Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Opuchnięta, czerwona, podrażniona pochwa (8)

• 08-11-2009 11:52:54

Od 5 dni mam podrażnioną pochwę, boli i to strasznie, nieraz to nawet mam tak opuchnięta ze nie wiem co robic Brałam tydzień wcześniej antybiotyk..Nikomu o tym nie powiedziałam bo sie boje, nawet mojej mamie
    Prosze o pomoc..Nie wiem co robic

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    09-11-2009 20:46:19

To moze byc infekcja bakteryjna lub grzybicza,jesli nie mialas zadnej ochrony przeciwgrzybiczej w postaci globulki dopochwowej w czasie brania antybiotyku.Nalezy sie wybrac do ginekologa.W celu uzyskania chwilowej ulgi mozesz stosowac nasiadowki z nagietka i szalwi lub z vagosanu,ktory kupisz w aptece wsypujac po 1 lyzeczce ziol.Uzywaj bielizny bawelnianej i zrezygnuj z wkladek higienicznych,one tez moga podrazniac.

• 09-11-2009 21:38:42

miałam kiedys coś takiego bardzo mi pomogły okłady na noc z szałwi i vagosanu. namoczy porządnie gazę jałową i przyłóż ją do pochwy polóż na niej reklamówkę jednorazową (żeby nie zamoczyć majtek) i załóż majtki. Wygląda to jak pampers i trochę nie wygodne ale sama zobaczysz że już po kilku godzinach poczujesz ulgę. Mi żadne maści nie pomagały,dopiero to zadziałało i obyło się bez lekarza.

• 11-11-2009 14:24:52

Już mnie to nie boli..Ale mam opuchniete troche wargi sromowe..Bo ja przez ten czas bylam jeszcze przeziebiona, a im bardziej zdrowieje tym lepiej...

• 22-03-2010 22:31:32

od 2 dni boli mnie i swędzi pochwa, nic innego nie mam jak np. upławy. Więc czy to możliwe że to zwykłe przetarcie, podrażnienie i czy mogę j jakoś temu zaradzić zaradzić?

• 11-12-2011 01:11:33

Witam dziewczyny. Ja co jakis czas mam ten sam problem. Nie mogę uzywac kolorowych mydel do kapieli,wkladek higienicznych ani podpasek z siateczka z allwaysa.nie ma co się wstydzic o tym powiedziec mamie czy lekarzowi.to nie wasza wina.ja mam po prostu alergie na w/w rzeczy i jak się zapomne i uzyje chocby kolorowego mydla to od razu mam ten swedzaco-bolacy problem.pomaga mi wtedy masc clotrimazolum.polecam!ale nie wiem czy jest ona do kupienia bez recepty...?mimo wszystko lepiej udac się do lekarza,bo czasem jest to zwykle otarcie,czasem infekcja bakteryjna a czase grzybki ktorym sprzyja wilgotne srodowisko i rozwijaja się tam w zabojczym tepie. Pozdrawiam.

• 01-02-2014 20:25:42

Jeżeli coś takiego Ci się potrafi odrazu powiedz to rodzicom ! Kiedyś też miałam taki przypadek i gdy wybrałam się zmamą do ginekologa stwierdził grzybice, więc jak najszybciej powiedz to dla opiekunów, bo możeskończyć się szpitalem.

• 04-08-2014 17:35:10

Można po prostu wziąść kąpiel i zamiast używać zwykłego kolorowego mydła użyć mydła biały jeleń. Pomaga.. Wystarczy powtórzyć czynność kilka razy i wszystko minie. Teraz mamy lato, człowiek się poci i bielizna obdziera się o pochwę, więc powinniśmy uważać na to.. Ja w tej chwili też cierpię na to samo. Wiem, że to szczypie i chce się to drapać, ale to nie pomoże. W końcu jesteśmy kobietami i musimy niektóre sprawy przetrwać. Tak więc warto wykorzystać ten sposób.. Pozdrawiam..!

Zobacz inne dyskusje

• Ponad 3 lata temu podczas porodu mego dziecka doszło do tragicznego w skutkach "wypadku"...
  • Dzień dobry, od jakiegoś czasu mój partner po stosunku odczuwa pieczenie. W...
  • Ostatnio uprawialiśmy z chłopakiem petting, wytrysku nie miał, lecz preekuljat...
  • Wątek: ?
    Witam nam 19 lat. Biorę tabletki antykoncepcyjne które przepisał mi lekarz jak...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/bol_plecow_kregoslupa_panthermedia_a21803261_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockSuchość pochwy
    Niedostateczne nawilżenie pochwy i jej przedsionka mogące...
    Twoja sugestia