24.pl

Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje