Serwisy Medforum
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: okres w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych... (142)

• okres w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych...

Jeśli organizm nie toleruje składników pigułki tj nie wchłania ich dobrze czego objawem może być biegunka, wymioty, krwawienie, to nie ma odpowiedniego zabezpieczenia!

Ostatnia edycja:

no pięknie

Ostatnia edycja:
    Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów

jakiekolwiek krwawienie "z kosmosu" nie oznacza, ze dzialanie antykoncepcyjne jest zmniejszone, natomiast jezeli wystapily wymioty, biegunka lub jesli przyjmowalo sie leki lub ziola obnizajace skutecznosc doustnej antykoncepcji hormonalnej, to wtedy w wyniku zmniejszenia dzialania antykoncepcyjnego moga pojawic sie plamienia.

krwawienie/plamienie jest skutkiem ubocznym zmniejeszenia dzialania tabsow (nie odwrotnie).

moim zdaniem tabletki moga ci nie trzymac cyklu, moja rada: jesli krwawienie powtorzy sie w kolejnym miesiacu, to idz do gina, najprawdopodobniej zmieni ci tabsy.[addsig]

Ostatnia edycja:

Paulina85krk

Najdziwniejsze jest to ze przy wczesniejszych dwoch opakowaniach (pierwszych jakie bralam w zyciu ) nie mialam zadnych plamien i krwawien.

Wszystko zaczelo sie przy trzecim opakowaniu.

Musze iść do ginekologa, ale nie wiem czy mozna jak sie krwawi- jak bedzie chcial mnie zbadac to jakos tak glupio...

Ostatnia edycja:

po tym co przeczytalam wnioskuje, ze poprostu nagle moj organizm odrzuca tabletki (Novynette)..od wczoraj meczy mnie tez biegunka :/ w kazdym badz razie dziwie sie, bo biore je od ponad pol roq, wczesniej bralam je prawie 4 lata i nigdy nic podobnego mi sie nie przytrafilo..ciazy pod uwage nie biore,bo biore tabletki regularnie i zadnej nie pominelam. Bylam wprawdzie przez 2 tygodnie w Hong Kongu, wiec z powodu roznicy czasu, bralam je troszke pozniej niz zwykle, ale mimo wszystko codziennie. Zwyklym plamieniem tez ciezko nazwac to co mam, bo jest tego poprostu duzo, krwi tez.

Ostatnia edycja:
  • Reklama

to mamy podobny problem, tez mam duzo krwi i to przy Novynette (3 opakowanie) ginekolog w poniedzialek, zobaczymy co powie.

Ze stracu przed ciaza zrobilam test hcg w 17 dniu po stosunku, ale to chyba za wczesnie...

Ostatnia edycja:

bedzie dobrze ja sie do mojego gina narazie dodzwonic nie moge :/ daj znac co Ci powiedzial, bo ja najwczesniej we wt pojde

Ostatnia edycja:

nie wiem jak Ty, ale ja czuje sie coraz gorzej, mam okropne bole brzucha a do ginekologa ide dopiero w srode :/ zaczynam sie martwic...

Ostatnia edycja:

mam problem. stosuje normalnie novynette i okazało sie że brałam je źle bo brała na 8 dzień zamiast na 7. Normalnie po 21 tabl. dostałam okres ale był on znacznie mniej obfity. już trzeci tydzień mija od mojego "1" razu a ja mam jakieś dziwne nudności choć nie wymiotuje i bóle w podbrzuszu, nie wspomniałam o nadmiernym wydzielaniu śliny. boje się że jestem w ciązy..czy to możliwe?

Ostatnia edycja:

Biore tabletki antykoncepcyjne od jakis 4 lat i z tego co wiem, bierze sie je wlasnie na 8 dzien przerwy, a nie na 7. jesli bralas tabletki regularnie nie powinnas byc w ciazy, dla pewnosci mozesz zrobic test

Ostatnia edycja:
    Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje