Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: PĘKNIĘCIE TORBIELI JAJNIKA (34)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    25.05.2007 15:04:00

WITAM.

MAM TORBIEL NA LEWYM JAJNIKU 8X5.

WIEM, ŻE MOŻE PĘKNĄĆ.

CZY KTOŚ BYŁ W TAKIEJ SYTUACJI? JAKIE WARUNKI SPRZYJAJĄ TEJ SYTUACJI? CZY WYSIŁEK FIZYCZNY? DZIEWCZYNY CZY MOŻNA JEŹDZIĆ NA ROWERZE??

Ostatnia edycja: 25.05.2007 15:04:00

ŻYCIE JEST TAK KRÓTKIE..

• 28.05.2007 12:38:00

HOOP HOOP ! JEST TU KTOŚ KTO WIE COŚ??

Ostatnia edycja: 28.05.2007 12:38:00
  • 30.05.2007 09:34:00

Witam!

Mi właśnie wczoraj pękła torbiel na jajniku. Miałam okropny ból brzucha, pojechałam na pogotowie i tam dowiedziałam się własnie o tym. Lekarze póścili mnie do domu ale przez tydzień mam na siebie uważać nic nie dźwigać, narazie pobolewa mnie brzuch biorę leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Lekarz powiedział że płyn który się rozlał może sam się wchłonąć lub doprowadzić do zapalenia otrzewnej więc trzeba się obserwować. Ale nadal czuję się słabo mam zawroty głowy i mdłości. A torbiel sama może pęknąć, to nie zależy od ciebie. Oczywiście nie wolno współżyć. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 30.05.2007 09:34:00
  • 30.05.2007 09:37:00

DZIĘKUJĘ ZA WIADOMOŚĆ.

Ostatnia edycja: 30.05.2007 09:37:00
  • 07.03.2009 23:43:00

a ja wlasnie 3 tygodnie temu trafilam na chirurgie z ostrym bolem brzucha najpierw izba przyjec badania brzucha i krwii a z izby od razu na chirurgie najpierw podejrzewali wyrostek robaczkowy i z miejsca chcieli mnie zabrac na blok operacyjny ale w wywiadzie wyszlo ze jestem swiezo po operacji torbieli bocznej szyji, ktora w bardzo krotkim czasie przerodzila sie w guz szyji ( wycieli mi go razem z wezlami chlonnymi chyba w ostatniej chwili zaczely sie w nim pojawiac jakies dziwne rzeczy w pewnej chwili zaczeto podejrzewac czy to nie nowotwor zlosliwy ale to juz inna historia) wiec wstrzymano sie z decyzja o operacji podlaczyli mnie do kroplowki bylo tego sporo razem z lekami 7-8dziennie do tego scisla dieta i tak przez 3 dni w miedzyczasie badania usg morfologia glownie crp na usg wyszedl plyn w zatoce duglasa i jeszcze w innych jamach brzucha okazalo sie ze to pekl torbiel mimo zastosowania lekow diety bol ne przechodzil i jednak po 3 dniach lekarze zdecydowali o operacji ktora potwierdzila diagnoze i peknejtej torbieli i zapalenia wyrostka wyczyscili mi brzuch wyrostek wycieli operacja nie nalezala do przyjemnych bardzo zle znioslam narkoze a jej sktki odczuwam jeszcze dzis teraz wybieram sie do ginekologa i stosowaniem cilestu, ktory bralam jakis czas temu w trakcie leczenia policystycznych jajnikow

dziewczyny uwazajcie na siebie obserwujcie swoje cialo i nie lekcewazcie zadnych nie typowych oznak jake ono wysyla zdrowie jest najwazniejsze

