Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Operacje i zabiegi

(3)

Operacje i zabiegi, jak się przygotować, ABC pobytu w szpitalu.

Temat: oponiak mózgu (17)

• 14.09.2011 10:48:10

mój mąż jest po operacji oponiaka mózgu, i po radioterapii, histopatologia WHO II atypowy. co to oznacza, jakie są rokowania. Po walce o jego życie (7x6cm guz) po walce o jego mozliwość chodzenia, jestem na etapie strachu, obaw i panicznego lęku co bedzie dalej. jakie są możliwości, jak długo nie będzie odrastał, czy będzie wogóle odrastał, co kiedy zacznie odrastać? strasznie sie boję, mamy malutkie dzieci.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22.09.2011 21:23:23

W sierpniu 2009 roku usunięto oponiaka okolicy czołowej mojemu mężowi. Miał 6x6 cm i też z histopatologi wyszedł II stopień atypicum. Potem mąż miał 6 tygodniową radioterapię. Jak na razie czuje się dobrze, teraz co pół roku wykonuje rezonans magnetyczny i jak na razie jest ok. Nic niepokojącego się nie dzieje, nie odrasta. Jeżeli guz był usunięty w całości, tak jak u mojego męża to powinno być wszystko ok.

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    25.09.2011 14:57:17

Myśle ze bedzie oki ale nie napewno nigdy nei ma pewnosci ze oponiak pojawi sie na nowo.Tak jak piszesz kontrolne badania jak naczesciej ie da i nie lekcewazyc tego

Image
  • 16.09.2012 18:42:36

Ja również jestem po operacji oponiaka atypowego 8x6x5cm (lat 27) niestety usunieto tylko połowę ponieważ groził całkowity paraliż, za parę lat będzie można usunąć resztę, obecnie jestem po 6-tygodniowej radioterapii celem zmniejszenia guza. Modlę siętylko o to by się nie powiększał:/

• 19.09.2012 11:57:38

Jestem po dwóch operacjach oponiaka.po drugiej peracji nie widzę całkowicie na prawe oko i mam paraliż częśi głowy.

• 28.09.2012 15:06:20

A czy ktoś z Was po niecałkowitym usunięciu oponiaka miał radiotrerapię? Jak się czuliście?

• 11.11.2012 23:35:38

Tak, ja mialam radioterapię ponieważ usunięto mi tylko połowę guza, na początku było ok, ale w 3 tygodniu opadłam z sił, brak apetytu, zaczęły wypadać włosy, zaczęłam brać sterydy na wzmocnienie. Niby bylo ok, mialam dużo siły, ale po zakonczeniu radioterapii i odstawieniu sterydów było fatalnie:/ Bóle stawów, głowy do tego przytyłam 10kg:/ Minęło po 2-3 tygodniach. Troszkę jeszcze nogi bolą i waga nadal ta sama;/

• 23.02.2013 20:38:01

witam.mam oponiaka.mały,łatwy ponoć do zoperowania.jeden neurochirurg mówi żeby nie operować bo po co ingerować skoro nie ma obiawów,obserwować,zoperować można zawsze.drugi: zoperować,zawczasu,puki mały,puki nie daje objawów...

co robić?

• 02.03.2013 12:08:49

prosze podajcie mi dobrego neurochirurga w Warszawie,moja znajoma ma stwierdzonego oponiaka

• 23.03.2013 22:29:10

Jeśli chodzi o dobrego neurochirurga w Warszawie to polecam Profesora Andrzeja Koziarskiego. Byłem dwa razy przez niego operowany i mimo że mnie uprzedzał że mogę nie chodzić to chodzę i jestem prawie w pełni sprawny. Jest to,moim zdaniem i nie tylko moim, znakomity neurochirurg od głowy, czyli oponiaki, przysadki, itp. Polecam też szpital, na ul. Szaserów, Wojskowy Instytut Medyczny, w którym operuje i kieruje kliniką neurochirurgi.

Zobacz inne dyskusje

• asiaoskar24
    Chcemy mieć z nazyczonym drugie dziecko, ale ze szłym roku poroniłam byłam...
  • moniczkab1985
    Witam serdecznie, od kilku dni krwawie z macicy - wykryto u mnie naczyniaka,którego...
  • Mam 20 lat, 170 wzrostu waga 50kg, jestem drobna. W wieku 16 straciłam dziewictwo moj...
  • Witam .jestem ok. rok po usunięciu macicy ( przydatki zostały)Przed operacją...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/14100025_laboratorium_mikroskop_ludzi_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWszystko o laparoskopii – informacje...
    Postęp, jaki dokonuje się z każdym dniem w różnych...
    Twoja sugestia