Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: okres w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych... (105)

  • 14.05.2008 14:40:00

    Jeśli organizm nie toleruje składników pigułki tj nie wchłania ich dobrze czego objawem może być biegunka, wymioty, krwawienie, to nie ma odpowiedniego zabezpieczenia!

    Ostatnia edycja: 14.05.2008 14:40:00
  • 14.05.2008 14:51:00

    no pięknie

    Ostatnia edycja: 14.05.2008 14:51:00
  • Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    14.05.2008 16:00:00

    jakiekolwiek krwawienie "z kosmosu" nie oznacza, ze dzialanie antykoncepcyjne jest zmniejszone, natomiast jezeli wystapily wymioty, biegunka lub jesli przyjmowalo sie leki lub ziola obnizajace skutecznosc doustnej antykoncepcji hormonalnej, to wtedy w wyniku zmniejszenia dzialania antykoncepcyjnego moga pojawic sie plamienia.

    krwawienie/plamienie jest skutkiem ubocznym zmniejeszenia dzialania tabsow (nie odwrotnie).



    moim zdaniem tabletki moga ci nie trzymac cyklu, moja rada: jesli krwawienie powtorzy sie w kolejnym miesiacu, to idz do gina, najprawdopodobniej zmieni ci tabsy.[addsig]

    Ostatnia edycja: 14.05.2008 16:00:00

    Paulina85krk

  • 15.05.2008 09:09:00

    Najdziwniejsze jest to ze przy wczesniejszych dwoch opakowaniach (pierwszych jakie bralam w zyciu ) nie mialam zadnych plamien i krwawien.

    Wszystko zaczelo sie przy trzecim opakowaniu.



    Musze iść do ginekologa, ale nie wiem czy mozna jak sie krwawi- jak bedzie chcial mnie zbadac to jakos tak glupio...

    Ostatnia edycja: 15.05.2008 09:09:00
  • 15.05.2008 11:40:00

    po tym co przeczytalam wnioskuje, ze poprostu nagle moj organizm odrzuca tabletki (Novynette)..od wczoraj meczy mnie tez biegunka :/ w kazdym badz razie dziwie sie, bo biore je od ponad pol roq, wczesniej bralam je prawie 4 lata i nigdy nic podobnego mi sie nie przytrafilo..ciazy pod uwage nie biore,bo biore tabletki regularnie i zadnej nie pominelam. Bylam wprawdzie przez 2 tygodnie w Hong Kongu, wiec z powodu roznicy czasu, bralam je troszke pozniej niz zwykle, ale mimo wszystko codziennie. Zwyklym plamieniem tez ciezko nazwac to co mam, bo jest tego poprostu duzo, krwi tez.

    Ostatnia edycja: 15.05.2008 11:40:00
  • 15.05.2008 11:49:00

    to mamy podobny problem, tez mam duzo krwi i to przy Novynette (3 opakowanie) ginekolog w poniedzialek, zobaczymy co powie.

    Ze stracu przed ciaza zrobilam test hcg w 17 dniu po stosunku, ale to chyba za wczesnie...

    Ostatnia edycja: 15.05.2008 11:49:00
  • 15.05.2008 11:54:00

    bedzie dobrze ja sie do mojego gina narazie dodzwonic nie moge :/ daj znac co Ci powiedzial, bo ja najwczesniej we wt pojde

    Ostatnia edycja: 15.05.2008 11:54:00
  • 19.05.2008 11:23:00

    nie wiem jak Ty, ale ja czuje sie coraz gorzej, mam okropne bole brzucha a do ginekologa ide dopiero w srode :/ zaczynam sie martwic...

    Ostatnia edycja: 19.05.2008 11:23:00
  • 22.05.2008 22:25:00

    mam problem. stosuje normalnie novynette i okazało sie że brałam je źle bo brała na 8 dzień zamiast na 7. Normalnie po 21 tabl. dostałam okres ale był on znacznie mniej obfity. już trzeci tydzień mija od mojego "1" razu a ja mam jakieś dziwne nudności choć nie wymiotuje i bóle w podbrzuszu, nie wspomniałam o nadmiernym wydzielaniu śliny. boje się że jestem w ciązy..czy to możliwe?

    Ostatnia edycja: 22.05.2008 22:25:00
  • 23.05.2008 11:43:00

    Biore tabletki antykoncepcyjne od jakis 4 lat i z tego co wiem, bierze sie je wlasnie na 8 dzien przerwy, a nie na 7. jesli bralas tabletki regularnie nie powinnas byc w ciazy, dla pewnosci mozesz zrobic test

    Ostatnia edycja: 23.05.2008 11:43:00

Zobacz inne dyskusje

  • Wątek: Okres 3 dni
    Mam pytanie czy miesiaczka moze trwac 3 dni? Msc temu trwala 6dni a w tym miesiacu trwa 3 doby....
  • Wątek: Problem
    Mam pewien problem. Ostatnio nabawiłam się grzybicy "tam na dole". Używałam...
  • Wątek: Dziwne guzki
    Cześć, jakiś czas temu zauważyłam dziwne grudki, guzki, sama nie wiem...
  • efffka
    Mam taką niecodzienną sytuacje przynajmniej dla mnie. Kilka tygodni temu dostałam...
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/mss03617_kobieta_laboratorium_pipeta_badanie_probki_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesMięśniaki macicy - informacje dla...
    Mięśniaki to nazwa niezłośliwych guzów macicy. Nie...
    Twoja sugestia