pozdrawiam

Ostatnia edycja: 07.03.2009 23:43:00
  • 07.03.2009 23:45:00

a ja wlasnie 3 tygodnie temu trafilam na chirurgie z ostrym bolem brzucha najpierw izba przyjec badania brzucha i krwii a z izby od razu na chirurgie najpierw podejrzewali wyrostek robaczkowy i z miejsca chcieli mnie zabrac na blok operacyjny ale w wywiadzie wyszlo ze jestem swiezo po operacji torbieli bocznej szyji, ktora w bardzo krotkim czasie przerodzila sie w guz szyji ( wycieli mi go razem z wezlami chlonnymi chyba w ostatniej chwili zaczely sie w nim pojawiac jakies dziwne rzeczy w pewnej chwili zaczeto podejrzewac czy to nie nowotwor zlosliwy ale to juz inna historia) wiec wstrzymano sie z decyzja o operacji podlaczyli mnie do kroplowki bylo tego sporo razem z lekami 7-8dziennie do tego scisla dieta i tak przez 3 dni w miedzyczasie badania usg morfologia glownie crp na usg wyszedl plyn w zatoce duglasa i jeszcze w innych jamach brzucha okazalo sie ze to pekl torbiel mimo zastosowania lekow diety bol ne przechodzil i jednak po 3 dniach lekarze zdecydowali o operacji ktora potwierdzila diagnoze i peknejtej torbieli i zapalenia wyrostka wyczyscili mi brzuch wyrostek wycieli operacja nie nalezala do przyjemnych bardzo zle znioslam narkoze a jej sktki odczuwam jeszcze dzis teraz wybieram sie do ginekologa i stosowaniem cilestu, ktory bralam jakis czas temu w trakcie leczenia policystycznych jajnikow

dziewczyny uwazajcie na siebie obserwujcie swoje cialo i nie lekcewazcie zadnych nie typowych oznak jake ono wysyla zdrowie jest najwazniejsze

pozdrawiam

Ostatnia edycja: 07.03.2009 23:45:00
  • 12.06.2009 15:05:00

Witam. W kwietniu podczas USG brzucha wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku ok 7 cm X 8 cm. Ginekolog zaleciła mi trzymiesięczną kuracje hormonalną. Jeśli torbiel nie zniknie ani się nie zmniejszy będą musieli mi go usunąć metodą laparoskopii. Od trzech dni odczuwam ból prawego jajnika. Od wczoraj zaś po powrocie z długiej wycieczki rowerowej bardzo źle się czuję. Mam nudności i kręci mi się w głowie. Nie wiem co mam robić. .

Ostatnia edycja: 12.06.2009 15:05:00
  • 19.06.2009 23:02:00

Biec do lekarza.

Byłaś?

Wszystko dobrze?

Pozdrawiam/

Judith

Ostatnia edycja: 19.06.2009 23:02:00
  • 16.06.2010 22:39:19

hej dziewczyny ja tez mam torbiel na jajniku i nie wiem czego nie moge z nią robić. chodzi mi np o baseny i seks prosze odpiszcie

• 17.06.2010 09:55:08

Ja właśnie wyszłam ze szpitala, lekarze nie wiedzieli co mi jest (ostry ból praktycznie całej lewej strony brzucha, promieniującego od żeber w duł, nudności, zaparcia, brak miesiączki), podejrzewali zapalnie otrzewnej (z tym, że przy uciskaniu mnie w miejsca wskazane jako bolące, nie zmieniało to natężenia mego bólu), nawet ciążę pozamaciczną. Wszystkie diagnozy były nietrafne- dopiero przy badaniu usg dopochwowym, wykryli płyn w jamie brzusznej. Pękł mi torbiel jajnika, sama męczyłam się z tymi objawami i z bólem... Jestem pod stałą kontrolą ginekologa i tu UWAŻAJCIE taki płyn może się wchłonąć albo może się przekształcić w zapalenie otrzewnej. Jestem na silnych tabletkach przeciwbólowych i rozkurczowych.

Pamiętajcie nie czekajcie tak długo jak ja z wybraniem się na pogotowie, ja niestety poszłam już po pęknieciu torbiela i po pierwsze: nie potrafili mnie zdjagnozować, nawet przypuszczali, że symuluję: a po drugie: nastraszyli mnie ciążą pozomaciczną...

Nie wolno uprawiać sex-u ani mieć nadmierny wysiłek- chyba, że lekarz zaleci inaczej...

Z tym nie ma żartów, w skrajnych przypadckach można stracić życie..

Powodzenia i życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia...

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: Dziwne guzki
    Cześć, jakiś czas temu zauważyłam dziwne grudki, guzki, sama nie wiem...
  • O wiele się nie mylę to nazywa się stulejką, tzn jeszcze 2 dni temu nie...
  • Jakiś czas temu zauważyłam że mam 3 wargi sromowe mniejsze. Przynajmniej tak...
  • MyNameIs
    Jak w temacie. Mam straszne wzdęcia, jak zjem jakieś bardziej śmieciowe -...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/bakterie_istock_000003187348xsmall_cr-W300H200.jpgFot. iStockRzęsistkowe zapalenie pochwy
    Jest to zapalenie pochwy wywołane przez pierwotniaka –...
    Twoja sugestia